Gepardy Biznesu 2010 Przemysłu Lekkiego

Image
ImageWśród 286 firm przemysłu lekkiego w okresie 2008-2010 najdynamiczniejsze były GETEX Sp. z o.o., JANTAR Sp. z o.o. i Firma Handlowo-Produkcyjna Pak Sp. z o.o. Tytuł Gepard Biznesu 2010 zyskało 168 firm.

Przedstawiamy ranking  286 firm przemysłu lekkiego, których wartość rynkową i jej dwuletnią dynamikę w styczniu 2012 r. na zlecenie Magazynu Przedsiębiorców "Europejska Firma" policzyła Wywiadownia Handlowa  InfoCredit.

Firmy, których wartość rynkowa wzrosła w okresie od 31 marca 2008 r. do 31 marca 2010 r.  o minimum 10 proc., uznajemy za Gepardy Biznesu 2010. Jest ich 168 . 

 

Gepardy Biznesu 2010 przemysłu lekkiego

 Lp. Nazwa firmy Siedziba Wzrost wartości rynkowej w latach 2008-2010 w proc.

 

1    GETEX Sp. z o.o.    Rybnik    2689
2    JANTAR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Odzieżowe    Wejherowo    1958
3    Firma Handlowo-Produkcyjna Pak Sp. z o.o.    Toruń    1353
4    Wadima Producent Bielizna Osobistej Sp. z o.o.    Zielonka    859
5    Custo Pol S.A.    Wykroty    823
6    SE – DA Sp. z o.o. z udziałem zagranicznym    Lidzbark    680
7    JANKES Sp. z o.o.    Warszawa    592
8    TEXTIL – Bolesławiec Sp. z o.o.    Trzebień    592
9    Paweł Gryś, Tadeusz Zieliński PPHU CONSAY S.J.    Biała    526
10    SUN GARDEN Sp. z o.o. PPUH    Malanów    516
11    HAL Sp. z o.o.    Baniocha    493
12    Wola Sp. z o.o.    Zduńska Wola    492
13    JPC Sp. z o.o.    Jaraczewo    404
14    Rox – Pol Sp. z o.o.    Konin    355
15    Odzież Bis Sp. z o.o.    Mirosławiec    354
16    Aunde Poland Sp. z o.o.    Łódź    348
17    OR – SAT Sp. z o.o. ZPCH    Żary    311
18    Spółdzielnia Warmińska    Lidzbark Warmiński    304
19    AJ GROUP Sp. z o.o.    Zielona Góra    286
20    Nitzsche Sp. z o.o.    Ćwiklice    257
21    PPHU DEFALIN GROUP S.A.    Świebodzice    251
22    BEZALIN S.A.    Bielsko-Biała    243
23    Quattrotex S.J.    Łódź    235
24    Zakład Produkcji Obuwia LEMIGO Mirosław Garbacz    Grudziądz    230
25    ALVI – POLSKA Sp. z o.o.    Jelenia Góra    211
26    PPHU MARTPOL Export Import    Szprotawa    206
27    Linglin Poland Sp. z o.o.    Rzeszów    202
28    Magnetix – Gorszwa S.J.    Łódź    202
29    Rymatex Sp. z o.o.    Rymanów    198
30    Sogar S.J. PPH    Sobolew    198
31    Imakon Sp. z o.o.    Lubań    198
32    Markit – Toruń Sp. z o.o.    Toruń    198
33    NFM Production Sp. z o.o.    Potęgowo    195
34    Dykon Sp. z o.o.    Dzierżoniów    189
35    PM. Sp. z o.o.    Poznań    189
36    Moda Wrocław S.A.    Wrocław    188
37    TEXTON S.A.    Zgierz    186
38    No Name Sp. z o.o.    Kraków    185
39    Franc – Textil Sp. z o.o.    Żarów    182
40    Zakład Wyrobow Odzieżowych Helkon – Konarski S.J.    Kępno    180
41    SAN MARKO Spółdzielnia Niewidomych    Poznań    179
42    IMPULS Sp. z o.o.    Gorzów Wielkopolski    178
43    PPHU Agrocom Sp. z o.o.    Sieradz    173
44    SUCCES Sp. z o.o.    Kraków    173
45    Lady Kama K. Miszczak S.J.    Aleksandrów Łódzki    173
46    Instalprojekt Holding Sp. z o.o.    Warszawa    172
47    POLDAUN Sp. z o.o.    Bilcza    171
48    Mitex Sp. z o.o. Firma Kupiecka    Konstantynów Łódzki    166
49    IRIS Polska Sp. z o.o.    Warszawa    156
50    Mount Sp. z o.o.    Świętochłowice    154
51    ADANEX Sp. z o.o.    Radlin    145
52    HANS PAULY Sp. z o.o.    Piekary Śląskie    141
53    SAKHO Sp. z o.o.    Sosnowiec    134
54    PHU Stanley Stanisław Świetlik    Rawa Mazowiecka    133
55    FILTEX S.A. Zakłady Przemysłu Filcowego    Łódź    130
56    BAMA POLSKA Sp. z o.o.    Gorzów Wielkopolski    129
57    Lubatex Sp. z o.o.    Lubawka    128
58    LEDRIN Sp. z o.o.    Lublin    127
59    Zakłady Odzieżowe WYBRZEŻE Spółdzielnia Inwalidów    Gdynia    125
60    W.L. Gore & Associates Polska Sp. z o.o.    Warszawa    125
61    AGW – KOLOR Sp. z o.o.    Łódź    123
62    Zakład Produkcji Dzianin LUXPOL – Bis Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    122
63    Kacper Sp. z o.o. sp.k.    Myszków    118
64    Trykot – Arne Carlsson Sp. z o.o.    Szczecin    113
65    Atrakcja Sp. z o.o.    Sieradz    107
66    Zakład Garbarski Maltan S.J.    Zwoleń    106
67    IGO Sp. z o.o.    Kłodzko    106
68    Leyla Poznań Sp. z o.o.    Dąbrowa    103
69    Spółdzielnia Usług Techniczno-Handlowych i Wdrożeń Orpel    Łódź    103
70    KNITTEX PPUH Krzysztof Szarski    Łódź    102
71    Fuji-Trade Sp. z o.o.    Sękocin Nowy    101
72    Hans AA Polska Sp. z o.o.    Piła    100
73    Infobase Systemy Informatyczne S.J.    Turek    100
74    FILTER SERVICE Sp. z o.o.    Zgierz    98
75    ZPH Mistral S.J.    Łódź    98
76    POLONTEX S.A.    Poraj    94
77    MARTEL Dorota Grela ZPCH PPHU    Sieradz    93
78    TH Partner Sp. z o.o.    Radom    91
79    MB S.J. J. Ignasiak, W. Ignasiak    Mrocza    87
80    Artystyczna Pracownia Modniarska Porthos Manufaktura Kapeluszy Sp. z o.o.    Warszawa    84
81    Panda PPH Sp. z o.o.    Mielec    84
82    HOLDING DORADCA Sp. z o.o.    Bytom    82
83    Narew Styl Sp. z o.o.    Różan    82
84    CRL Sp. z o.o.    Radom    82
85    Grapil S.J.    Piła    82
86    WTÓRPOL PPHU    Skarżysko-Kamienna    81
87    ARCOBALENO Sp. z o.o.    Czerwieńsk    80
88    KONICZYNKA Sp. z o.o.    Toruń    79
89    LESPIN Sp. z o.o.    Leszno    78
90    SN DESIGN S.J.    Warszawa    76
91    SENI Sp. z o.o.    Brodnica    76
92    Tex – Sta S.J.    Aleksandrów Łódzki    73
93    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Postęp S.A.    Świebodzin    69
94    Garbarnia Szczakowa S.A.    Jaworzno    69
95    PPHU Ewa Baranik S.J.    Klucze    69
96    ESTELLA Sp. z o.o.    Polkowice    65
97    HARPER HYGIENICS S.A.    Warszawa    62
98    AUTOLIV POLAND Sp. z o.o.    Oława    62
99    MIRANDA Sp. z o.o.    Turek    61
100    Spółdzielnia Inwalidów Równość    Czersk    59
101    Spółdzielnia Pracy Skórzana    Poznań    59
102    CAMELA S.A. Fabryka Wkładów Odzieżowych    Wałbrzych    58
103    SWED – Polexi Sp. z o.o.    Żukowo    57
104    CCC Factory Sp. z o.o.    Polkowice    57
105    Martex S.J.    Łódź    57
106    Lama Sp. z o.o.    Wola Wężykowa    57
107    Ultex – Pol Sp. z o.o.    Częstochowa    56
108    Chemiton Sp. z o.o.    Gruszczyn    56
109    Zakład Konfekcji Dziecięcej Pinokio M. P. W. Gizińscy sp. j.    Piotrków Trybunalski    54
110    Magar Sp. z o.o.    Radom    52
111    AMW Nawrot S.J.    Ożarowice    52
112    Konfexim – 2 Sp. z o.o.    Siechnice    49
113    Marek Wieszczycki i Spółka S.J.    Łódź    49
114    ANDROPOL S.A.    Andrychów    48
115    Creadest Sp. z o.o.    Gniezno    48
116    RECMAN S.J.    Suwałki    47
117    EMKON Sp. z o.o. Zakłady Przemysłu Odzieżowego    Kutno    47
118    Seisan & Senden S.J.    Łódź    45
119    Garbarnia MASTER Sp. z o.o.    Włocławek    43
120    NOVITA S.A.    Zielona Góra    41
121    Społem Wielobranżowa Spółdzielnia Pracy    Opole    41
122    Warmia S.A.    Kętrzyn    40
123    GTC S.G. Chwiłowicz S.J.    Pyzdry    40
124    SEEPOINT Sp. z o.o.    Goleniów    40
125    PPHU ŁUKPOL Sp. z o.o.    Łuków    39
126    Biba Styl S.J.    Wilamowice    37
127    KASTOR S.A.    Łask    37
128    ZGODA Spółdzielnia Inwalidów    Konstantynów Łódzki    36
129    Protek – System Sp. z o.o.    Gdynia    36
130    Fabryka Czapek I Kapeluszy Kaszkiet Grajcar I Szmidla S.J.    Częstochowa    34
131    Spółdzielnia Inwalidów im. Dr Franciszka Witaszka    Poznań    32
132    B&M Clothing Comany Sp. z o.o.    Radom    31
133    Zakłady Garbarskie Włodarczyk S.J.    Włocławek    31
134    Skaltex – Kaczmarek, Błaszczyk S.J.    Nowe Skalmierzyce    30
135    ACUS S.J.    Warszawa    30
136    MARKO – KOLOR S.J.    Łódź    30
137    NAFIRA Sp. z o.o.    Czapury    30
138    MAGAM Sp. z o.o.    Łódź    30
139    KOPANIA Sp. z o.o.    Głowno    29
140    Zakłady Odzieżowe AG Sp. z o.o.    Mielec    29
141    KIMITEX S.J. Zakład Produkcji Odzieży    Wschowa    27
142    Market BPH Sp. z o.o.    Inowrocław    25
143    ELREMET Spółdzielnia Inwalidów    Biała Podlaska    24
144    Progress S.J.    Ostrzeszów    24
145    Koger Sp. z o.o.    Żelechów    24
146    Euras Sp. z o.o.    Śrem    24
147    Sema Trade Textil Sp. z o.o.    Opypy    22
148    AMŁ – Dzianiny Joanna Szrajber, Marian Łoś S.J.    Łódź    21
149    Sesto Senso Klimas S.J.    Czastary    21
150    Piórex S.A.    Swarzędz    20
151    IPACO Sp. z o.o.    Wysokie    19
152    FERAX Sp. z o.o.    Zduńska Wola    19
153    Daltex-Farb Halina Dalewska, Grzegorz Chwalewski S.J.    Łódź    19
154    Sawa S.J. PPH    Świdnik    19
155    Tollegno 1900 Poland Sp. z o.o.    Łódź    17
156    W & W E.l.f. Wyleżuch S.J.    Tychy    17
157    Zakład Konfekcyjny TEOMINA S.A.    Krotoszyn    16
158    TIBRO -JV Sp. z o.o.    Janowiec Wielkopolski    15
159    Firma Pięta S.J.    Łowicz    15
160    HELVEPOL – Kaczmarek Kostera S.J.    Kalisz    14
161    DAMAZ PPHU    Łódź    14
162    Gorseciarska Spółdzielnia Pracy Głowno    Głowno    14
163    Agnes S.J.    Świdwin    14
164    Dany Sp. z o.o.    Chojnów    13
165    POFAM – JEDNOŚĆ Sp. z o.o.    Poznań    12
166    TEXTIM Sp. z o.o.    Dzierżoniów    12
167    HENRI LLOYD POLSKA Sp. z o.o.    Brodnica    12
168    Men'sfield Sp. z o.o.    Przeworsk    11

Pozostałe firmy przemysłu lekkiego

169    SEDYKO Sp. z o.o    Radom    9
170    RENA Spółdzielnia    Rzeszów    9
171    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Passan S.j.    Sanniki    9
172    PPO Przedsiębiorstwo Państwowe    Strzelce Opolskie    8
173    Influence Sp. z o.o.    Warszawa    8
174    AMANDA Sp. z o.o. Fabryka Nici    Sulechów    7
175    PHPU IMA ZPCHR I.SZUMAŃSKA-WRONA I M.WRONA. SPÓŁKA JAWNA    Limanowa    7
176    Pov – Gol Sp. z o.o.    Głosków    7
177    PPHU Rokiet S.J.    Rokietnica    6
178    Apelt Polska Sp. z o.o.    Piekary Śląskie    6
179    Wałbrzych International Production Sp. z o.o.    Wałbrzych    4
180    Lord Sp. z o.o.    Kraków    3
181    Helios S.J.    Łuków    3
182    Ropapol Sp. z o.o.    Warszawa    1
183    Oritex Kowalczyk i Wspólnicy Sp. J. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Dziewiarnia i Farbiarnia    Łódź    1
184    Podwysocki S.J.    Łódź    1
185    EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.    Łódź    0
186    PPU INTER – ELKAN Sp. z o.o.    Jarocin    0
187    KAPS Sp. z o.o.    Rzezawa    0
188    JJW S.J.    Piaseczno    0
189    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe JANIS    Łódź    0
190    HOSSA Sp. z o.o.    Katowice    -1
191    Self Company Group Kucharscy & Szcześniak S.J.    Bielawy    -1
192    WOLLE Sp. z o.o.    Łódź    -3
193    Sigma Sp. z o.o.    Bolesławiec    -4
194    Spółdzielnia Pracy Wyrobów Skórzanych im. Jana Kilińskiego    Gdynia    -4
195    COATS POLSKA Sp. z o.o.    Łódź    -5
196    Przeds. Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego Supon Sp. z o.o.    Wrocław    -7
197    CHEMEKS Sp. z o.o. Zakłady Produkcyjno-Usługowe    Poraj    -8
198    Mutti KG Sp. z o.o.    Koło    -8
199    KAMA S.J.    Wasilków    -9
200    Torpol Sp. z o.o. Przeds. Usługowo- Wytwórcze    Gdańsk    -10
201    Blach – Met Sp. z o.o.    Opole    -10
202    TECHNICZNA Spółdzielnia Inwalidów    Józefów    -11
203    Bazkar S.J.    Inowrocław    -11
204    ELDAR R. Pietrzyk, M. Rybczyński S.J.    Łódź    -11
205    AN – Farb Krzysztof Nadolski, Zdzisław Nuszkiewicz S.J.    Łódź    -11
206    DANTEX Sp. z o.o.    Częstochowa    -13
207    BIG STAR Limited Sp. z o.o.    Kalisz    -13
208    Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A.    Kalisz    -13
209    AVA Sp. z o.o.    Białystok    -14
210    Sail-Service Sp. z o.o.    Gdańsk    -17
211    Kegel – Błażusiak Sp. z o.o.    Nowy Targ    -18
212    Z & R Sp. z o.o.    Zawadzkie    -18
213    Przeds. Odzieżowe SALKO S.J.    Baranowo    -20
214    Państwowe Przedsiębiorstwo Odzieżowe w Sieradzu    Sieradz    -22
215    Best – Pol Sp. z o.o.    Konin    -22
216    Santano Leszek i Monika Staśkiewicz sp. j.    Wielichowo    -23
217    Hitsa-Poland Sp. z o.o.    Gorzów Wielkopolski    -23
218    FRESHTEX TEXTILE FINISHING POLSKA Sp. z o.o.    Wołów    -25
219    Blue Dream Sp. z o.o.    Sokołów    -25
220    Galaskór Sp. z o.o.    Nysa    -25
221    Expoline S.J.    Aleksandrów Łódzki    -26
222    ELEGANT GIL GLASER CIELESTA S.J.    Bielsko-Biała    -26
223    P And V Sp. z o.o.    Warszawa    -26
224    ENKEV POLSKA S.A.    Łódź    -28
225    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Gamatex” Sp. J. Maria Gacek, Piotr Gacek    Ciche    -30
226    TECHNOTEX S.A. Zakłady Tkanin Technicznych    Pieszyce    -30
227    SPV Sp. z o.o.    Dębnica Kaszubska    -30
228    Pol – Plan S.J. Zakład Produkcji Plandek    Zamysłowo    -30
229    MSU S.A.    Grudziądz    -32
230    Color Invest S.J.    Łódź    -35
231    RUNOTEX S.A. Fabryka Wyrobów Runowych    Kalisz    -36
232    Wega S.A.    Żukowo    -36
233    ARAMEKS Sp. z o.o.    Łódź    -37
234    Texpol Sp. z o.o.    Dłutów    -38
235    Sigmatex Sp. z o.o.    Piotrków Trybunalski    -38
236    Fabryka Dywanów AGNELLA S.A.    Białystok    -40
237    ARYTON Sp. z o.o.    Chmielno    -40
238    Dzian Druk Sp. z o.o.    Pabianice    -40
239    MAT Sp. z o.o.    Kazimierz Biskupi    -40
240    Calze Ori S.J.    Łódź    -40
241    Poli-Farm Sp. z o.o.    Łowicz    -40
242    BADURA S.A.    Wadowice    -41
243    Felina Polska Sp. z o.o.    Łódź    -43
244    M.A.B. PH Sp. z o.o.    Zielona Góra    -43
245    VF POLSKA Sp. z o.o    Łódź    -44
246    GAJA Sp. z o.o.    Grudziądz    -44
247    SSI SCHAFER SHOP Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    -44
248    Wojas S.A.    Nowy Targ    -44
249    PASAMON Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -47
250    DEMAR PW Marek Dewódzki    Mstów    -47
251    Adam – Krawiectwo Lekkie, Bieliźniarstwo, Adam Korczak, Monika Korczak Sp. J.    Blizne Łaszczyńskiego    -47
252    Joaga Moden Sp. z o.o.    Inowrocław    -47
253    Pabiantex S.J.    Ksawerów    -48
254    AB Polyester Sp. z o.o.    Konin    -51
255    Nagaba S.J.    Krapkowice    -51
256    Fabryka Plecaków Jankowski Spółka Komandytowa    Poznań    -51
257    Hamana Sp. z o.o.    Chorzów    -52
258    Prokonex – Bis Eksport – Import Sp. z o.o.    Brzeg    -54
259    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Mawa Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -55
260    Odzież Robocza S.J. Drela i Wspólnicy    Kielce    -57
261    Elephant Lukić S.J.    Łódź    -58
262    Kobra S.J. Teresa Olejnik i Mirosław Hamerliński    Żary    -59
263    CONHPOL – BIS Sp. z o.o.    Kalwaria Zebrzydowska    -60
264    Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych Tkalnie Zelów S.A.    Zelów    -61
265    JMS Sp. z o.o.    Łódź    -62
266    STO-NOR POLSKA Sp. z o.o.    Rumia    -62
267    ALP Sp. z o.o.    Świętochłowice    -62
268    ZENIT Sp. z o.o.    Łódź    -64
269    Franc Gardiner Sp. z o.o.    Świdnica    -65
270    GUSTAFF S.J.    Łódź    -67
271    KONFEKCJONER Sp. z o.o.    Chrzanów    -68
272    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Quattro Grabara Janik S.J.    Panki    -68
273    Turnils Sp. z o.o.    Zduńska Wola    -68
274    Przeds. Produkcyjno Handlowe Go -West Sp. z o.o.    Warszawa    -70
275    KRISBUT Sp. z o.o.    Myszków    -70
276    PPH SARA Jacek Pieściński i Hanna Pieścińska S.J.    Grudziądz    -73
277    LUBAWA S.A.    Ostrów Wielkopolski    -74
278    CMD Polska Sp. z o.o.    Warszawa    -74
279    DECOLTE Sp. z o.o.    Nowy Targ    -74
280    Modatex Sp. z o.o.    Lutomiersk    -77
281    SAMANTA Listwan i Adamek S.J.    Maków Podhalański    -78
282    MB – Studio Sp. z o.o.    Białystok    -79
283    GAIA Sp. z o.o.    Białystok    -80
284    Poldress Sp. z o.o.    Warszawa    -83
285    ASSECURO Sp. z o.o.    Łazy    -87
286    Wamatex S.J.    Aleksandrów Łódzki    -89
 

 

Do badania przyjęto wszystkie firmy z bazy Wywiadowni Handlowej InfoCredit spełniające następujące warunki:       
1) Obroty w latach 2007-2009 powyżej 1 mln PLN       
2) Kapitał Własny w latach 2007-2009 powyżej 0 PLN       
3) Zysk netto w latach 2007-2009 powyżej 0 PLN       
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF    

źródło: Magazyn Przedsiębiorców "Europejska Firma" na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *