Artykuły

Dwaj wiceprezesi BPS oddali się do dyspozycji RN

"Dwaj wiceprezesi BPS – Piotr Pokropek i Aleksander Trojanowicz – oddali się do dyspozycji Rady Nadzorczej", wynika z pisma rozesłanego przez prezesa BPS Mirosława Potulskiego do prezesów banków spółdzielczych.

 

Z pisma wynika, że powodem oddania się Piotra Pokropka i Aleksandra Trojanowicza  do dyspozycji Rady Nadzorczej jest ich sprzeciw wobec planu udzielania kredyty firmie znajomego prezesa BPS Mirosława Potulskiego. 

Poniżej notki biograficzne ze strony www.bankbps.pl.

 

Piotr Pokropek

Przez całą drogę zawodową związany z bankowością. Zaczynał od pracy w oddziałach operacyjnych PKO BP.  W latach 1992-2001 w PBK SA Dyrektor Departamentów, kolejno: Operacji Zagranicznych, Skarbu, Instytucji Finansowych, Klienta Detalicznego. Następnie przez sześć lat Dyrektor Departamentu Kontroli Banków w BFG. W Banku BPS S.A. nadzoruje Pion Działalności Komercyjnej. Pełni ponadto funkcje Przewodniczącego Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego BPS S.A. i Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej BPS TFI S.A.

 

Aleksander Trojanowicz

Pracę w bankowości zaczynał w 1993 roku w Oddziale Banku Zachodniego w Oławie. Następnie pracował w centrali Gospodarczego Banku Południowo-Zachodniego we Wrocławiu na stanowiskach Naczelnika Wydziału Kredytów oraz Zastępcy Dyrektora Departamentu Handlowego. Kolejne miejsca pracy to SKK Kredyt oraz PKO Towarzystwo Finansowe, w których kierował Pionem Ryzyka. Od lipca 2003 roku był Dyrektorem Oddziału Wojewódzkiego BPS w Katowicach. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, gdzie ukończył studia podyplomowe na kierunku Finanse i Bankowość.

 

{mosimage} 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *