Artykuły

Finansowe wsparcie firm jeszcze w tym roku

Szefowa PARP zapewnia, że jeszcze w tym roku Agencja przeprowadzi kilkanaście konkursów na dofinansowanie projektów, które będą adresowane do firm, skupionych wokół różnych gałęzi przemysłu.

 

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw mogą liczyć na wsparcie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – podkreśla jej prezes, Bożena Lublińska Kasprzak. Szefowa PARP zapewnia, że jeszcze w tym roku Agencja przeprowadzi kilkanaście konkursów na dofinansowanie projektów, które będą adresowane do firm, skupionych wokół różnych gałęzi przemysłu.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, każdego roku uruchamia co najmniej kilka nowych programów, wspierających firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

To są działania w postaci dofinansowania czy współfinansowania projektów, w szczególności projektów innowacyjnych – mówi Agencji Informacyjnej Newseria prezes PARP, Bożena Lublińska-Kasprzak. Wspieramy również instytucje otoczenia biznesu, parki naukowo-technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, klastry.

Czyli instytucje, które otwarte są na współpracę z drobnymi przedsiębiorcami, np. na zasadzie merytorycznego wsparcia realizowanych przez nich konkretnych przedsięwzięć biznesowych. PARP przekonuje, że ma zarezerwowane na ten cel określone środki finansowe.

Mamy jeszcze środki z budżetu Unii Europejskiej z lat 2007-2013 – mówi szefowa Agencji w czasie Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach..

Dzięki temu uda się rozpisać kilkanaście konkursów na uruchomienie różnego rodzaju projektów.

Będą to m.in. projekty związane z e-biznesem, promocją zagraniczną, działalnością eksportową firm czy wsparcie dla firm kooperujących w klastrze – mówi Bożena Lublińska-Kasprzak. Poza tym to jest nie tylko wsparcie finansowe, ale wsparcie o charakterze informacyjno-szkoleniowo-edukacyjno-doradczym – podkreśla prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

PARP jest odpowiedzialny za wdrażanie działań w ramach trzech unijnych programów operacyjnych Innowacyjna Gospodarka, Kapitał Ludzki i Rozwój Polski Wschodniej.

 

źródło: Newseria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *