Pozostałe branże

Latanie daje elastyczność i oszczędność czasu

"Wraz z otwarciem i ożywieniem naszej gospodarki polscy przedsiębiorcy zaczęli dostrzegać ogromne możliwości jakie niesie ze sobą posiadanie własnego statku powietrznego, zarówno do celów biznesowych jak i prywatnych", wyjaśnia Jan Borowski, właściciel JB Investments Sp. z o.o. w Warszawie.

 

Jan Borowski, właściciel JB Investments Sp. z o.o. w Warszawie
 
Odkąd sięgam pamięcią lotnictwo zawsze było moją wielką pasją. Właśnie dlatego wybrałem ten kierunek studiów na Politechnice Warszawskiej, a później pracę w Instytucie Lotnictwa. Kiedy w 1994 roku zakładałem firmę JB Investments nikt nie wierzył w jej powodzenie.  W tamtych czasach własny samolot czy śmigłowiec wydawał się czymś zupełnie nieosiągalnym, zastrzeżonym dla sektora publicznego i wąskich elit.  Rzeczywiście początki nie były łatwe.  Wierzyłem jednak, że trendy, które z powodzeniem rozwijają  się w innych krajach na świecie, wkrótce przyjdą także do nas.

 

Wraz z otwarciem i ożywieniem naszej gospodarki polscy przedsiębiorcy zaczęli dostrzegać ogromne możliwości jakie niesie ze sobą posiadanie własnego statku powietrznego, zarówno do celów biznesowych jak i prywatnych.  Własny samolot to przede wszystkim niesamowite udogodnienie jeśli chodzi o szybkość i łatwość przemieszczania się. Latanie daje także ogromną elastyczność w działaniu i oszczędność czasu.  Ilość lotnisk i lądowisk dostępnych w Polsce i na świecie pozwala dolecieć małym samolotem lub śmigłowcem do miejsc, do których dotarcie innym środkiem komunikacji w tym także samolotem liniowym, jest długie, trudne, a czasem nawet niemożliwe.

Swoją przygodę z lotnictwem można rozpocząć zatrudniając zawodowego pilota lub robiąc własną licencję. Wszystkie z oferowanych przez nas statków powietrznych mogą być pilotowane przez jednego pilota, niekoniecznie z licencją zawodową. 

Jestem przekonany, że osoba, która raz doświadczy możliwości przemieszczania się po świecie własnym środkiem transportu jakim jest samolot lub śmigłowiec, tak jak ja pozostanie wierna tej pasji przez całe życie. Latanie to przecież odwieczne marzenie człowieka.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *