Artykuły

Kosz z 573 bankowymi bukietami

"Banki spółdzielcze odgrywają ważną rolę w przezwyciężaniu skutków kryzysu w wymiarze lokalnym ze swoją jakże transparentną misją: lokalny pieniądz na rozwój lokalnego partnerstwa gospodarczego", powiedział w Brodnicy Ryszard Leszczyński, prezes Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju.

 Kryzys globalnych instytucji finansowych oraz spowolnienie gospodarcze – jakiego jesteśmy świadkami, jeszcze raz unaocznił naszym klientom, polskim przedsiębiorcom i obywatelom jak ważną rolę w przezwyciężaniu jego skutków, w wymiarze lokalnym, odgrywają właśnie polskie Banki Spółdzielcze ze swoją jakże transparentną misją:
,,lokalny pieniądz na rozwój lokalnego partnerstwa gospodarczego”.

Funkcjonując w uzupełniającym nurcie ekonomi i bankowości wciąż skutecznie łagodzimy w obszarze lokalnym, skutki wielkiej finansowej dominacji i komercji.

 

 Ryszard Leszczyński, prezes Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju na konferencji w Brodnicy 25 maja 2012 r.

W swoim współczesnym działaniu wspieramy tych wszystkich, którzy twórczo włączają się w transformację ustroju gospodarczego Polski – tym razem przełom XX i XXI wieku.

Dziś w polskim systemie bankowym jakże mocno zdominowanym przez kapitał zagraniczny, Banki Spółdzielcze jawią się jako swoisty „kosz kwiatów polskich”. Kosz, w którym są 573 bankowe bukiety, skomponowane wedle przyjaznych procedur i atrakcyjnych cenowo partnerskich relacji z lokalnym zapleczem biznesowym i społeczno-gospodarczym
Z tych też względów ,,wówczas” i dziś – nieomal przez 150 lat Bankowo- Spółdzielcze partnerstwo gospodarcze poddawane ustawicznej transformacji gospodarczej potrafi z powodzeniem dobrze służyć lokalnej społeczności.

 Cała prezentacja przygotowana na konferencję z okazji 150 lat Banku Spółdzielczego w Brudnicy jest pod adresem:

 

https://www.gepardybiznesu.pl/images/stories/Kujawy/brodnica%20leszczynski%20%20ryszard.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *