Artykuły

Nie żyje Aleksander Gudzowaty

Nie żyje Aleksander Gudzowaty, jeden z najbogatszych Polaków. Zmarł w wieku 75 lat.  Nie udało mi się do końca wyjaśnić fenomenu jego sukcesów. Choć ich podstawą na pewno były jego dobre relacje z partnerami biznesowymi.

Biznesmen działał w branży paliwowej. Jego firma Bartimpex przez wiele lat była współwłaścicielem Europolgazu, zarządzającego polskim odcinkiem Gazociągu Jamalskiego.

Informację o śmierci Gudzowatego potwierdzili Informacyjnej pracownicy Bartimpexu.

W 1997 roku amerykański miesięcznik finansowy "Global Finance" uznał go za jednego z najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Miesięcznik "Home & Market" szacował wartość majątku biznesmena na ponad miliard dolarów.

Aleksander Gudzowaty zatrudniał u siebie wielu byłych ministrów kolejnych rządów. Wielu bało się, że przez swoją politykę biznesową zmonopolizuje dostawy rosyjskiego gazu do Polski.

 
źródło: IAR za wp.pl
 
 
 
Nasz komentarz:
 
 
Kilka razy rozmawiałem z Aleksandrem Gudzowatym. Napisałem do miesięcznika "Businessman Magazine" artykuł o "Bartimpeksie", spółce która wygrała pierwszy ranking "Businessman Magazine" na najbardziej wartościową firmę w Polsce, choć zatrudniała tylko kilkadziesiąt osób.
 
Nie udało mi się do końca wyjaśnić fenomenu tego sukcesu. Choć jego podstawą na pewno były dobre relacje Aleksandra Gudzowatego z rosyjskimi partnerami.

Dobre relacje z partnerami biznesowymi to podstawa sukcesu.

To warto zapamiętać z doświadczeń Aleksandra Gudzowatego.

Niech spoczywa w pokoju!

Jerzy Krajewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *