Artykuły

BlueCash – błyskawiczne przelewy online w PBSBank24

11 stycznia 2013 roku Podkarpacki Bank Spółdzielczy udostępnił klientom bankowości elektronicznej „PBSBank24" System płatności BlueCash (SPBC) umożliwiający wykonywanie przelewów natychmiastowych.

 
System płatności BlueCash to błyskawiczne przelewy pomiędzy rachunkami w różnych bankach, będących uczestnikami Systemu, a także bankami współpracującymi z SPBC. Realizacja przekazu nie różni się niczym od dotychczasowych rozwiązań, jednak nowatorski charakter usługi umożliwia nadawcy środków realizowanie płatności w czasie rzeczywistym, a odbiorcy otrzymanie ich tuż po zrealizowaniu przelewu.

Wykorzystując System płatności BlueCash czas realizacji przelewu jest skrócony nawet do kilku minut. Czyni to z SPBC idealne rozwiązanie m.in. dla osób dokonujących pilnych zakupów w sklepach internetowych czy opłacających swoje rachunki "na ostatnią chwilę".

Klienci mogą wykonywać szybkie przelewy do banków: Alior Sync mBank i MultiBank (uczestnicy Systemu) oraz m.in. do Alior Banku, BOŚ, Banku Zachodniego WBK, ING, Inteligo, Millennium, Peako S.A., PKO BP. Dostępność banku w danym momencie zależna jest od możliwości technicznych i godzin księgowania banku odbiorcy.

Operatorem Systemu płatności BlueCash jest firma Blue Media S.A. System działa w oparciu o zgodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego z 25 listopada 2011 r.

Od wczoraj w kilku bankach w Polsce działa nowy system przelewów natychmiastowych. To początek zmiany ważnej dla milionów Polaków – informuje "Gazeta Wyborcza".

Wprowadzenie przelewów natychmiastowych to jedna z największych innowacji w polskiej bankowości w ostatnich kilku latach. Pieniądze będą krążyć szybciej niż do tej pory. Dostaniemy do ręki narzędzia, które pozwolą zmienić bank, który nie spełnia naszych oczekiwań.
Firma Blue Media już od kilku lat oferuje przelewy natychmiastowe. Początkowo działała na zasadach chałupniczych, korzystając z przelewów w tym samym banku w czasie rzeczywistym. Firma założyła konta w większości banków, a więc dostając je w banku A, natychmiast przesyłała pieniądze w banku B na konto odbiorcy.

Wczoraj firma uruchomiła nowy system. Transakcje nie są już realizowane przez konta pośrednie. Na razie uczestniczą w nim cztery banki: mBank, MultiBank, Alior Sync i Podkarpacki Bank Spółdzielczy z Sanoka. Przelewy do innych banków można również wykonywać, tyle że na starych zasadach – pośrednich.

Więcej – w "Gazecie Wyborczej", za BS.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *