Branża budowlana

Przedsiębiorstwo Techniczne Hardkop w Trzebini jest Gepardem Biznesu 2011

Przedsiębiorstwo Techniczne Hardkop w Trzebini  zostało Gepardem Biznesu 2011 w VI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2011.

 

Wyniki finansowe Przedsiębiorstwa Technicznego Hardkop w Trzebini

 

 

  2008 2010   Dynamika (w proc.)
Przychody  (w tys. zł)  4918 9725   198
Zysk netto (w tys. zł)  1381 4058   294
Suma  dynamik (w %)   492
Średnia z dynamik (w %)   246

 

źródło: Magazyn Przedsiębiorców "Europejska Firma" na podstawie informacji podanych przez Przedsiębiorstwo Techniczne Hardkop w Trzebini.  

 

Przedsiębiorstwo Techniczne HARDKOP działa na rynku od 2000roku , pierwszy zakład, w którym prowadzona była działalność, zlokalizowany był w Olkuszu, w roku 2006 został  uruchomiony zakład produkcyjny w Trzebini.

Aktualnie trwają prace modernizacyjne i adaptacyjne w jednej z hal w której planujemy pod koniec 2011 roku uruchomić ODLEWNIĘ ŚREDNIĄ. Łączna wielkość posiadanej powierzchni hal to ok. 6000 m2.

Przedsiębiorstwo Techniczne HARDKOP prężnie się rozwija i sukcesywnie inwestuje w park maszynowy oraz zasoby ludzkie. Firma dysponuje wykwalifikowaną kadrą inżynieryjno-techniczną, pracownicy posiadają wieloletni staż, a ich umiejętności są stale podnoszone.
Przedmiotem działalności przedsiębiorstwa jest przede wszystkim odlewnictwo stopów żelaza. Szczególnie tworzyw odpornych na ścieranie i korozję.
    HARDKOP posiada ponadto wydział obróbki mechanicznej, w którym wykańczane są odlewy oraz świadczone są usługi w zakresie obróbki elementów metalowych. Warsztat wyposażony jest w maszyny sterowane numerycznie (tokarki i pionowe centrum obróbcze) , tokarki konwencjonalne, frezarki, wytaczarki , wiertarki promieniowe.

Firma oferuje również projektowanie i produkcję konstrukcji stalowych dla budownictwa, przemysłu maszynowego oraz przemysłu ciężkiego itp.
W ostatnich latach przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w zakresie serwisowania maszyn i urządzeń w celu utrzymania ciągłości linii produkcyjnych. Usługi te kierowane są do zakładów przemysłowych takich jak cementownie, kruszarnie, kopalnie minerałów.
Wysoką jakość wyrobów i usług potwierdza wdrożony i stosowany system zarządzania jakością ISO 9001:2009, na który w 2010 r. uzyskano stosowny certyfikat.

W ostatnich latach HARDKOP poczynił duże inwestycje w innowacyjne technologie, będące m.in. wynikiem własnych prac badawczo-rozwojowych finansowanych w części przez NOT we współpracy z AGH Kraków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *