Branża konsultingowa

Intuicja przedsiębiorcy

"Staramy się bacznie przyglądać naszemu otoczeniu i wyłapywać okazje do rozwinięcia działalności – w ten sposób pojmujemy przedsiębiorczość – połączenie obserwacji, przewidywania zmian i szacowania ryzyka", mówi Paweł Łukasik Prezes Zarządu Grupy Doradczej Projekt Sp. z o.o. w Krakowie.

 

 

 
Paweł Łukasik Prezes Zarządu Grupy Doradczej Projekt Sp. z o.o. w Krakowie

Sednem powodzenia przedsięwzięcia jest intuicja przedsiębiorcy pozwalająca przełożyć dobry pomysł na dobrze rokujący biznes. Na etapie planowania ważne jest kierowanie się faktami i logiką, etap wdrażania natomiast należy pozostawić ekspertom w danej dziedzinie. Sukces nie opiera się nie tylko na szczęściu – choć jest ono przydatne – ale głównie na ciężkiej, solidnej pracy i poczuciu odpowiedzialności za swoje decyzje. 
Staramy się bacznie przyglądać naszemu otoczeniu i wyłapywać okazje do rozwinięcia działalności – w ten sposób pojmujemy przedsiębiorczość – połączenie obserwacji, przewidywania zmian i szacowania ryzyka.
W tym czego się podejmujemy nigdy nie ma pewności, ale też nigdy nie podejmujemy skrajnego ryzyka. Taka sytuacja jest możliwa dzięki różnym osobowościom osób zarządzających – często dyskutujemy ze sobą, ale nigdy nie  prowadzimy kłótni.
 

 

Wiesław Zaleszczuk, Wiceprezes Zarządu Grupy Doradczej Projekt Sp. z o.o. w Krakowie

 
Sukces biznesu opiera się na ludziach, którzy ten biznes współtworzą. Wyniki indywidualnych pracowników przekładają się na końcowy rezultat całego przedsięwzięcia. Źródłem powodzenia jest zatem umiejętność trafnej oceny pracownika, wiedza o tym co go inspiruje i jak go motywować. Na początku nie określamy nigdy sztywno czym nowy pracownik ma się zajmować. Dopiero po pewnym okresie próbnym uściślamy zasady współpracy, tak aby nie tylko była ona jak najbardziej efektywna, ale też sprawiała satysfakcję. Powołanie do danego przedsięwzięcia odpowiednich ludzi i należyte pożytkowanie ich energii i umiejętności stanowi o jego powodzeniu. 
Staramy się być przede wszystkim wsparciem dla pracowników pomagając w rozwiązywaniu problemów, ale nie zastępując ich w tym. Pracownicy angażując się w rozwiązywanie zadań i pokonywanie trudności stale się rozwijają. Można powiedzieć, że sukces jest spowodowany w dużej mierze zróżnicowanymi stylami zarządzania, w tym stosowaniu mentoringu i couchingu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *