Gepardy Biznesu 2010 w handlu artykułami rolnymi

Image
ImageWśród 215 firm z branży handel artykułami rolnymi w okresie 2008-2010 najdynamiczniejsze były GLENCORE POLSKA Sp. z o.o., Dom Maklerski Transarr Sp. z o.o. i Grupa Producentów Zbóż Arv Sp. z o.o. Tytuł Gepard Biznesu 2010 zyskało 189 firm.

Przedstawiamy  ranking 215 firm branży handel artykułami rolnymi, których wartość rynkową i jej dwuletnią dynamikę w styczniu 2012 r. na zlecenie Magazynu Przedsiębiorców "Europejska Firma" policzyła Wywiadownia Handlowa  InfoCredit.

Firmy, których wartość rynkowa wzrosła w okresie od 31 marca 2008 r. do 31 marca 2010 r.  o minimum 10 proc., uznajemy za Gepardy Biznesu 2010. Jest ich 189. 

 

Gepardy Biznesu 2010 branży handel artykułami rolnymi

 Lp. Nazwa firmy Siedziba Wzrost wartości rynkowej w latach 2008-2010 w proc.

 

1    GLENCORE POLSKA Sp. z o.o.    Gdańsk    3771
2    Dom Maklerski Transarr Sp. z o.o.    Łódź    2603
3    Grupa Producentów Zbóż Arv Sp. z o.o.    Ulikowo    2347
4    Milkpol Polska Sp. z o.o.    Warszawa    2077
5    Mazury Sp. z o.o.    Jarosławsko    1830
6    AVS Torro Sp. z o.o.    Piotrków Trybunalski    1768
7    Zakład Zaopatrzenia Tech – Mat Sp. z o.o.    Bydgoszcz    1750
8    Artplants Sp. z o.o.    Warszawa    1662
9    TDM Arrtrans S.A.    Łódź    1616
10    Usługi Transportowe – Handel Rolniczy Ekspor t- Import Sp. z o.o.    Wielgie    1488
11    Plants Broker Polska Sp. z o.o.    Warszawa    1399
12    GODAGRO Sp. z o.o.    Czyżew-Osada    1378
13    NAROLCO Sp. z o.o.    Rypin    1109
14    Kłos Sp. z o.o.    Rogóźno    1076
15    STIMEX Sp. z o.o.    Osowo    933
16    TECHGAL Sp. z o.o.    Poznań    835
17    Rolss Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne    Radzikowice    744
18    DALGETY AGRA POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    710
19    Agrolen Sp. z o.o.    Rawa Mazowiecka    688
20    PW Tadex Sp. j. Tadeusz Szymanowski – Tadeusz Kozupa    Kobierno    645
21    Grajewscy S.J.    Świebodzice    635
22    BLOOMINESS POLSKA Sp. z o.o.    Ośno Lubuskie    620
23    Kamrol Sp. z o.o.    Gdańsk    618
24    MUHL – Pol Sp. z o.o.    Dębno    614
25    Delfin S.J.    Rybnik    611
26    Hałto S.J. PHU    Gniezno    605
27    PW Agsol S.J.    Pacanów    589
28    Polset Sp. z o.o.    Chełm    581
29    Rajpol S.J.    Olesno    561
30    Hortorus S.J.    Warszawa    554
31    Przedsiębiorstwo Obrotu Zwierzętami Polimex Sp. z o.o.    Jacewo    554
32    POLSAD Sp. z o.o.    Kraków    544
33    Centrala Nasienna S.J.    Parczew    490
34    RUNO Sp. z o.o.    Hajnówka    485
35    PIEMONT S.J.    Giżycko    476
36    Agropolex S.J.    Łabiszyn    467
37    Exporters Sp. z o.o.    Lublin    466
38    Lider S.J.    Pleszew    434
39    Hurtowet S.J.    Święciechowa    432
40    Jabema – Flor J.V. Sp. z o.o.    Wrocław    429
41    FINPLUS S.A.    Warszawa    428
42    Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.    Warszawa    427
43    Zakład Obsługi Rolnictwa Rolnaft i Wspólnicy S.J.    Łosice    419
44    PH Agro-Promes S.J.    Gorzów Wielkopolski    417
45    Mega – Zoo S.J. Hurtownia Artykułów Zoologicznych    Klembów    403
46    Zakład Produkcji Rolnej Miropasz M.wiczyński sp. j.    Grójec    395
47    Louis Dreyfus Commodities Polska Sp. z o.o.    Warszawa    388
48    ROL-POL ŚLĘZAK I S.J.    Opole    377
49    HORTNAS Sp. z o.o.    Góra    374
50    Lubuskie Oil Sp. z o.o.    Pełczyce    374
51    Maki S.J.    Osieczna    369
52    Holenderska Genetyka Plus Sp. z o.o.    Łomża    364
53    Llusar Sp. z o.o.    Warszawa    361
54    ZPHU Rolpex Onderski S.J.    Olszówka    358
55    POL – MAR Sp. z o.o.    Warszawa    352
56    WIPRA Sp. z o.o.    Turze    351
57    Przeds. Produkcyjno-Usługowe Czej-Dag Sp. z o.o.    Siniarzewo    345
58    Atos Sp. z o.o.    Rzeszów    332
59    ALLER AQUA Polska Sp. z o.o.    Czarna Dąbrówka    330
60    Agro – Nas Sp. z o.o.    Swadzim    328
61    Młyn Sp. z o.o.    Dargomyśl    328
62    Spółdzielnia Eko-Tucz    Radzyń Podlaski    326
63    Firma Handlowo – Usługowa A. B. Mołdrzyk S.J.    Łubnica    322
64    Grupa Producentów Rolnych Centrala Nasienna Sp. z o.o.    Kluczbork    319
65    Prestige – Kwiaty Sp. z o.o.    Poznań    317
66    AGRO – HURT GROMADA S.J.    Czeladź    316
67    PPHU Elmar S.J.    Chodecz    314
68    OL-FLORA Sp. z o.o.    Wójtowo    311
69    Lucta Polska Sp. z o.o.    Katowice    299
70    KATPOL, K. I P. OLWERT, S.J.    Rypin    297
71    NUNHEMS POLAND Sp. z o.o.    Poznań    296
72    KALNAS Sp. z o.o. Centrala Nasienna    Kalisz    296
73    Euro – Grain Maria Karkoszka, Wojciech Karkoszka S.J.    Radomsko    294
74    Silopol Płock Sp. z o.o.    Płock    292
75    Mariusz Zając i Maciej Zając Centrum Rolniczo – Ogrodnicze S.J.    Jarosław    291
76    Kwiaton Bogdan Gruca S.J.    Wrocław    290
77    Przedsiębiorstwo Obrotu Królikami Hybryda Sp. z o.o.    Krotoszyn    288
78    Agrobil S.J.    Garzyn    279
79    SOWUL & SOWUL Sp. z o.o.    Olsztyn    279
80    Euro Bov Polska Sp. z o.o.    Warszawa    278
81    Handel Zwierzętami i Płodami Rolnymi Janusz i Małgorzata Głogowscy S.J.    Krzyżanów    274
82    MW GASTRO Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    271
83    Agrocentrum Mazowsze Sp. z o.o.    Sochaczew    270
84    PPHU Rolgas S.J.    Kościan    265
85    Perbo Sp. z o.o.    Skawina    264
86    Sezam S.J.    Kraków    261
87    Firma Nasienna GRANUM J. Manias – S. Menc – J. Szymański S.J.    Wodzierady    260
88    TEMPO S.J.    Widziszewo    258
89    Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.    Rzeszów    256
90    POLKA INTERNATIONAL Sp. z o.o.    Stara Biała    255
91    Centrum Nasienno Handlowe S.J.    Wysokie Mazowieckie    252
92    K. S. D. Polska S.J.    Toruń    248
93    Mazur Natalia i Marcin Mazur S.J.    Kurzętnik    247
94    Centrala Nasienna Sp. z o.o. Pracowników i Producentów Rolnych    Mogilno    246
95    Zdzich – Mar Handel Żywcem S.J.    Nowotaniec    243
96    Karpol Sp. z o.o.    Międzyrzec Podlaski    243
97    Eko – Rol S.J. PPHU    Pruszcz    237
98    Ziarnex 93 – Hanna Trawińska i Spółka S.J.    Warszawa    235
99    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Stęszewie    Stęszew    234
100    Ogrofol Sp. z o.o.    Włoszakowice    234
101    Bis S.J.    Poznań    232
102    PPH AGRONAS Sp. z o.o.    Koło    231
103    Kegar Sp. z o.o.    Kępice    230
104    Ovigor Sp. z o.o.    Opole    227
105    FARMER S.J.    Bełżyce    226
106    ROLA Sp. z o.o.    Człuchów    225
107    Tros S.J. Jastrzębscy    Troszyn    225
108    Koala Klukowscy S.J.    Łódź    224
109    Lubawska Spółdzielnia Producentów Trzody LUB – TUCZ    Lubawa    219
110    FHU W.A.K. – POL S.J.    Oświęcim    218
111    Saaten-Union Polska Sp. z o.o.    Wągrowiec    217
112    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Kopanicy    Kopanica    213
113    Firma Handlowa BAT S.J.    Sierakowice    212
114    CENTNAS Sp. z o.o.    Krotoszyn    212
115    SOUFFLET POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    211
116    Grupa Producentów Rolnych Koźmin Wielkopolski Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    209
117    Centrala Nasienna Sp. z o.o.    Starogard Gdański    205
118    F.H.U. Grażyna S.J.    Kałuszyn    204
119    K I G Sp. z o.o.    Rybie    204
120    Przeds. Handlowo-Usługowe Malecki Piotr i Janina S.J.    Wola Baranowska    198
121    AGROL Sp. z o.o. PPHU    Bobolice    197
122    Spółdzielcze Zrzeszenie Marketingowe Producentów Drobiu    Lubicz Górny    197
123    Golik S.J.    Istebna    191
124    Ol – Flora – Gołąbek, Kowalewski S.J.    Barczewo    190
125    Al – Samer Sp. z o.o.    Warszawa    189
126    Przeds. Rolno – Handlowe Zajączkowo Sp. z o.o.    Kobylnica    189
127    Chrisopher Creazioni Ltd Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    187
128    Zenon i Robert Górnik S.J.    Konarzew    187
129    Firma Handlowa Masz Stanisława Ważna S.J.    Rzeszów    187
130    Bratek Sp. z o.o.    Kozy    186
131    Rol – Prem S.J.    Gostyń    183
132    Artimeet Sp. z o.o.    Jarocin    176
133    Przedsiębiorstwo Nasienno – Zaopatrzeniowe Wójcik S.J.    Wschowa    175
134    Skorfa Sp. z o.o.    Dobrcz    174
135    Arysta LifeScience Polska Sp. z o.o.    Warszawa    170
136    BEJO ZADEN POLAND Sp. z o.o.    Ożarów Mazowiecki    169
137    TAURUS S.J.    Bodzanów    167
138    Zakład Usługowo Handlowy Hortus P. Kania K. Kania sp. j.    Krzeszowice    164
139    Nasiennik Sp. z o.o.    Choszczno    161
140    A.T Sp. z o.o.    Pelplin    159
141    Centrala Nasienna Sp. z o.o.    Sieradz    158
142    Eko – Rol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne    Gościno    154
143    Europlant Sp. z o.o.    Bydgoszcz    153
144    Fandrób – Pasze S.J.    Kobiele Wielkie    151
145    GREEN – LAND SERVICE Sp. z o.o.    Michałowice    150
146    PPHU Lima Sp. z o.o.    Krzemieniewo    150
147    Gospodarstwo Produkcji Rolnej Centrala Nasienna Sp. z o.o.    Nidzica    148
148    Centrala Nasienna w Obornikach Sp. z o.o.    Oborniki    143
149    Piasta S.J. PPHU    Łubnice    140
150    Zamiara & Bąkowski S.J.    Powidz    139
151    Agropartner Kościelski i Wspólnicy S.J.    Sławoszewo    139
152    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Branice    137
153    S&S POLAND Sp. z o.o.    Olsztyn    133
154    Schaumann Polska Sp. z o.o.    Gniezno    132
155    GOREX Sp. z o.o. GORZOWSKIE TOWARZYSTWO HANDLU ZAGRANICZNEGO    Gorzów Wielkopolski    129
156    W.C.T. HAASE WŁADYSŁAW, CZESŁAW, TADEUSZ HAASE, S.J.    Pępowo    121
157    Przeds. Nasienne Rolnas Sp. z o.o.    Bydgoszcz    118
158    Jagra S.J.    Hrubieszów    118
159    Rolmex S.J.    Szczuczyn    117
160    Farmer S.J. PPHU    Kolno    109
161    Agrovet S.J.    Głogówek    104
162    Avex S.J.    Sucha Koszalińska    101
163    Rolnicza Spółdzielnia Zaopatrzenia I Zbytu Samopomoc Chłopska W Malborku    Malbork    97
164    Supros Sp. z o.o.    Bakałarzewo    89
165    Giełda Rolna Ekorol Sp. z o.o.    Proszowice    88
166    Centrala Nasienna Sp. z o.o.    Środa Śląska    87
167    WEST Produkcyjno – Handlowa Sp. z o.o.    Warszawa    83
168    Agroplon Sp. z o.o.    Stańkowo    77
169    Cennas Sp. z o.o. Przeds. Handlowo – Nasienne    Grajewo    76
170    Hodowla Roślin Snowidza Sp. z o.o.    Mściwojów    73
171    Roltech S.J.    Poznań    70
172    Rol – Kon Sp. z o.o.    Turek    69
173    Przedsiębiorstwo Obrotu Zwierzętami Hodowlanymi Sp. z o.o.    Węgrów    56
174    Centrala Nasienna Sp. z o.o. Przeds. Nasienne     Sanok    49
175    Alkorn Sp. z o.o.    Kondratowice    48
176    Grupa Producencka Brassica Sp. z o.o.    Łasin    48
177    PZZ w Kwidzynie Sp. z o.o.    Kwidzyn    47
178    TOMASZEWSKI Sp. z o.o.    Warszawa    46
179    Przedsiębiorstwo Nasienne S.J.    Wolsztyn    39
180    Leszek Gromadzki i Wspólnik S.J.    Łapy    38
181    Sumin S.J.    Suchy Las    37
182    Sesvanderhave Poland Sp. z o.o.    Poznań    36
183    SYNGENTA SEEDS Sp. z o.o.    Warszawa    33
184    Alfred C. Toepfer International (Poland) Sp. z o.o.    Warszawa    29
185    Spółdzielnia Pracy Rolnik    Sieradz    27
186    Rol – Pol S.J. PPUH    Biała    19
187    Centrala Nasienna Sp. z o.o. PPH    Gostyń    18
188    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Sokołowie Małopolskim    Sokołów Małopolski    15
189    Róża Sp. z o.o.    Wrocław    10

Pozostałe firmy branży handel artykułami rolnymi

190    Res-Gal Sp. z o.o. sp.k.    Rzeszów    9
191    Agro – Mróz Sp. z o.o.    Borek Wielkopolski    8
192    Anek S.J.    Jeżów Sudecki    4
193    Art – Series Sp. z o.o.    Warszawa    -4
194    SOLAS Sp. z o.o.    Warszawa    -8
195    Marchem – Marciniszyn S.J.    Byczyna    -9
196    IMMOTERM Sp. z o.o.    Ostrowiec    -11
197    Pphu Karma, W. Sikora, E. Greinke, S.J.    Chojnice    -11
198    Handel – Usługi Bazi S.J.    Olsztynek    -12
199    Grupa Biagrol Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    -12
200    Daku International Sp. z o.o.    Warszawa    -16
201    AGROPOM Sp. z o.o.    Leśniowice    -20
202    Elewarr Sp. z o.o.    Warszawa    -25
203    ELEWATOR W KORONOWIE Sp. z o.o.    Koronowo    -25
204    Przedsiębiorstwo Gikpol – Bis S.J.    Ciechanów    -33
205    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Godzieszach Wielkich    Godziesze Wielkie    -34
206    Usługi Transportowe Hodowla Skup Export – Import Koni S.J.    Stary Zamość    -45
207    Grupa Producentów Rolnych Ziarno Sp. z o.o.    Kietrz    -46
208    PHUP Holpona Sp. z o.o.    Opole    -47
209    Rolmast S.J.    Pępowo    -49
210    AGMER Sp. z o.o.    Kraków    -55
211    Tricot International Sp. z o.o.    Łódź    -55
212    Ircom Sp. z o.o.    Gdańsk    -63
213    Polchmiel Sp. z o.o.    Lublin    -70
214    Koragro Sp. z o.o.    Ścinawa Mała    -72
215    Bart Kwiaty Sp. z o.o.    Złotniki    -89

 

Do badania przyjęto wszystkie firmy z bazy Wywiadowni Handlowej InfoCredit spełniające następujące warunki:       
1) Obroty w latach 2007-2009 powyżej 1 mln PLN       
2) Kapitał Własny w latach 2007-2009 powyżej 0 PLN       
3) Zysk netto w latach 2007-2009 powyżej 0 PLN       
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF    

źródło: Magazyn Przedsiębiorców "Europejska Firma" na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.    

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *