Potęgi Biznesu 2010 Branży Spożywczej

Wśród 1005 firm branży spożywczej najcenniejsze 31 marca 2010 r. były Kompania Piwowarska S.A., GRUPA ŻYWIEC S.A. oraz NESTLE POLSKA S.A. Wartość rynkowa pierwszej spółki 31 marca 2010 r. wyniosła 11,3 mld zł.

Przedstawiamy ranking 1005  firm branży spożywczej, których wartość rynkową i jej dwuletnią dynamikę w listopadzie 2011 r. na zlecenie Magazynu Przedsiębiorców "Europejska Firma" policzyła Wywiadownia Gospodarcza InfoCredit 

Firmy, których wartość rynkowa 31 marca 2010 r.  wynosiła minimum  500 mln  zł uznajemy za Potęgi Biznesu 2010. Jest ich 37. 

 

Potęgi Biznesu 2010 Branży Spożywczej

 

 Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartości rynkowa 31 marca 2010 r. w tys. zł.

 

1    Kompania Piwowarska S.A.    Poznań    11312246
2    GRUPA ŻYWIEC S.A.    Żywiec    5246636
3    NESTLE POLSKA S.A.    Warszawa    3111062
4    COCA – COLA HBC POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    3093499
5    Mars Polska Sp. z o.o.    Sochaczew    3016059
6    Pfeifer & Langen Polska S.A.    Poznań    2910744
7    FERRERO POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    2735618
8    CARGILL (POLSKA) Sp. z o.o.    Warszawa    2490209
9    KRUSZWICA S.A. Zakłady Tłuszczowe    Kruszwica    2449657
10    Danone Sp. z o.o.    Warszawa    2435906
11    Bols Sp. z o.o.    Oborniki    2082655
12    Morpol S.A.    Szczecin    1971155
13    ŻYWIEC – ZDRÓJ S.A.    Cięcina    1869286
14    Sokołów S.A.    Sokołów Podlaski    1347605
15    Pfeifer & Langen Glinojeck S.A.    Glinojeck    1341194
16    Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA    Wysokie Mazowieckie    1135305
17    Foodcare Sp. z o.o.    Zabierzów    1109822
18    Jutrzenka Colian Sp. z o.o.    Opatówek    1102267
19    Z.P.M. JBB Imp. – Eksp. Józef Bałdyga    Łyse    1034968

20    HOCHLAND POLSKA Sp. z o.o.    Kaźmierz    983223
21    MLEKPOL Spółdzielnia Mleczarska    Grajewo    973577
22    LU Polska S.A.    Warszawa    812191
23    DE HEUS Sp. z o.o.    Łęczyca    809238
24    ZOTT – POLSKA Sp. z o.o.    Opole    802657
25    Frito Lay Poland Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    789859
26    Cereal Partners Poland Toruń Pacyfic Sp. z o.o.    Toruń    787890
27    SANO – Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o.    Sękowo    776209
28    CADBURY Sp. z o.o.    Warszawa    733253
29    Unilever Polska S.A.    Warszawa    719301
30    LAJKONIK SNACKS GmbH S-ka Komandytowa    Skawina    698885
31    LIDER'S – K.G. Sp. z o.o.    Ożarów Mazowiecki    649842
32    Mokate Sp. z o.o.    Żory    613553
33    HJ HEINZ POLSKA S.A.    Krobia    612623
34    ADM Szamotuły Sp. z o.o.    Szamotuły    604603
35    WAWEL S.A.    Kraków    578456
36    Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.    Swadzim    546891
37    Zakłady Mięsne H.A.M. Cichoń i Wspólnicy S.J.    Radzionków    500876

  Pozostałe firm branży spożywczej

38    Oskroba Sp. z o.o. Zakłady Piekarskie    Celestynów    499763
39    ZENTIS POLSKA Sp. z o.o.    Żelków-Kolonia    494501
40    Spółdzielnia Pracy MUSZYNIANKA    Krynica-Zdrój    486266
41    Polska Żywność Sp. z o.o.    Tychy    485790
42    SOKPOL Sp. z o.o.    Myszków    485265
43    Grupa Animex S.A.    Ostróda    483979
44    Van Pur S.A.    Warszawa    453758
45    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy    Piątnica Poduchowna    448344
46    CEDROB S.A.    Ciechanów    437354
47    ALIMA – GERBER S.A.    Warszawa    429207
48    LESAFFRE POLSKA S.A.    Wołczyn    422321
49    LAURIN SEAFOOD Sp. z o.o.    Lębork    393082
50    NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.    Opole    383230
51    BAKOMA Sp. z o.o.    Warszawa    372530
52    HORTEX HOLDING S.A.    Warszawa    371007
53    Destylarnia SOBIESKI S.A.    Starogard Gdański    358005
54    KAMIS S.A.    Stefanowo    351934
55    STOCK Polska Sp. z o.o.    Lublin    343348
56    ELSTAR OILS S.A.    Elbląg    338975
57    McCAIN POLAND Sp. z o.o.    Chociwel    332365
58    BARTEX Bartol S.J.    Nowy Tomyśl    331849
59    BIOGRAN GMBH Sp. z o.o.    Skawina    327648
60    EKO – VIT Sp. z o.o.    Łódź    325293
61    Zakłady Tłuszczowe Bielmar Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    310282
62    HERBAPOL LUBLIN S.A.    Lublin    310118
63    Sante A.Kowalski S. J.    Warszawa    309843
64    GZELLA Sp. z o.o.    Osie    306974
65    AMBRA S.A.    Warszawa    305327
66    Lisner Sp. z o.o.    Poznań    288025
67    PW Kier Elżbieta Kier     Chełmno    281594
68    Zakłady Mięsne SKIBA Andrzej Skiba    Chojnice    278967
69    Zakład Mięsno – Wędliniarski Kaminiarz S.J.    Święciechowa    269573
70    Instanta Sp. z o.o.    Żory    266153
71    Browar Dojlidy Sp. z o.o.    Białystok    263541
72    Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o.    Łódź    263413
73    Wipasz S.A.    Olsztyn    261720
74    Firma Cukiernicza Solidarność – Rok Założenia 1952 Sp. z o.o.    Lublin    258314
75    EDEN SPRINGS Sp. z o.o.    Krzeszowice    255703
76    PRYMAT Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    252330
77    Zakłady Mięsne ŁMEAT ŁUKÓW S.A.    Łuków    238659
78    Inter – Europol Piekarnia Szwajcarska S.A.    Marki    233861
79    Westpol – Teeuwissen Sp. z o.o.    Chojnice    231850
80    KOZIEGŁOWY Sp. z o.o. Zakłady Drobiarskie    Koziegłowy    229745
81    Zakład Rolniczo – Przemysłowy Farmutil HS S.A.    Kaczory    219547
82    SARIA Małopolska Sp. z o.o.    Warszawa    212226
83    DROSED S.A.    Siedlce    210876
84    PODRAVKA POLSKA Sp. z o.o.    Kostrzyn nad Odrą    203944
85    Wyrób Wędlin Tradycyjnych Wolarek S.J.    Liszki    202162
86    Zakłady Przemysłu Cukierniczego MIESZKO S.A.    Warszawa    201611
87    POWIŚLE S.J.    Kępa Chotecka    199052
88    Danish Malting Group Polska Sp. z o.o.    Sierpc    196482
89    Wielkopolska Wytwórnia Żywności PROFI Sp. z o.o. S.K.A.    Grabów nad Prosną    191270
90    Zakłady Mięsne Sobkowiak Ireneusz Sobkowiak    Siedlec    190704
91    Konspol Holding Sp. z o.o.    Nowy Sącz    182171
92    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Sierpc    178829
93    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe AKSAM Adam Klęczar    Osiek    171487
94    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu    Łowicz    170220
95    Polmass S.A.    Bydgoszcz    169714
96    PPHU FRUKTUS Stanisław Kowalczyk i Wspólnicy S.J.    Wąsosz Dolny    168477
97    SŁODOWNIA SOUFFLET POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    166850
98    TARCZYŃSKI S.A.    Trzebnica    166349
99    Kujawskie Zakłady Przemysłu Owocowo-Warzywnego Włocławek Sp. z o.o.    Włocławek    164742
100    Piekarnia Familijna S.J.    Krośnice    164324
101    Zakłady Przemysłu Cukierniczego OTMUCHÓW S.A.    Otmuchów    160331
102    Firma Grześkowiak S.J.    Kórnik    160174
103    Agrotrade Melkumian & Gąsior Sp. z o.o.    Warszawa    157521
104    Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne Wiesław Wawrzyniak    Kalisz    152222
105    ONKEN POLSKA Sp. z o.o.    Maków Mazowiecki    149870
106    HILTON FOODS LTD Sp. z o.o.    Tychy    145348
107    Sławski Zakład Przetwórstwa Mięsa i Drobiu Balcerzak i Spółka Sp. z o.o.    Sława    143559
108    BROWAR JABŁONOWO L. Buksowicz, H. Buksowicz, W. Parol S.J.    Wólka Kosowska    143161
109    Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu    Gostyń    142041
110    MRÓZ S.A.    Borek Wielkopolski    141867
111    Przedsiębiorstwo z Udziałem Kapitału Zagranicznego Inter – Champ Company Ltd Sp. z o.o.    Ruchocice    138261
112    Zakład Przetwórstwa Mięsnego DWORECKI S.J.    Chojno    137495
113    LACTIMA Sp. z o.o.    Morąg    136783
114    DSM Nutritional Products Sp. z o.o.    Mszczonów    133626
115    DAN CAKE Polonia Sp. z o.o.    Chrzanów    132530
116    Meat – Pros Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    131438
117    DOSSCHE Sp. z o.o.    Kalisz    129481
118    Zakład Mięsny Poliwczak S.J.    Mysłowice    127741
119    Zakład Mięsny Dobrowolscy Sp. z o.o.    Wadowice Górne    125831
120    ABRAMCZYK Sp. z o.o.    Bydgoszcz    125364
121    SPOŁEM Wytwórcza Spółdzielnia Pracy    Kielce    124263
122    USTRONIANKA Sp. z o.o.    Ustroń    123170
123    SCANDIC FOOD Sp. z o.o.    Warszawa    122833
124    ZEELANDIA Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    122201
125    Olimp Laboratories Sp. z o.o.    Dębica    119946
126    ONIX Sp. z o.o.    Zakrzewo    119712
127    JAGR PHU    Warlubie    119586
128    EMIG Sp. z o.o.    Warszawa    118845
129    EKOPLON S.A.    Szydłów    118393
130    Pifo Eko – Strefa Sp. z o.o.    Łódź    116685
131    PIEKARNIA POD TELEGRAFEM    Kielce    116459
132    SERTOP Sp. z o.o.    Tychy    115800
133    Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska    Warszawa    115308
134    EKO – MAK Makarony Babuni    Rudniki    115177
135    OERLEMANS FOODS POLSKA Sp. z o.o.    Strzelno    114201
136    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot J. Grot S.J.    Starowa Góra    112647
137    Roldrob S.A.    Tomaszów Mazowiecki    112493
138    Cykoria S.A.    Wierzchosławice    108737
139    SUEMPOL Sp. z o.o.    Bielsk Podlaski    108689
140    POLSNACK Sp. z o.o.    Sady    108011
141    Zakłady Mięsne Andrzej Bystry    Swarzędz    107466
142    NAŁĘCZÓW ZDRÓJ Sp. z o.o.    Nałęczów    107330
143    Maria Ziębińska, Stanisłąw Ziębiński ICE MASTRY S.J.    Czaniec    106994
144    BAKALLAND S.A.    Warszawa    106733
145    PIWNICZANKA Spółdzielnia Pracy    Piwniczna-Zdrój    105824
146    Lukullus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Leoncin    105749
147    Fabryka Osłonek Białkowych FABIOS S.A.    Maków Podhalański    103225
148    Zakład Mleczarski Winnica Sp. z o.o.    Warszawa    103080
149    Good Food Sp. z o.o.    Skórzewo    102328
150    Spółdzielnia Mleczarska Ryki    Ryki    100107
151    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość    Rojewo    99950
152    HELIO S.A.    Wyględy    99722
153    Koral S.A.    Tczew    99600
154    STÓŁ POLSKI Sp. z o.o.    Warszawa    99059
155    Czanieckie Makarony Sp. z o.o.    Czaniec    98349
156    PPUH WOSEBA Sp. z o.o.    Odolanów    94599
157    Spółdzielcza Agrofirma Szczekociny    Szczekociny    94505
158    SEKO S.A.    Chojnice    92443
159    Wyrób i Sprzedaż Pieczywa S.J.    Łomża    92417
160    Atlanta Poland S.A.    Gdańsk    92394
161    Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o.    Wałcz    92294
162    ŁOSOŚ Sp. z o.o. Przetwórstwo Rybne    Włynkówko    92126
163    UBOJNIA DROBIU Piórkowscy    Wola Cyrusowa    91750
164    Zakrzewscy S.J.    Kosów Lacki    91515
165    Zakład Mięsny ZBYSZKO    Bedoń-Wieś    90347
166    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Włoszczowa    90326
167    Bruggen Polska Sp. z o.o.    Warszawa    89337
168    Cehave Pasze Sp. z o.o.    Szamotuły    87317
169    EXDROB S.A. Kutnowskie Zakłady Drobiarskie    Kutno    86981
170    Zakłady Mięsne Nowak Sp. z o.o. Sp. Komandytowa    Gdańsk    86725
171    Zakłady Mięsne Unimięs Sp. z o.o.    Chrzanów    86460
172    SARIA POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    84332
173    Dębowa Polska S.J.    Siedlec    83823
174    Ziołopex Sp. z o.o.    Nowogrodziec    83808
175    Ybbstaler Fruit Polska Sp. z o.o.    Chełm    83505
176    PROSIACZEK Sp. z o.o.    Jeżewo    82473
177    Zakłady Mięsne PEKPOL OSTROŁĘKA S.A.    Ostrołęka    81735
178    OSMOFROST Sp. z o.o.    Strzyżewice    81431
179    Rzeźnictwo Grzegorz Zyguła    Zbąszynek    81189
180    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Kwidzyn    79779
181    Zakład Produkcji Spożywczej RAG Górzyńscy S.J.    Lubin    79360
182    Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa Pikearnia Krzysztof Maciołek    Ropczyce    79018
183    AGRO – TOP Sp. z o.o. PPh    Wiśniew    78769
184    BOMADEK Sp. z o.o.    Trzebiechów    78350
185    NEOROL Sp. z o.o.    Chrzan    77567
186    Fanex Sp. z o.o.    Radonice    77287
187    Zakłady Produkcji Cukierniczej VOBRO    Brodnica    77086
188    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Czarnków    76145
189    WILBO S.A.    Gdynia    74416
190    JURAJSKA Spółdzielnia Pracy    Myszków    73845
191    MŁYNPOL Adam Gołębiowski, Roman Wołoszczak i Wspólnicy – S.J.    Gromadka    72097
192    POLSKIE ZAKŁADY ZBOŻOWE PZZ w Krakowie S.A.    Kraków    70990
193    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska GARWOLIN    Wola Rębkowska    70970
194    Pamso S.A. Zakłady Mięsne    Pabianice    70823
195    ROLPEK 2 Sp. z o.o.    Strzegom    69507
196    Zakład Mleczarski „Fig And” Leszek Figarski i Wspólnicy Sp. J.    Wolanów    68604
197    APPOL Sp. z o.o.    Łąkta Górna    68193
198    Danisco Biolacta Sp. z o.o.    Olsztyn    68098
199    AGROMAKS Sp. z o.o.    Nowa Sucha    67610
200    Aleksandria Dariusz Moczarski    Konopiska    67510
201    LANTMANNEN AXA POLAND Sp. z o.o.    Poznań    67406
202    Zakład Przetwórstwa Mięsa SZAJEK – S.J.    Granowo    66811
203    FRITAR S.A. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego    Tarnów    66675
204    Superior – Strefa S.J.    Dobre Miasto    66573
205    Firma KOJS    Jabłonka    66406
206    Przetwórstwo Ryb Warzyw Piątek S.J.    Siedlec    66170
207    Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A.    Luboń    65598
208    Piekarnia „Piekuś” Pakulscy & Walorek Sp. J.    Inowrocław    65396
209    FRUCTON Przetwórnia Owoców i Warzyw S.J.    Kalisz    65291
210    Vinpol Sp. z o.o.    Toruń    64315
211    CHIPITA POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    64130
212    POLINDUS Sp. z o.o.    Kraków    64106
213    Lesaffre Ingredients Services Polska Sp. z o.o.    Legnica    63834
214    M.K.Z. Sp. z o.o.    Rawicz    62818
215    PPHU FRUBEX – BIS S.J. Jan Bęben, Elżbieta Bęben, Zbigniew Bęben, Antonina Bęben    Pajęczno    62047
216    Polska Woda Sp. z o.o.    Ozorków    61227
217    DELIC – POL S.A.    Kamyk    61193
218    BEWA Sp. z o.o. Towarzystwo Gospodarcze    Piaski    60567
219    GZELLA NET Sp. z o.o.    Osie    60242
220    FSB Piekarnie Sp. z o.o.    Michałów-Reginów    60099
221    Silesian Grain Sp. z o.o.    Ziębice    59846
222    TAURUS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego    Pilzno    59532
223    Wytwórnia Salami IGLOOMEAT – SOKOŁÓW S.A.    Dębica    59053
224    FUTREX Sp. z o.o.    Żdżary    58311
225    RZEŹNIA MRÓZ Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    58283
226    NORDIS Chłodnie Polskie Sp. z o.o.    Zielona Góra    58266
227    Piekarnie Lubaszka Sp. z o.o.    Warszawa    57468
228    RARYTAS Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    57405
229    AVES Sp. z o.o.    Zduńska Wola    57212
230    POLPAIN – PUTKA Sp. z o.o.    Warszawa    57204
231    ARLA FOODS Sp. z o.o.    Gościno    56604
232    Healthy Food Production S.A.    Kobierzyce    56574
233    DEGA S.A. ZPCH    Sianów    56515
234    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek S.J.    Buczkowice    55991
235    IKO Kompania Drobiarska Sp. z o.o.    Wielichowo    54008
236    AGRO Rydzyna Sp. z o.o.    Rydzyna    53986
237    Rollux Halina i Marek Ciecióra S.J.    Gorzkowice    53706
238    Unipol S.J.    Biskupice    53574
239    Piekarnia Cukiernia Bernard i Jacek Jarzębińscy S.J.    Kościerzyna    53481
240    Wytwórnia Pasz Piast II Sp. z o.o.    Płońsk    52661
241    Jawo Sp. z o.o.    Częstochowa    52592
242    Przedsiębiorstwo Zbożowo – Młynarskie PZZ w Stoisławiu S.A.    Mścice    52375
243    Sarris Darm Sp. z o.o.    Czechów    52060
244    PCO Group Sp. z o.o.    Słupsk    51672
245    Zakład Produkcji Cukiericzej Janusz Chojecki ZPCH    Skierniewice    51416
246    Martex S.J. Stanisław Furtak i S – KA    Paszowice    51363
247    Zakład Przetwórstwa Mięsnego ŁUKOSZ S.J.    Jaworze    51121
248    PROBIO Profesjonalne Żywienie Paweł Benedykciński    Radziejów    50800
249    Magnolia Sp. z o.o.    Lubsko    50556
250    MARDI Sp. z o.o.    Biskupiec    50529
251    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Siedlce    50092
252    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Jasienica Rosielna    49693
253    AGRO – HANDEL Sp. z o.o.    Krzywiń    49601
254    Union Chocolate Sp. z o.o.    Ciechocinek    48923
255    ROTR Spółdzielnia Mleczarska    Rypin    48611
256    Peklimar Sp. z o.o.    Umienino-Łubki    48505
257    Emilia Kristof – Firma Rodzinna Sp. z o.o.    Rybnik    48130
258    DOBROSŁAWA Sp. z o.o.    Sława    47982
259    REGIS Sp. z o.o.    Kraków    47856
260    Tasomix Sp. z o.o.    Nowe Skalmierzyce    47764
261    Raków S.J.    Raków Duży    47495
262    Zakład Mięsny Ozdan S.J.    Marianów    47396
263    Spomet S.J. PW    Bielsko-Biała    47221
264    Zakłady Mięsne Werbliński Sp. z o.o.    Kalisz    47168
265    Koga – Maris Sp. z o.o.    Hel    47029
266    MACED Sp. z o.o.    Polanów    46954
267    Pupil Foods Sp. z o.o.    Nowe Skalmierzyce    46788
268    PPHU PATUCHA i JAGIEŁŁO S.J.    Jaworzno    46283
269    Zakłady Mięsne VIOLA Meyer S.J.    Lniano    45990
270    Fleisch Mannschaft – Polska Sp. z o.o. PPH    Świdwin    45770
271    Ubojnia Drobiu FRANEK S.J.    Mściwojów    45394
272    Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego POLMOS w Warszawie S.A.    Warszawa    45223
273    Firma KABANOS S.J.    Jabłonka    44345
274    AGROCENTRUM Sp. z o.o.    Kolno    44159
275    MIX S.A.    Gdańsk    44067
276    Dróbaleks S.J. Zakład Przemysłu Mięsnego    Aleksandrów Kujawski    43769
277    Bonduelle – Polska S.A.    Warszawa    43440
278    BACUTIL Sp. z o.o. Przeds. Przemysłu Paszowego    Bedlno Radzyńskie    43223
279    McLEAN BROTHERS POLAND Sp. z o.o.    Szczecin    42857
280    Wytwórnia Octu i Majonezu OCETIX Sp. z o.o.    Grudziądz    42783
281    Brześć Spółka Jawna Zakład Produkcji Cukierniczej Wiesław Sipa I Wspólnicy    Brześć Kujawski    42761
282    PPHU Bajgiel Wiesław Reichert,Jan Wodecki S.J.    Będzino    42578
283    Poznań Onion Sp. z o.o.    Siekierki Wielkie    42559
284    ELMAS Masarnia, Punkt Uboju – Krystyna Krzyżanowska    Radom    42018
285    AKO S.A.    Bydgoszcz    41939
286    Wytwórnia Pasz Piast Sp. z o.o.    Gołańcz    41808
287    Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Jantex Teresa Ługowska    Tuchorza    41710
288    MATTHIAS Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Mięsa    Kolonia Zamek    41656
289    LAZUR Spółdzielnia Mleczarska    Nowe Skalmierzyce    41618
290    FHP Barbara Sp. z o.o.    Turza    41449
291    FHP JANAS S.J.    Kraków    40759
292    Aurora Polska Sp. z o.o.    Kutno    40502
293    BAKOMA – BIS Sp. z o.o.    Kozienice    39912
294    Arpak Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    39878
295    Wytwórnia Pasz i Koncentratów Zenon Bąkowski    Inowrocław    39674
296    Zakład Piekarniczo – Cukierniczy S.J.    Piątnica Poduchowna    39522
297    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Nowy Dwór Gdański    39435
298    Zakład Przetwórstwa Mięsa OLEWNIK S.J.    Sierpc    39188
299    PPH Indyk – Mazury Sp. z o.o.    Ostróda    38958
300    TRZEMESZNO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego    Trzemeszno    38807
301    Ozimek S.J. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Stargard Szczeciński    38502
302    OVAL EDWARD MACIĄG, MIECZYSŁAW GAŁECKI, ANDRZEJ PALIŃSKI S.J.    Gdańsk    38313
303    WĘDLINKA S.J. PHU    Dobrydział    38311
304    HUZAR Sp. z o.o.    Nowy Sącz    38146
305    ABEL S.J. Andrzej Kamiennik, Bogdan Wysota    Brąszewice    38081
306    GRADOS Sp. z o.o.    Aleksandrów Kujawski    38005
307    Emilgrana – Poland Sp. z o.o.    Pępowo    37746
308    JEDNOŚĆ Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów    Grójec    37710
309    SUPERIOR Sp. z o.o.    Olsztyn    37706
310    Kilargo Sp. z o.o.    Dobroń    37647
311    Zakład Mięsny Smak – Górno Sp. z o.o.    Górno    37316
312    UNIFREEZE Sp. z o.o.    Górzno    37143
313    KAWIKS S.J. PPHU    Widawa    37092
314    Sokpol – Koncentraty Sp. z o.o.    Wilków    37074
315    Osi Food Solutions Poland Sp. z o.o.    Warszawa    36868
316    Młyn Zbożowy Jerzy Łaszkiewicz i Synowie S.J.    Szadek    36867
317    J. Radzikowska, J. Bartoszek S.J.    Lublin    36760
318    FOOD SERVICE Sp. z o.o.    Rawa Mazowiecka    36693
319    Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego LEWIL – IGLOKRAK Sp. z o.o.    Tarnów    36627
320    HAND – MIĘS Spółdzielnia Rolnicza – Murzynówko    Nowe Miasto    36446
321    K.W.S. Żabczyńscy S.J. PHUP    Łaskarzew    36239
322    Ternaeben Polska Sp. z o.o.    Łeba    36226
323    Fabryka Przetworów Rybnych Mieszko Sp. z o.o.    Sławno    35922
324    GAIK Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Niedośpielin    35852
325    Zakłady Promocji Spożywczej Ambi, M. Karkut i Wspólnicy S.J.    Bytom    35673
326    Zakład Mięsny Wierzejki J.M.Zdanowscy Sp. J.    Trzebieszów    35288
327    Inter Yeast Sp. z o.o.    Krośniewice    35270
328    AMI S.J.    Mikstat    35060
329    CONTO Sp. z o.o. PPH    Poznań    34783
330    Słodownia Strzegom Sp. z o.o.    Strzegom    34463
331    AGROCOMEX Sp. z o.o.    Jabłonowo Pomorskie    34324
332    AROMES GROUP Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    34231
333    SOBSMAK Sp. z o.o.    Wołomin    34193
334    Zakłady Mięsne mgr inż. Wojciech Dobija    Żywiec    34094
335    FIRMA LEGIERSKI S.J.    Istebna    34079
336    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Bieruń    33788
337    AS – BABUNI Sp. z o.o.    Niemce    33733
338    Kazimierz Zieliński S.J. PPH    Żuromin    33679
339    MAKÓW Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Spożywczego    Skaryszew    33386
340    Firma Drobiarska Sp. z o.o.    Strzegom    33105
341    PPHU Demeter S.J.    Kamieńsk    33097
342    Zakład Cukierniczy MICHAŚ A. Szymczyk, K. Chojnacka-Szymczyk S.J.    Częstochowa    32876
343    Zakłady Jajczarskie Ovopol Sp. z o.o.    Nowa Sól    32848
344    Benus Sp. z o.o.    Poznań    32712
345    Zakład Drobiarski Chłodnia Skladowa Export – Import Stanisław Bik    Jędrzejów    32582
346    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Ligota    32473
347    POPRAD Sp. z o.o.    Muszyna    32472
348    Zakłady Mięsne Mielczarek S.J.    Komorniki    32024
349    California Fitness Polska Sp. z o.o.    Wojcieszyn    31698
350    CELPOL S.J.    Łask    31371
351    Wytwórnia Pasz LIRA Sp. z o.o.    Krzywiń    31267
352    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Środa Wielkopolska    31263
353    KDC POMORZANKA Sp. z o.o.    Przeźmierowo    30890
354    PPH MIX Stanisław Pacek    Rypin    30791
355    Cukiernia S.J.    Warszawa    30762
356    FRUBELLA PROCESSING Sp. z o.o.    Białobrzegi    30718
357    FIRMA PRODUKCYJNO HANDLOWA KRIST TOMASZ SZCZEPANIK, ROBERT KĄDZIELAWA S.J.    Dąbrowa Tarnowska    30560
358    PIEKARNIA MIMA S.J.    Ostrów Wielkopolski    30554
359    Doradca Komplex Sp. z o.o.    Szczytno    30548
360    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Łubnicy    Łubnica    30254
361    Fabryka Cukiernicza KOPERNIK S.A.    Toruń    30031
362    Spółdzielnia Pokój    Bielsko-Biała    29476
363    Obrzańska Spółdzielnia Mleczarska    Kościan    29442
364    KRUGER POLSKA Sp. z o.o.    Ostrów Mazowiecka    29079
365    UREN NOVABERRY Sp. z o.o.    Lublin    29005
366    LAKTOPOL-A Sp. z o.o. Zakłady Mleczarskie    Łosice    28811
367    Polinord Sp. z o.o.    Krokowa    28785
368    Słaro S.J. PPH    Wyrzysk    28771
369    Vita Sp. z o.o.    Krosno    28726
370    Fogiel & Fogiel Piekarnia S.J.    Radom    28148
371    ZAKŁAD MIĘSNY BUKAT S.J.    Jarocin    28103
372    CEKO Sp. z o.o.    Żelazków    28064
373    Suszarnia Międzyrzecz S.A.    Międzyrzecz    27986
374    JOGO Łódzka Spółdzielnia Mleczarska    Łódź    27916
375    Ubój i Handel Drobiem Agnieszka Gosz    Sierakowice    27561
376    DROZD S.J.    Lubartów    27465
377    GOLIARD Sp. z o.o.    Rudniki    27393
378    Hanpol S. J. PPHU     Bytom    27343
379    JANA Średzka Spółdzielnia Mleczarska    Środa Wielkopolska    27108
380    ALGAS S.J. PPHU    Sosnowiec    26865
381    Wędzenie i Przetwórstwo Ryb Rafa S.J.    Władysławowo    26810
382    Młyn Dalachów S.J.    Rudniki    26552
383    ECO – TRADE Sp. z o.o.    Gliwice    26301
384    Zakłady Mięsne Wadowice Sp. z o.o.    Wadowice    26170
385    Wimar – Chłodnia Sp. z o.o.    Radwanków Szlachecki    26100
386    HERMES Sp. z o.o.    Włoszakowice    26090
387    Firma Marcinkowscy Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego    Zbęchy-Pole    25810
388    BIELMLEK Spółdzielnia Mleczarska    Bielsk Podlaski    25713
389    BIEGUN S.J. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Jaraczewo    25683
390    Diamant International Polska – Młyny Zbożowe Sp. z o.o.    Grodzisk Wielkopolski    25478
391    Piekarnia – Cukiernia S.J.    Dopiewo    25435
392    Zakład Mięsny Mościbrody Sp. z o.o.    Wiśniew    25359
393    DROBEX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Drobiarskie    Solec Kujawski    25139
394    BROMARGO Sp. z o.o.    Margońska Wieś    24993
395    POLAN Polsko-Francuska Sp. z o.o. Jont Venture    Żabno    24939
396    Chłodnie Gomar Sp. z o.o.    Radom    24825
397    Piekarnia Żytnia S.J.    Wyszków    24515
398    Polskamp Sp. z o.o.    Warszawa    24405
399    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Czaplinie    Góra Kalwaria    24347
400    Jutar S.J.    Łagiewniki Kościelne    24276
401    FORNETTI Polska Sp. z o.o.    Wrocław    24273
402    Silopol Płock Sp. z o.o.    Płock    23969
403    Działalnośc Produkcyjno Handlowo Usługowa Michał, Tomasz, Jan Vogt S.J.    Pleszew    23747
404    Zakłady Mięsne Carnis Koło Bronisław Rowecki sp. j.    Koło    23683
405    Spółdzielnia DORADCA    Gdynia    23596
406    LST – POLSKA Sp. z o.o.    Nałęczów    23535
407    Komirex S.J. PPUH    Siemiatycze    23513
408    MOTYL S.J. Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw    Rokiciny    23305
409    Agroprogres Sp. z o.o.    Barwice    23199
410    Piekarz S.J.    Świdnica    23171
411    Dromico S.J. Ubój i Handel Drobiem    Mikstat    23134
412    Piekarnia – Ciastkarnia S.J.    Kiełczewo    23049
413    Piekarnia S.J.    Toruń    23024
414    JEDNOŚĆ Sp. z o.o.    Wschowa    22991
415    Zakład Przetwórstwa Mięsnego SZAREK    Jarosław    22957
416    TAJA Sp. z o.o.    Nieszawa    22857
417    Cukiernia W.J.P. Płończak S.J.    Gdańsk    22689
418    BOMILLA Sp. z o.o. PPHU    Włocławek    22666
419    ZPH PTAK Józef Ptak    Popów    22595
420    Agrohurt Dojrzewalnia Serów S.J.    Mońki    22459
421    Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw VORTUMNUS Sp. z o.o.    Skołyszyn    22442
422    Unopol S.J    Lisia Góra    22163
423    ASTRA Sp. z o.o. PPHU    Jasło    22065
424    JAKO Sp. z o.o.    Żelazków    21832
425    EXCELSIOR – DELIKATESY Sp. z o.o.    Darłowo    21799
426    Spółdzielnia Mleczarska Bieluch w Chełmie    Chełm    21733
427    PPU BELIN Zakład Pracy Chronionej – Wojciech Lenartowicz, Roman Erdmann, Andrzej Nowak S.J.    Poznań    21728
428    Cukiernia Włodzimierz Czubak i S-ka S.J.    Warszawa    21716
429    Kazeina Polska Sp. z o.o.    Legionowo    21408
430    Agro – Smak S.J.    Opatówek    21297
431    SŁOWIANKA Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów    Szczecinek    21229
432    FIRMA PRODUKCYJNO – HANDLOWO – USŁUGOWA FANTIC GÓRSZCZAK S.J.    Głogoczów    21225
433    Zakład Masarski Stanisław Rąbała    Pelplin    21197
434    Victus S.J.    Działoszyn    21055
435    WOSANA S.A.    Andrychów    21028
436    Zakład Mięsny Żeleźniki Ratyńscy S.J.    Miedzna    20951
437    Masarnia Dominik S.J.    Łęczyce    20928
438    Savitor Sp. z o.o.    Gniezno    20869
439    Uniphar Sp. z o.o.    Warszawa    20706
440    PEGAZ Sp. z o.o. Poznańska Wytwórnia Produktów Spożywczych    Poznań    20640
441    Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego Tadeusz Górski    Grudziądz    20600
442    Piekarnia Złoty Kłos S.J.    Ciechocinek    20443
443    Milkpol S.A.    Czarnocin    20442
444    Perry Sp. z o.o. PPH    Morzeszczyn    20353
445    Laboratoria Natury Sp. z o.o.    Lublin    20266
446    Piekarnia Merk S.J.    Suwałki    20259
447    ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA DROBIU MARICA S.J. J.M.E.K. WRÓBEL    Bielsko-Biała    20215
448    WISAPIS Zkład Mięsny    Zielonka    20042
449    VITPOL PW    Stawiszyn    19966
450    NORDIS Chłodnie Polskie Sp. z o.o.    Wrocław    19938
451    JHJ Sp. z o.o.    Nowa Wieś    19859
452    Cukiernia- Piekarnia Woźniak Sp. z o.o.    Szczecin    19662
453    Przedsiębiorstwo Rolno – Spożywcze Piecuch Józef    Papowo Toruńskie    19577
454    Przeds. Przetwórstwa Rolno – Spożywczego BASSO Sp. z o.o.    Gołkowice Dolne    19442
455    Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A.    Białystok    19369
456    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWO USŁUGOWE GIBAR S.J.    Łódź    19323
457    KLICH PIEKARNIA CUKIERNIA K. WITEK, T. WITEK, B. WARCHOŁ S.J.    Tarnów    19049
458    RUDOPAL Sp. z o.o.    Rudniki    19019
459    CUKIERNIA – PIEKARNIA B & M WENTA S.J.    Lębork    18848
460    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Skarszewach    Skarszewy    18361
461    Eskimos S.A.    Konstancin-Jeziorna    18353
462    BIO – AGRO Sp. z o.o.    Dobryszyce    18331
463    Rzeźnia Braci Szybcio S.J.    Mońki    18243
464    ALBO Sp. z o.o.    Radom    18171
465    ROLNIK Sp. z o.o.    Mikołów    18110
466    Agro – Danmis Gramowscy S.J.    Wyszyny    18058
467    Twist Sp. z o.o.    Rybnik    17974
468    NORDFISH Sp. z o.o.    Białystok    17952
469    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Koninie    Konin    17948
470    GRAMAR Sp. z o.o. PPHU    Włodawa    17894
471    ASPROD Sp. z o.o.    Kliniska Wielkie    17825
472    Zakład Mięsny BOST S.J.    Turośń Kościelna    17738
473    CIECHANOWSKA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA    Ciechanów    17641
474    Masfrost Sp. z o.o.    Tolkmicko    17639
475    PROMAROL – PLUS Sp. z o.o.    Ciepielówek    17567
476    Optima Słodownia Pneumatyczna Sp. z o.o.    Poznań    17567
477    Seamor International Ltd Sp. z o.o.    Szczecin    17551
478    Zakład Przetwórstwa Mięsnego KONIAREK    Strzelce    17536
479    Al Ba Sp. z o.o.    Białystok    17484
480    Staropolska Wytwórnia Win i Wódek Gatunkowych Elba Sp. z o.o.    Łódź    17342
481    Unipiek M. Kwaśniak Spółka Komandytowa    Kwidzyn    17225
482    SARNA S.J. PUH . SA i SA    Chodzież    17183
483    LINODRÓB S.J. Zakład Drobiarski    Świecie    17082
484    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „Tanis” K.Pyzara T.Pyzara M.Pyzara A.Pyzara Sp. J.    Stalowa Wola    17059
485    Frigoopol S.A.    Opole    16864
486    Varia Sp. z o.o. PPH    Sosnowiec    16772
487    Komers – Mag S.J. PHU     Międzyrzecze Dolne    16668
488    PPH FOOD INN Sp. z o.o.    Sieniawa    16613
489    Terry Sp. z o.o.    Dębica    16509
490    Firma Handlowa Export – Import Sebastian Onka    Dobrzyń nad Wisłą    16451
491    Inpol Gronikowscy S.J.    Inowrocław    16339
492    ZAKŁAD PRODUKCJI CUKIERNICZEJ CYMES JERZY KLECHA, WITOLD KLECHA S.J.    Kłobuck    16304
493    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Grodzisk Mazowiecki    16265
494    AGRA NIEWIADOMY S.J.    Łódź    16016
495    Matro Masarnia S.J.    Rawicz    15968
496    BIOFLUID S.J.    Górki Małe    15781
497    Spółdzielnia Mleczarska w Żurominie    Żuromin    15761
498    SCHAAP – POL Sp. z o.o.    Puck    15759
499    General Petrol Sp. z o.o.    Łódź    15736
500    Zakład Przetwórstwa Mięsa S.J.    Grudziądz    15664
501    Przetwórstwo Ryb Produkcyjne Mors Wanda Michalak, Bolesław Michalak S.J.    Słupsk    15628
502    Zakłady Przetwórstwa Zbożowo-Młynarskiego Sp. z o.o.    Kruszwica    15615
503    PMP Sp. z o.o.    Wejherowo    15555
504    PW Kier SJ    Nowy Sącz    15547
505    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Śrem    15545
506    Przedsiębiorstwo Rol – Ryż Sp. z o.o.    Gdynia    15448
507    MŁYN S.J.    Nowy Tomyśl    15332
508    SŁAWA Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Sława    15302
509    STARCO Spółdzielnia Mleczarska    Stargard Szczeciński    15214
510    MARINO Sp. z o.o.    Poznań    15204
511    TERRAVITA Sp. z o.o.    Poznań    15191
512    Suszarnicza Spółka OGRODNIK S.A.    Nowy Tomyśl    15184
513    POLSANDERS Sp. z o.o.    Pruszcz Gdański    15176
514    Lomania Polsko – Francuska Sp. z o.o.    Kościan    15146
515    PPHU BAMAL Sp. z o.o.    Przeworsk    15089
516    BMC Jerzy Szczepankowski PPHU    Władysławowo    15077
517    PPHU Osłonka S.J.    Święciechowa    15043
518    Hodowla i Ubój Indyka BIODAMA Sp. z o.o.    Sława    15031
519    Masarnia Bieniek    Piotrków Trybunalski    14999
520    Młyn Handlowy Potoccy Włodzimierz Potocki, Witold Potocki Sp. j.    Sulmierzyce    14967
521    PPH Tunex S.J.    Kołobrzeg    14956
522    LIMARO S.J. Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych    Mosina    14902
523    Wytwórnia Wód Mineralnych MINERAL Marek Duda, Augustyn Maślanka S.J. Zakład Pracy Chronionej    Gorzanów    14874
524    Bart S.J.    Mroków    14756
525    NFC Polska North Sp. z o.o.    Stepnica    14751
526    SPOŁEM Warszawska Spółdzielnia Spożywców Żoliborz    Warszawa    14643
527    Biurkom – Flampol Sp. z o.o.    Redło    14465
528    PPH Elmar S.J.    Sierpc    14412
529    Merda Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa i Uboju Zwierząt    Wolsztyn    14218
530    Drobex – Pasz Sp. z o.o.    Solec Kujawski    14207
531    Zakład Mięsny Konarczak S.J.    Pogorzela    14088
532    UBOJNIA DROBIU Krzymyk & Krzymyk S.J.    Ruda Śląska    14027
533    ROLMIĘS – Baniak, Kras S.J.    Ciężkowice    13946
534    Piekarnia Wawerska M.A.T. Błaszczak S.J.    Warszawa    13839
535    Piekarnia Jizis S.J.    Warszawa    13764
536    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Rawicz    13744
537    BAGIETKA Sp. z o.o. PHP    Chojnice    13738
538    CHMIELNIK – ZDRÓJ S.A.    Chmielnik    13725
539    NORD Zakład Produkcji Cukierniczej Sp. z o.o.    Szczecin    13709
540    Zakłady Mięsne Berger S.J.    Rydułtowy    13681
541    Elite Expeditions Sp. z o.o.    Warszawa    13537
542    Kujawska Spółdzielnia Mleczarska    Włocławek    13528
543    Libra Polska Sp. z o.o.    Warszawa    13510
544    PPH Karmel Import – Export S.J.    Hajnówka    13349
545    Pauladrob S.J.    Świdwin    13343
546    Keksik Gomulska i Wspólnicy S.J.    Głowno    13326
547    Piekarnia Cukiernia Okruszek S.J.    Białystok    13267
548    PHZ JUR – GAST Sp. z o.o.    Wisła    13259
549    Paluch Sp. z o.o.    Warszawa    13073
550    Zakład Masarski MARETA Teresa i Andrzej Kołbuk, Elżbieta i Wiesław Kacprzak S.J.    Kobyłka    12928
551    DORAL S.J.    Kłodzko    12903
552    Zakład Przetwórstwa Ryb Mirko B.krasnoborski S.J.    Słupsk    12846
553    APIS Spółdzielnia Pszczelarska    Lublin    12744
554    CSM Polska Sp. z o.o.    Warszawa    12734
555    Product Plus S.J.    Kleszczewo    12695
556    SUWALSKA WYTWÓRNIA WIN Sp. z o.o.    Suwałki    12626
557    UBOJNIA A.J.K. MATEJKA – S.J.    Opole    12593
558    Pphu Bartek Ubojnia Zwierząt S.J.    Wólka Somiankowska    12581
559    Olsza Olbrysz S.J.    Warszawa    12453
560    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE PIĄTKA PIOTR SIKORA I WSPÓLNICY S.J.    Myślenice    12424
561    Arpo S.J.    Stawiszyn    12413
562    Koliber S.J.    Zgierz    12342
563    DOTI S.J. Wytwornia Wyrobów Czekoladowych    Kąty Wrocławskie    12136
564    Piekarnia Wawie W. Depta I S-Ka S.J.    Brańszczyk    12032
565    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Kowalew Dobrzyca    Kowalew    12031
566    PRZEDSIĘBIORSTWO OBSŁUGI ROLNICTWA PRO-AGRO WYTWÓRNIA PASZ I KONCENTRATÓW Sp. z o.o.    Radomin    12013
567    Wytwórnia Pasz i Koncentratów FARMER S.J. Janina i Czesław Błaszczyk    Nowe Skalmierzyce    11799
568    INTERFRYS – KUSOWO Sp. z o.o.    Słupsk    11793
569    Piekarnia Krys – And S.J.    Bydgoszcz    11775
570    WYTWÓRNIA PASZ BŁOTNICA Sp. z o.o.    Strzelce Opolskie    11651
571    APIPOL – FARMA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Pszczelarsko Farmaceutyczne    Myślenice    11612
572    Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców    Strzałkowo    11563
573    Rzeźnictwo – Wędliniarstwo Józef, Sylwester i Jolanta Maryniak S.J.    Rychtal    11504
574    Wielkopolskie Zakłady Mięsne AGRICO Sp. z o.o. ZPCh    Kalisz    11467
575    SUPMIĘS S.J.    Babiak    11373
576    Kokpit Sp. z o.o.    Szczecinek    11209
577    Piekarnia – Cukiernia Bronisława i Michał Łobza S.J.    Zaniemyśl    11193
578    Zakład Przetworstwa Mięsnego S.J.    Gryfice    11068
579    MURAWSCY SPÓŁKA JAWNA LECHOSŁAW MURAWSKI    Żerków    11055
580    Polser Sp. z o.o.    Toruń    10985
581    Grodcono Sp. z o.o.    Grodków    10871
582    Profesjonal Sp. z o.o. Przeds. Wielobranżowe    Adamów    10816
583    Polfex Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    10785
584    ABC KUCHNI Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Suchy Las    10764
585    MEGA-SORT Sp. z o.o.    Łazy    10740
586    AMARA Sp. z o.o.    Świdwin    10728
587    Chłodnia MORS Sp. z o.o.    Zamość    10634
588    Polanin – Wielkopolska Wytwórnia Wódek Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    10545
589    Jaak Sp. z o.o.    Opole Lubelskie    10532
590    Sobieski Piekarnie Wilamowski – Zakrzewski S.J.    Mońki    10438
591    TAB KONCENTRATY Sp. z o.o.    Warszawa    10408
592    Unitrade Sp. z o.o.    Strzyżewice    10389
593    Super Smak Sp. z o.o.    Jeziorany    10387
594    FVZ Deli – Meat Polska Sp. z o.o.    Orzesze    10334
595    FOODMARK POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    10274
596    Piekarnia Mechaniczna S.J.    Bielsk    10255
597    DAMŁYN Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Zbożowo – Młynarskie    Damasławek    10229
598    SADEŁKO S.J. Zakład Masarski    Jedlińsk    10199
599    Cukromix – Bis Sp. z o.o.    Ropczyce    10189
600    Zakład Przemysłu Mięsnego M.P. Ławniczak S.J.    Janowiec Wielkopolski    10159
601    MOKATE Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa    Ustroń    10089
602    Przeds. Hektor Sp. z o.o.    Działoszyn    10081
603    Dog’s Nature Polska Sp. z o.o.    Trzebielino    10046
604    Hipsz Sp. z o.o.    Wrocław    10043
605    Nutrimix Polska Sp. z o.o.    Niepruszewo    10029
606    Prem – Vit S.J.    Inowrocław    9918
607    PIRS PPH Sp. z o.o.    Darłowo    9886
608    Les-Drób Piotrowski & Wójcik i Wspólnicy Sp.J.    Niedomice    9884
609    Łukosz Sp. z o.o. Zakłady Przetwórstwa Mięsnego    Chybie    9801
610    BŁACHUT Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Żywiec    9789
611    Marmir Paszek S.J.    Nowa Sarzyna    9711
612    San – Vit A.W.Haliszczak Sp. J.    Gniezno    9698
613    Ubojnia Drobiu Górni I Synowie S.J.    Giżycko    9687
614    Aquator Sp. z o.o.    Ostrzeszów    9663
615    Agus Innovation Sp. z o.o.    Warszawa    9663
616    „MASARNIA” K. LEŚNIEWSKI, B. BIEGAŃSKI, G. SOBIECH SPÓŁKA JAWNA    Brzozie    9612
617    Orzech Sp. z o.o. ZPOW    Kolbuszowa    9592
618    Piekarnia Galicyjska Sp. z o.o.    Ropczyce    9575
619    AGROPOL Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego    Góra Kalwaria    9574
620    Zakład Piekarniczo – Cukierniczy S.J.    Gogolin    9572
621    WODEX Sp. z o.o. ZPH    Stalowa Wola    9533
622    UNIPASZ S.J.    Siemiatycze    9526
623    Jan – Dar Sp. z o.o.    Szubin    9455
624    Aromat Snack Sp. z o.o.    Trzebielino    9449
625    Chrupek Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe M.F. Miedzińscy, M.A. Barczak S.J.    Złotów    9417
626    PPH WIT – POL S.J.    Radom    9317
627    F.H. Sulmin S.J. B.G.F. Borkowscy    Przyjaźń    9301
628    Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Krasucki Sp. z o.o.    Gryfów Śląski    9236
629    Tarboj Tarasiuk S.J.    Zabłudów    9221
630    Majonezy Spółdzielnia Pracy Produkcyjno-Handlowa w Kętrzynie    Kętrzyn    9110
631    Zakład Mleczarski Sp. z o.o.    Łuków    9080
632    Pifo Ryczkowski S.J.    Łódź    9045
633    UBOJNIA ZWIERZĄT RZEŹNYCH S.J.    Parzymiechy    9040
634    Rzeźnictwo i Handel – Kapecki S.J.    Kozy    8973
635    OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.    Olsztynek    8966
636    Nasz Drób Sp. z o.o.    Ujrzanów    8957
637    Zakład Mięsny Danuta Pawliszyn, Bogusław Pawliszyn S.J.    Świerczów    8928
638    Laguna S.J.    Łebcz    8901
639    PPH Grześ Sp. z o.o.    Nysa    8868
640    Zakład Przemysłu Drobiarskiego Jas – Drop S.J.    Warszowice    8829
641    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Piaski    8822
642    Zakład Przetwórstwa Mięsnego E. Smolarek i M. Smolarek S.J.    Kościan    8797
643    Makasar Sp. z o.o.    Śrem    8735
644    Rozlewnia Wód Mineralnych Sopel Sp. z o.o.    Muszyna    8730
645    PIM Sp. z o.o. PPHU    Brzeg    8725
646    Pekrapol Sp. z o.o.    Świecie    8703
647    Witex S.J.    Benice    8693
648    Zakłady Mięsne Kościerzyna Sp. z o.o.    Kościerzyna    8668
649    Duet S.J. Zakład Mięsny    Łapy    8624
650    Gabi Centrum Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    8543
651    ZAK Sp. z o.o.    Chodel    8489
652    Zakład Mięsny KABO A. Borowik, W. Karpieszuk S.J.    Choroszcz    8439
653    Piekarnia Cukiernia AK S.J.    Otrębusy    8384
654    Euro – Duda Sp. z o.o.    Warszawa    8272
655    Piekarnia Czubak i S-ka Włodzimierz Czubak S.J.    Łomianki    8215
656    Dominik Sp. z o.o.    Wielogłowy    8211
657    Przedsiębiorstwo BILT Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    8192
658    Novica Sp. z o.o.    Piekary Śląskie    8104
659    Przetwórnia Owoców i Warzyw S.A.    Warka    8091
660    WACUŚ S.J. Zakład Cukierniczy    Nysa    8078
661    Waldi S.J. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Grodzisk Wielkopolski    8023
662    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO – HANDLOWE SABPOL S.J. ŚLUSARZ ARKADIUSZ, ŚLUSARZ BEATA    Kamienna Góra    8009
663    Ubojnia Zwierząt Gospodarczych S.J.    Wiśniew    7913
664    SDF Sp. z o.o.    Leszno    7899
665    CD S.A.    Warszawa    7831
666    Wytwórnia Pasz SOLPASZ Sp. z o.o.    Nowa Sól    7829
667    PIEKARNIA KRUCZEK ZBIGNIEW KRUCZEK I S.J.    Kraków    7801
668    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Libiszów-Kolonia    7794
669    Admirał Sp. z o.o.    Lędziny    7780
670    Eurohansa Sp. z o.o.    Toruń    7756
671    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Nowy Sącz    7606
672    Darmąk S.J.    Kłoczew    7583
673    Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Rta Szwagrzak S.J.    Złoczew    7540
674    Maced – Dystrybucja Sp. z o.o.    Polanów    7482
675    TECHNA POLOGNE Sp. z o.o.    Wrocław    7385
676    Forum S.J.    Sycewice    7371
677    Porkos S.J. Zakład Produkcji Wyrobów Garmażeryjnych    Świecie    7340
678    BIMIZ FOOD Sp. z o.o.    Radzyń Podlaski    7311
679    ANMAR S.J Ubojnia Bydła     Rutki    7310
680    REVMOD Sp. z o.o. PPH    Mońki    7280
681    Gospodarstwo Rolne W Górze Ropczyckiej Sp. z o.o.    Góra Ropczycka    7275
682    Kenia Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    7249
683    PPUH Ad – Pol Adolf Szweda, Dorota Szweda S.J.    Nowa Wieś    7158
684    ZPH Ol – Corn S.J.    Rypin    7131
685    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Tomaszów Lubelski    7103
686    Prager I Grupa Sp. z o.o.    Płock    7102
687    M Zakład Masarski D II. Pachwicewicz S.J.    Bielsk Podlaski    7093
688    TARSMAK S.J. Zakład Produkcji i Obroty Artykułami Spożywczymi    Radgoszcz    7001
689    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Jarocin    6998
690    Anna Plus Sp. z o.o. Przetwórnia Owoców i Warzyw    Bierutów    6985
691    Spółdzielnia Mleczarska JOGSER    Sosnowiec    6980
692    KOLSTAR Sp. z o.o. PPH    Kamionka    6978
693    Kompania Spirytusowa Nord – Clas Sp. z o.o.    Łódź    6935
694    TF Service Sp. z o.o.    Łeba    6916
695    MLEKTAR S.A.    Tarnów    6858
696    Grabo Gałuszka Sp.J. P. P. H. i Chłodnie Składowe    Bielsko-Biała    6845
697    BROMILK Sp. z o.o. Mleczarskie PPH    Brodnica    6808
698    Edal S.J.    Lisków    6798
699    Pol – Pasz Sp. z o.o.    Siedlce    6739
700    Łabimex Sp. z o.o.    Przemęt    6738
701    A&B DROB Sp. z o.o.    Żukowo    6705
702    Perial Sp. z o.o.    Poznań    6699
703    Ubojnia Trzody i Bydła S.J    Rutki    6683
704    Zamrażalnia Vidansonder Sp. z o.o.    Brochów    6673
705    Przetwórstwo Mięsne Cieszyn Sp. z o.o.    Cieszyn    6649
706    Pal – Kom Sp. z o.o.    Szczecin    6629
707    Piekarnia Rękawczyn S.J.    Gozdowo    6602
708    Spółdzielnia Ogrodnicza Export – Import    Zwoleń    6583
709    Chłodnia IRMOS Sp. z o.o.    Sieradz    6539
710    Uren Coldstores Sp. z o.o.    Lublin    6537
711    Masarnia Zbigniew Giża S.J.    Żarówka    6508
712    Piekarnia Małopolska S.J.    Mińsk Mazowiecki    6503
713    Zakład Masarski – Anna Lewandowska Sp. z o.o.    Rogowo    6447
714    ADAM BĄK – WIEPRZ Sp. z o.o.    Wieprz    6374
715    SERWAR Sp. z o.o.    Warszawa    6345
716    Zakład Cukierniczo – Piekarniczy Jaszewscy S.J.    Lipno    6235
717    BOREX – BECON S.J.    Skawina    6228
718    Zakłady Mięsne Kwiatek Sp. z o.o.    Koło    6181
719    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Ostrów Wielkopolski    6162
720    Przeds. Produkcyjne Polutil S.J.    Lniano    6157
721    Grahamka Sp. z o.o.    Bielsk    6090
722    Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Miazek S.J.    Łódź    6044
723    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE FULAR S.J.    Bejsce    5978
724    Kulinaria S.A.    Tychy    5928
725    CHRIST Sp. z o.o.    Wieliczka    5871
726    Zakłady Mięsne Piekarscy Sp. J.    Rokiciny    5813
727    Piekarnia Elektryczna Antek S.J.    Świdnica    5788
728    ZPS Łojewski Sp. z o.o.    Książ Wielkopolski    5758
729    Ferm – Pasz S.J. Przeds. Produkcji Pasz    Baboszewo    5700
730    TOREX Sp. z o.o.    Czerwińsk nad Wisłą    5659
731    Rzeźnictwo i Wędliniarstwo Sarnowscy S.J.    Byczyna    5586
732    Dawidczyk Kazimierz i Wspólnicy S.J.    Ostrołęka    5572
733    ZAKŁAD MIĘSNY RAJCZA EWA, JÓZEF I JACEK BARCIK S.J.    Rajcza    5520
734    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Kabanos Sp. z o.o.    Przecław    5486
735    Rex S.J.    Dziwnów    5472
736    Agro – Visbek – Bydgoszcz Sp. z o.o.    Bydgoszcz    5455
737    SPOŁEM PSS w Piasecznie    Piaseczno    5416
738    Chmarzyński- Przemysł Mięsny i Handel S.J.    Osie    5405
739    Zakłady Młynarskie PZZ Sp. z o.o.    Świecie    5365
740    Atlantic Products Sp. z o.o.    Węgorzyno    5332
741    Euro – Code S.J.    Nowy Sącz    5326
742    Łuczniczka Sp. z o.o. PW    Tuchola    5259
743    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Limanowej    Limanowa    5254
744    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Prudnik    5249
745    Adamek Sp. z o.o.    Kraków    5248
746    Fungopol Cis S.J.    Brusy    5226
747    Jahiro Sp. z o.o.    Widziszewo    5207
748    S.J. BOGAND Przetwórstwo i Handel Zbożem    Łubianka    5144
749    Boltex S.J.    Mosina    5130
750    Zakład Rzeźniczo – Wędliniarski S.J    Tuchów    5130
751    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J. Dyczewscy    Suwałki    5029
752    FHP Galli S.J.    Dąbrowa Tarnowska    5027
753    Ola Sp. z o.o.    Warszawa    5015
754    Maxfrut Sp. z o.o.    Jarogniewice    5011
755    Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Masarnia S.J.    Bieżuń    4989
756    PAN Centrum Słodkiej Dekoracji Sp. z o.o.    Poznań    4965
757    Młyn Handlowo – Usługowy S.J.    Wodzierady    4963
758    Inter – Solar Sp. z o.o. PW    Brzeziny    4953
759    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Krosno    4950
760    Moryń S.J.    Siemkowice    4929
761    RYBAK S.A.    Unieradz    4911
762    Obojan Sp. z o.o.    Stężyca    4904
763    ITV Sp. z o.o.    Miejsce Piastowe    4888
764    Zakład Obrotu Towarowego „Siarkopol” Sp. z o.o.    Tarnobrzeg    4842
765    Production Trading Consulting Sp. z o.o.    Wrocław    4825
766    Zakład Produkcyjno-Handlowy Kleina Spółka Komandytowa    Nowe    4769
767    Zakład Produkcyjno Handlowy – Masarnia Zapolice S.J.    Zapolice    4751
768    OLEKO EB Sp. z o.o.    Mała Klonia    4733
769    ZAKŁAD DOŚWIADCZALNO-PRODUKCYJNY PRZETWÓRSTWA SPOŻYWCZEGO MAS-AR Sp. z o.o.    Szczecin    4702
770    FABRYKA PIECZYWA CUKIERNICZEGO SAN – PAJDA Sp. z o.o.    Jarosław    4663
771    PW Smak S.J.    Cieszków    4661
772    Lila Sp. z o.o. PPH    Gdynia    4648
773    Finako Sp. z o.o. PHP    Bydgoszcz    4617
774    Fabryka Likierów Tarpan Sp. z o.o.    Szczytno    4603
775    Kwartet S.J. PPHU    Łazy Biegonickie    4586
776    Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Goleniowie    Goleniów    4540
777    Pod Rogalem Sp. z o.o.    Oborniki    4497
778    Zakład Mięsny Piotr Rachel Sp. z o.o.    Łęka Opatowska    4491
779    Agrofruct Sp. z o.o.    Siedlce    4441
780    Złoty Młyn Sp. z o.o.    Kraków    4412
781    Bastik Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    4375
782    HANDEL, PRODUKCJA, USŁUGI TUKA M.POZORSKI, J.SZYSZKO S.J.    Kołobrzeg    4364
783    Złotex ZPIHM Aleksandrowiczowie, Chojnaccy S.J.    Złoczew    4361
784    Piekarnia – Ciastkarnia S.J.    Krzyż Wielkopolski    4353
785    PPHU Rydełko Sp. z o.o.    Góra    4327
786    Zespół Młynów w Chełmie Sp. z o.o.    Chełm    4323
787    CELIKO S.A.    Poznań    4312
788    Spin – Spółdzielczy Zakład Pracy Chronionej    Chełm    4293
789    Ubojnia Zwierząt Bogacz S.J.    Radomsko    4292
790    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Dobre    4258
791    Ankorp Sp. z o.o.    Kraków    4251
792    ELSA Sp. z o.o.    Warszawa    4210
793    Mixt Sp. z o.o.    Poniec    4127
794    FELIX Sp. z o.o. PPH    Rossosz    4120
795    Vion Poland Sp. z o.o.    Warszawa    4116
796    Zakład Masarski ZDRÓJ S.J.    Nowy Sącz    4106
797    Dzida – Jazgar Sp. z o.o.    Goczałkowice-Zdrój    4078
798    PPHiU Plon w Orsku Sp. z o.o.    Rudna    4066
799    Truller Polska Sp. z o.o.    Warszawa    4059
800    Przedsiębiorstwo Piekarskie w Lublinie Sp. z o.o.    Lublin    4052
801    FPH Sokół S.J.    Siemiatycze    4034
802    Zakład Rzeźniczo – Wędliniarski S.J.    Lubomia    4004
803    Kav – Pol Sp. z o.o.    Katowice    3989
804    Rzeźnictwo-Wędliniarstwo S.J.    Rybnik    3989
805    Skup i Ubój Zwierząt S.J.    Gołuchów    3986
806    Zakład Uboju, Skupu i Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Brzozów    3984
807    Firma PHU Tęcza S.J.     Góra Motyczna    3957
808    Anna S.J.    Łąck    3880
809    ROLMAX Sp. z o.o. PPHU    Susz    3875
810    NOWOPOL S.J. Zakład Mięsny    Jedlińsk    3870
811    Doppiek Sp. z o.o.    Dopiewo    3862
812    PPH An-Marko Dąbrowscy S.J.    Płock    3813
813    Ubojnia Drobiu Wojszki S.J.    Mońki    3807
814    KARSTUSZ S.J.    Karolewo    3760
815    Stek – Pol Sp. z o.o.    Mleczków    3741
816    Biak – Mas S.J.    Wolanów    3735
817    PPH INTERFOOD Sp. z o.o.    Mroków    3734
818    Cukiernia-Piekarnia Maciuś S.J.    Sosnowiec    3721
819    ATZ Sp. z o.o.    Czyżew-Osada    3719
820    Aquakon Sp. z o.o.    Sompolno    3715
821    Browar Ciechan Sp. z o.o.    Warszawa    3676
822    PPHU Mas – Pol S.J.    Majków Duży    3671
823    NETTA II S.J. MIESZLNIA PASZ PPH    Netta Druga    3668
824    Gminna Spółdzielnia SAMOPOMOC CHŁOPSKA    Oborniki Śląskie    3650
825    Unifet Sp. z o.o.    Gliwice    3629
826    OSTROWIN – CENTRUM Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    3619
827    Hela – Prima Sp. z o.o.    Karczew    3594
828    Lear S.J.    Świdwin    3504
829    PPH Vidan S.J.    Brochów    3502
830    Przeds. Przetwórstwa Artykułów Spożywczych Zgoda Sp. z o.o.    Grzybowo    3472
831    Zakład Przetwórstwa Mięsnego J.S.A.J. Mielczarek S.J.    Rusiec    3455
832    Browar Tarczyn Sp. z o.o.    Tarczyn    3447
833    Spółdzielnia Ogrodnicza    Urzędów    3442
834    Korporacja Kupców Lubelskich Sp. z o.o.    Lublin    3434
835    Mark S.J.    Gózd    3408
836    Zakład Przetwórstwa Spożywczego RYBMOR S.J.    Pokrzywnica    3398
837    PPHU Agropasz Milicz Sławoszowice Sp. z o.o.    Milicz    3380
838    Zakład Mięsny Pelikan Sp. z o.o.    Białystok    3363
839    SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W SKARSZEWACH    Skarszewy    3360
840    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Tomaszów Lubelski    3357
841    AKWEN III S.J. Zakład Usługowo – Handlowy Przetwórstwa Rybnego    Staszów    3335
842    Zakłady Zbożowo – Młynarskie w Piotrkowie Tryb. Sp. z o.o.    Piotrków Trybunalski    3329
843    MARINUS Sp. z o.o.    Świnoujście    3323
844    Kros Sp. z o.o. PPH    Głodowo    3299
845    Frykas Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Spożywczej    Kościan    3299
846    ARPOL Sp. z o.o.    Władysławowo    3289
847    Kowalewski Sp. z o.o.    Sieradz    3257
848    PIEKARNIA BAGIETKA RENATA JACKOWSKA, RAFAŁ STRĄK S.J.    Szczecin    3243
849    Mazurskie Grzybki Sp. z o.o.    Jedwabno    3242
850    KOCH Sp. z o.o.    Szczecin    3227
851    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Węgierska Górka    3175
852    Farmpasz Sp. z o.o.    Narew    3168
853    PPHU Adas Sp. z o.o.    Leszno    3145
854    Spółdzielnia Chłopska Pług    Kolbuszowa    3143
855    Sanrej Sp. z o.o.    Sanok    3119
856    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Szczurowej    Szczurowa    3110
857    Mleksam Sp. z o.o.    Przytyk    3105
858    Młyn Gospodarczy S.J.    Ostrów Wielkopolski    3091
859    Delikatesy Mięsne u Rzeźnika Sp. z o.o.    Białystok    3087
860    Alma S.J.    Pszczyna    3082
861    Ogrody Natury Sp. z o.o.    Zławieś Wielka    3058
862    Masarnia Solmex S.J.    Brzeziny    3048
863    CUPROD Sp. z o.o.    Kluczbork    3037
864    DAR-POL S.J.    Tomaszów Mazowiecki    3020
865    Przetwórstwo Mięsa Konkol Henryk Konkol, Dariusz Konkol, Sylwia Nawrocka S.J.    Bolszewo    3009
866    Gromatex Sp. z o.o.    Tuczno    3005
867    Mazar Paweł Mandat, Antoni Zgrzebny, S.J.    Popów    2964
868    CEES – POL Sp. z o.o. PPH ZPCh    Kłodzko    2963
869    Abraham & Ponnath polska Sp. z o.o.    Warszawa    2949
870    Zakład Rzeźniczo – Wędliniarski Nasieniak S.J.    Kietrz    2947
871    TOORANK POLSKA S.A.    Jasienica    2922
872    Piekarnia Ziarenko S.J.    Bydgoszcz    2891
873    MD Trade S.J.    Gniezno    2856
874    Rodar – Firma Zbozowa Sp. z o.o.    Łubianka    2836
875    Piekarnia – Tomasz Kozłowski Sp. z o.o.    Łuków    2833
876    Dymek S.J.    Grajewo    2823
877    Młyn Żuławy Sp. z o.o.    Bałdowo    2810
878    Zakład Rzeźnicko Wędliniarski S.J.    Nowy Tomyśl    2806
879    Gryga Sp. z o.o.    Czechowice-Dziedzice    2794
880    Przedsiębiorstwo Drobiarskie Mark – Drob Irena I Piotr Markiewicz S.J.    Chludowo    2776
881    Uczta Polska Sp. z o.o.    Białystok    2769
882    PPHU Telest Sp. z o.o.    Pieniężno    2758
883    Zakład Przetwórstwa Rybnego ZiT S.J. Zygmunt Kałużny, Tadeusz Kałużny    Darłowo    2719
884    Promięs S.J.    Opole    2716
885    Ardex Wytwórnia Pasz S.J.    Sochaczew    2706
886    Rzeźnictwo – Wędliniarstwo Zbigniew i Mariusz Król S.J.    Międzybórz    2664
887    PPHU Zakład Mięsny Żak Sp. z o.o.    Waliły    2638
888    Tańscy Sp. z o.o.    Inowrocław    2622
889    Record Sp. z o.o. Zakład Produkcji Pasz i Zanęt Wędkarskich    Białe Błota    2618
890    Koppol Sp. z o.o. PPU    Miejska Górka    2617
891    Kompasz Sp. z o.o.    Głogów    2614
892    Verco Sp. z o.o.    Warszawa    2594
893    Graham z Sierakowic Buchacz S.J.    Sierakowice    2592
894    Agrozam Sp. z o.o.    Zamość    2574
895    BRACKI BROWAR ZAMKOWY w Cieszynie Sp. z o.o.    Cieszyn    2569
896    PERKPOL S.J. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Choroszcz    2516
897    FPHU Bracia Edmund i Krzysztof Liziniewicz S.J.    Łódź    2493
898    Ratyński i Synowie S.J.    Milanówek    2461
899    Masarnia Radymno S.J.    Radymno    2438
900    Społem PSS Spójnia    Miastko    2408
901    Estate Sp. z o.o.    Raszyn    2331
902    BARD Sp. z o.o. PPH    Warnice    2301
903    Angela S.J. FPHU    Sękowa    2299
904    Kusy Przetwórstwo Mięsne S.J.    Bełchatów    2297
905    Animals Sp. z o.o.    Tarnów    2295
906    Gorzelnia Sp. z o.o.    Leopoldów    2265
907    Lumipol – Ludwikowski, Mielczarek S.J.    Wierzchlas    2263
908    Eko – Pellet Sp. z o.o.    Tarczyn    2240
909    Zakład Masarski TRIO R. Żychowski, W. Kilar S.J.    Jasło    2226
910    Połonina Lesko Sp. z o.o. – sp.k.    Lesko    2225
911    Tornado II S.J. PPH Skup i Przetwórstwo Mleka    Sochocin    2210
912    KNAPIK S.J.    Alwernia    2204
913    WYROBY CUKIERNICZE KEKS A. ŚLIŻ, S.J.    Sławęcin    2144
914    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Strzelce Opolskie    2140
915    Rzeźnictwo Tłoki Artur Maik Sp. z o.o.    Wolsztyn    2117
916    Nexum S.J.    Poznań    2113
917    Mane Polska Sp. z o.o.    Raszyn    2101
918    Perfect Plus Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Gastronomicznego    Łódź    2082
919    Kamil Sp. z o.o.    Witaszyce    2028
920    Rafineria Estry Metylowe Sp. z o.o.    Słupsk    2026
921    SPYRKA Sp. z o.o.    Niedźwiedź    1997
922    Gerwazy Sp. z o.o. Zakład Produkcji Garmażeryjnej    Lublin    1990
923    Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Dragon S.J.    Rogóźno    1989
924    Chmarzyński – Przemysł Mięsny i Handel Sp. z o.o.    Osie    1984
925    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Demal Deas-Tomala-Tomala S.J.    Gierów    1958
926    Punkt Uboju Zwierząt Rzeźnych S. Rogus, Józef Choma, J. Dydo Sp.J.    Straszęcin    1940
927    Fabryka Ciast I Cukrów Dr Stanisława Gurgula Sp. z o.o.    Jarosław    1924
928    Hemi S.J.    Sokołów Podlaski    1912
929    Produkcja Mięsa i Wędlin SZWEDZIK S.J.    Radomsko    1897
930    S – Hurt Sp. z o.o.    Warszawa    1872
931    Piekarnia SPOMIA Sp. z o.o.    Kalisz    1871
932    PPH Rojber S.J.    Katowice    1870
933    Sempow Sp. z o.o.    Kaczory    1813
934    Pasol – Paco Sp. z o.o.    Świdnica    1812
935    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bochni    Bochnia    1776
936    KOMPLET S.J.    Nowy Lubiel    1773
937    Wytwórnia Pasz i Koncentratów Eko – Pasz Sp. z o.o.    Kotuń    1744
938    Spółdzielnia Pracy Handlowo – Produkcyjna Mix – Pasz    Kluczbork    1737
939    Mlek – Pol Sp. z o.o. PPHU    Ząbkowice Śląskie    1685
940    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Pępowo    1676
941    Przetwórstwo Mięsne Załoga S.J.    Piotrków Trybunalski    1639
942    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Lipno    1620
943    Marlibo 2000 Sp. z o.o.    Olkusz    1609
944    Zakład Mięsno – Wędliniarski Pol – Mat Sp. z o.o.    Zduńska Wola    1603
945    Kalmar S.J.    Szczodrowice    1551
946    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Lanius S.J.    Zduny    1540
947    Rzemieślnik Sp. z o.o.    Nowy Sącz    1525
948    Magsam Eksport – Import Sp. z o.o.    Warszawa    1508
949    Fąmix S.J Hurtownia    Zakopane    1494
950    Wytwórnia Mieszanek i Koncentratów Paszowych Sp. z o.o.    Kobylin    1478
951    MARWOJ S.J. Przed. Prztwórstwa Mięsnego    Mogilno    1472
952    Lewand Sp. z o.o.    Koronowo    1462
953    Masarnia Dzier-Mięs S.J.    Skoroszyce    1445
954    VITACORN Sp. z o.o.    Poznań    1436
955    Artifex Sp. z o.o.    Wysogotowo    1435
956    Arlekino Sp. z o.o.    Stanisławowo    1432
957    Przeds. Realizacji Maszyn Dla Przemysłu Spożywczego Consumasz Sp. z o.o.    Poznań    1422
958    Mar – Pol S.J.    Radomsko    1408
959    Zakład Produkcyjno Handlowy Sol – Fish W. Kaczmarek, J. Kryński Sp. J.    Międzychód    1406
960    Owocmix Sp. z o.o.    Chodel    1391
961    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE ARCHITEKTON Sp. z o.o.    Miechów    1390
962    Tomag S.J.    Żelazków    1390
963    ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO TADEUSZ KAPAŁA, TADEUSZ KLIMCZAK, KAZIMIERZ SETLA – S.J.    Węgierska Górka    1384
964    Malex – Polska Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o.    Wrocław    1353
965    Zakład Mięsny Radmas S.J.    Radzymin    1316
966    KADE Sp. z o.o.    Gdynia    1307
967    PIEKARNIA MIKULEWICZ S.J.    Zielona Góra    1248
968    EKOVITA Sp. z o.o.    Chrzanów    1243
969    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Pęczniewie    Pęczniew    1229
970    GOLDMAS S.J.    Kurzętnik    1174
971    Agro Pomorze Usługi Sp. z o.o.    Pobłocie Wielkie    1165
972    Paszowit S.J. Lucjan i Maria Latoń    Grabów nad Prosną    1130
973    Spółdzielnia Mleczarska    Drzycim    1084
974    Ubojnia Drobiu Sprzedaż Hurtowa i Detaliczna S.J.    Warta    1074
975    Spółdzielnia Mleczarska W Łużnej    Łużna    1043
976    Orvita Sp. z o.o.    Bierkowo    1042
977    Ekord Sp. z o.o.    Gdynia    1037
978    Zakłady Przemysłu Mięsnego Konspek S.J.    Skołyszyn    941
979    PPHU Bin Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    941
980    Gemar S.J.    Niedrzwica Duża    936
981    CHEMET Sp. z o.o.    Plewiska    919
982    Wytwórnia Superkoncentratów i Pasz Akord S.J.    Poniec    917
983    Grupa Producentów Drobiu Drobiarz Sp. z o.o.    Czarnowąsy    887
984    CARRE S.J. Piekarnia    Gdańsk    881
985    Baltic Fish S.J.    Ustka    874
986    Matbud Sp. z o.o.    Mielec    828
987    Gub S.J. PPH    Suwałki    806
988    Arkor – Piekarnia Bogienka Sp. z o.o.    Kostrzyn    795
989    SECPOL Sp. z o.o.    Marki    792
990    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Lubiewo z Siedzibą w Klonowie    Klonowo    747
991    UBOJNIA Zbigniew Krause i Grzegorz Krause S.J.    Turze    729
992    Caterpol Sp. z o.o.    Wolsztyn    624
993    Kamil S.J.    Roszki-Wodźki    592
994    ALEXPOL INTERNATIONAL Sp. z o.o.    Warszawa    578
995    M.K.B. Sp. z o.o.    Bydgoszcz    567
996    REPTY S.J. ZPHU    Tarnowskie Góry    513
997    Eko-Pol Sp. z o.o.    Łęg Tarnowski    434
998    POLPAIN – WANDA Sp. z o.o.    Płock    433
999    Batix Sp. z o.o.    Konin    414
1000    Zakład Mięsny Swojskie Frykasy Sp. z o.o.    Frysztak    414
1001    Hand – Piek Sp. z o.o.    Kamień Krajeński    382
1002    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Lipinki    280
1003    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Oskowo Sp. z o.o.    Lębork    188
1004    FRUKTOSAD Sp. z o.o.    Chodel    146
1005    Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Zgoda    Poniatowa    81

 

źródło: Magazyn Przedsiębiorców "Europejska Firma" na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Gospodarczą InfoCredit.      

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *