Branża budowlana

Budujemy przyszłość, kreujemy przestrzeń, rozwijamy region

"Cechuje nas odwaga inwestycyjna i nowatorskie podejście do realizowanych projektów. Przez 20 lat działalności zdobyliśmy znaczącą pozycję rynkową i miano rzetelnego i solidnego partnera", mówi Tomasz Tworek, Prezes DORBUD S.A. w Kielcach.

 

Tomasz Tworek, Prezes DORBUD S.A. w Kielcach

DORBUD S.A. jest podmiotem z wyłącznie polskim rodzinnym kapitałem. Należy do grupy spółek średniej wielkości, przy czym firmy większe to duże koncerny z kapitałem zagranicznym. Działalność Spółki koncentruje się na rynkach budownictwa ogólnego (użyteczności publicznej), budownictwa mieszkaniowego oraz w obszarze obiektów o charakterze przemysłowym na terenie całego kraju. Oprócz usług budowlanych DORBUD świadczy także usługi deweloperskie.

 

 

 

Spółka zrealizowała wiele ciekawych i inwestycji, m.in.: Zakład Medycyny Nuklearnej z Ośrodkiem PET dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii; Inkubator Technologiczny i Centrum Technologiczne dla Kieleckiego Parku Technologicznego; ENERGIS – energooszczędny „inteligentny” budynek dydaktyczno – laboratoryjny Politechniki Świętokrzyskiej.

W ostatnich firma rozszerzyła swą działalność o budownictwo inżynieryjne; pierwsze istotne zlecenie to budowa metodą mikrotunelingu magistrali wodociągowej we Wrocławiu. Kolejne to: projekt, przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Nowym Tomyślu.
W przygotowaniu są ciekawe i ambitne własne projekty inwestycyjne: zespół kamienic mieszczańskich przy ulicach Słowackiego i Śniadeckich w Kielcach, kompleks biznesowo – artystyczny „Głęboczka” w Kielcach oraz sanatorium „Bristol” w Busku  Zdroju.
W listopadzie 2012 firma podpisała prestiżowy kontrakt na budowę kompleksu budynków Ambasady Indii w Warszawie
Spółka stara się w istotny sposób oddziaływać na życie kulturalne stolicy regionu; to właśnie DORBUD S.A. zorganizował i sfinansował cztery duże wydarzenia artystyczne na Placu Artystów w Kielcach.z cyklu sztuka w przestrzeni publicznej. Spółka angażuje się w działalność kulturalną także w charakterze darczyńcy, jest sponsorem klubów sportowych, uczestnikiem akcji prospołecznych i charytatywnych.

Potwierdzeniem istotności gospodarczej i społecznej aktywności DORBUD S.A. dla Województwa Świętokrzyskiego są liczne branżowe i regionalne nagród oraz wyróżnień.

DORBUD S.A. w Kielcach została wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu 2011 i w Konkursie Efektywna Firma 2011

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *