Branża spożywcza

Udane trzecie Święto Sielskiej Krainy

 Image W III Święcie Sielskiej Krainy we wsi Łebień koło Słupska  20 lipca 2013 r. wzięło udział ponad 100 osób. Pierwszych 50 uczestników otrzymało pierogi z jagodami. Odbyła się też degustacja produktów wyróżnionych w Konkursie Zdrowy Smak 2013.

 
Pierogi z jagodami leśnymi były rozdane w ramach Biesiady Jagodowe Smaki. Smakowały tak bardzo, że były dodatkowo  kupowane na wynos.
 
Dostępny był też koktajl z jagodami leśnymi i ciasta z jagodami leśnymi. Z owoców jagodowych był też banany w czekoladzie i arbuzy.
 
W czasie Biesiady Jagodowe Smaki odbyło się pierwsze podsumowanie Konkursu Zdrowy Smak 2013. Eksponowane były: nalewka z borówki wysokiej firmy Borówkowe Pole, ziołowy Likier Karkonoski z owocami jagód, płatki owsiane górskie ekstra Młynów w Stoisławiu oraz krakersy sezamowe, produkowane przez Rarytas Sp. z o.o. w Stargardzie Szczecińskim.

Pierwszy dyplom w Konkursie Zdrowy Smak 2013 odebrała Iwona  Dawidowicz, Specjalista ds. Handlowych Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego  "PZZ" w Stoisławiu SA,  dla Płatków owsianych górskich ekstra  Młynów w Stoisławiu, wyróżnionych w I edycji Konkursu Zdrowy Smak 2013 za zdrowy skład i dobry smak.

 Iwona  Dawidowicz, Specjalista ds. Handlowych Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego  "PZZ" w Stoisławiu SA,  odebrała dyplom dla Płatków owsianych górskich ekstra  Młynów w Stoisławiu z rąk Jerzego Krajewskiego, dyrektora Instytutu Nowoczesnego Biznesu.

W trakcie Biesiady Jagodowe Smaki odbyła się degustacja tych płatków owsianych oraz krakersów sezamowych firmy Rarytas ze Stargardu Szczecińskiego.

Można też było kupić sadzonki borówki wysokiej i jagód kamczackich, które sprzedawała firma Jagódka spod Lęborka.  

Wielką atrakcją III Święta Sielskiej Krainy był pokaz robienia zabawek z sitowia. Najpierw uczestnicy święta udali się nad staw, należący do Sielskiej Krainy, gdzie własnoręcznie narwali sitowia, a następnie przy Domu Lipian  z tego sitowia składali zabawki i przedmioty użytkowe, np. kapelusze czy packi na muchy.

 

 Kazik robi kapelusz z sitowia

 Kazik bawi się z kolegą

Mirek prezentuje swoje działo – figurkę mężczyzny z sitowia

 

W ramach III Święta Sielskiej Krainy odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży.

Dużym powodzeniem cieszył się Trzeci Bieg Lipian, w którym udział wzięło kilkanaścioro dzieci. Drugi raz odbył się na dystansie trzy okrążenia wokół Domu Lipian. Bieg wśród chłopców wygrał Hubert Budźko z czasem 34,33 sekund, drugi był Adam Fieńko – 35,81 sekund. Wśród dziewcząt wygrała Patrycja Odziomek z czasem 39,97 sekund, a druga była Alicja Leik – 40,41.

Zwycięzcy trzeciego Biegu Lipian otrzymali dyplomy, zabawki, paczkę płatków owsianych górskich ekstra  Młynów w Stoisławiu i paczkę krakersów sezamowych firmy Rarytas. 

Pierwszy Sielski Turniej Turnieju Piłkarzyków wśród dziewcząt wygrała Anita Pszczoła, a wśród chłopców – Marcin Krajewski. 

 

 Marcin Krajewski odebrał dyplom z rąk Iwony  Dawidowicz, Specjalisty ds. Handlowych Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego  "PZZ" w Stoisławiu SA

 

Pierwszy Sielski Turniej Ping Ponga wśród dziewcząt wygrała Emilia Sołśnia.

Patronem medialnym III Święta Sielskiej Krainy było Radio Fama, nadające w powiecie słupskim na fali 90,6 Mhz. Wieczorem na święcie gościł Jan Jagielski z Kielc, właściciel sieci radiostacji FaMa. 

 

Jan Jagielski, właściciel sieci radiostacji FaMa, z przyjaciółką oraz Elżbietą Krajewską, wiceprezes ULAN Sp. z o.o. 

Goście specjalni święta otrzymali pierwszy produkt Sielskiej Krainy –  konfitury z czarnych porzeczek w słoiczkach.

 

 

Pierwszy produkt Sielskiej Krainy –  konfitury z czarnych porzeczek

Wieczorem i w nocy była potańcówka, która trwała do trzeciej nad ranem.

Część osób w nocy piekła przy ognisku nad stawem kiełbaski ufundowane przez Sielską Krainę. 

Patronem medialnym III Święta Sielskiej Krainy było Radio FaMa, nadające w powiecie słupskim na fali 90,6 Mhz.

Image 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *