Artykuły

Bankructwo Woch i implozja francuskich banków

Bankructwo Włoch i implozję francuskiego systemu bankowego przewiduje prof. Krzysztof Rybiński, ekonomista i niedawny kandydat na senatora.

 

Prezes Bundesbanku w wywiadzie dla Financial Times powiedział, że EBC nie powinien wyciągać Włoch z bagna kryzysu, tylko że jest to rola rządów, przede wszystkim włoskiego.Prezes BUBY powiedział, że takie działanie byłoby niegodne z prawem unijnym, które zakazuje finansowania rządów przez banki centralne – relacjonuje Krzysztof Rybiński.

– Nadchodzące wydarzenia w strefie  euro można teraz przewidzieć z dziecinną łatwością. Włochy ogłoszą bankructwo (dobrowolną restrukturyzację długu), a chwilę potem imploduje włoski i francuski sektor bankowy. Od prawie 20 lat funkcjonuję na rynkach finansowych w różnych rolach: spekulanta, analityka, głównego ekonomisty i stratega, wiceszefa banku centralnego odpowiedzialnego za inwestowanie rezerw dewizowych (między innymi), i wiele już widziałem na własne oczy. Wiele sam przeżyłem. Ale takiej zadymy na rynkach jaka nadchodzi, to z pewnością jeszcze nie widziałem – pisze Krzysztof Rybiński.

– Media przeżywają chwile ekstazy na temat (…) Mario Monti – nowego premiera Włoch. Na ten temat nic nie piszę, bo to już nie ma żadnego znaczenia. To chwilowa medialna aberracja. Liczy się tylko jeden Mario, Draghi, i jego (nie)zdolność do odpalenia bazooki – dodaje ekonomista.

 

źródło: www.rybinski.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *