Artykuły

SPC Group S.A. i PSW Capital S.A. Gepardami Biznesu

SPC Group S.A. i PSW Capital S.A. – spółki wchodzące w skład portfela Domu Inwestycyjnego Platinum Capital S.A., zostały zaliczone do grona „Gepardów Biznesu”. Firmy wyróżniono za uzyskane wysokie wyniki finansowe w latach 2010-2011 oraz dynamiczny rozwój.

Zestawienie prężnie rozwijających się firm sporządzane jest przez redakcję Magazynu Przedsiębiorców „Europejska Firma”, która od siedmiu lat prowadzi analizy sytuacji finansowej przedsiębiorstw w Polsce według określonych wskaźników. Tytuł „Geparda Biznesu” otrzymały firmy, które w latach 2010-2011 osiągnęły każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. Wśród wyróżnionych znalazły się spółki PSW Capital S.A. i SPC Group S.A., których założycielem i akcjonariuszem jest Dom Inwestycyjny Platinum Capital S.A.
 „Obie Spółki – SPC Group S.A. i PSW Capital S.A. – działają na rozwijających się rynkach,  gdzie stopa zysku z inwestycji nawet w okresie spowolnienia gospodarczego jest zadowalająca. Cieszymy się, że spółki, które założył Dom Inwestycyjny Platinum Capital S.A. bardzo dobrze radzą sobie na rynku, co zostało dostrzeżone także przez zewnętrznych ekspertów” – mówi Piotr Krawczyk, Prezes Zarządu Domu Inwestycyjnego Platinum Capital S.A.
SPC Group S.A. jest spółką z sektora ekskluzywnej motoryzacji – oferuje sprzedaż oraz wynajem samochodów marki premium, a także pojazdów ciężarowych, jachtów motorowych, helikopterów i małych samolotów. Zajmuje się również luksusową personalizacją samochodów i jest właścicielem profesjonalnego zespołu wyścigowego, startującego Mercedesem SLS AMG GT3 w europejskich seriach wyścigowych.
 
Natomiast podstawowym przedmiotem działalności spółki PSW Capital S.A. jest inwestowanie w przedsiębiorstwa z branży energetycznej i ciepłowniczej. PSW Capital S.A. zmierza do skonsolidowania rynku energetycznego w Polsce, poprzez pozyskiwanie do swojego portfela spółek, zajmujących się sprzedażą materiałów opałowych klientom indywidualnym oraz przedsiębiorstwom. Przez swoją spółkę zależną, Węglopex Holding S.A zajmuje się także hurtową sprzedażą materiałów opałowych.
Obie Spółki notowane są na rynku NewConnect Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, osiągając doskonałe wyniki finansowe. SPC Group S.A. zamknęła IV kwartał 2012 r. uzyskując przychód netto na poziomie 2,3 mln zł, natomiast w przypadku PSW Capital S.A. wynik finansowy ogółem za IV kwartał 2012 r. wyniósł 13 mln zł.
***
Informacja dodatkowa:
Międzynarodowy Fundusz PE Dom Inwestycyjny Platinum Capital S.A jest grupą z obszaru inwestycji private equity/venture capital w Polsce. Zarządza subfunduszami PE: Platinum New Technology S.A. – fundusz PE inwestujący w spółki z dziedziny nowych technologii, Platinum WEB Capital S.A. – fundusz PE inwestujący w spółki prowadzące portale i sklepy internetowe, Platinum Prestige Capital S.A. – fundusz PE inwestujący w spółki które posiadające ugruntowaną pozycję na rynku i działają przynajmniej 24miesiące lub dłużej, Platinum Capital Private Equity Funds S.A. – fundusz PE inwestujący w start-up i młode innowacyjne spółki, Platinum Real Estate World S.A. – fundusz PE inwestujący w nieruchomości oraz spółki zarządzające nieruchomościami, pośredniczące w kupnie/sprzedaży.
Kontakt dla mediów:
Łukasz Witkowski, Green Stream Communication S.A.
tel. 535 385 095
e-mail: lukasz.witkowski@gscsa.pl
www.gscsa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *