Artykuły

Gmina Czarna Dąbrówka – kraina lasów, jezior i rzek

ImagePortal Gepardów Biznesu radzi odwiedzić latem gminę Czarna Dąbrówka,  obejmującą niemały, atrakcyjny zakątek Kaszub. Jej krajobraz  jest bardzo zróżnicowany, z dużą ilością kompleksów leśnych, jezior i malowniczymi rzekami  Słupią, Łupawą i Skotawą.
 

Gmina Czarna Dąbrówka zlokalizowana w północnej części województwa pomorskiego, jedna z największych obszarowo gmin powiatu bytowskiego. Obejmuje niemały, atrakcyjny zakątek Kaszub. Krajobraz gminy jest bardzo zróżnicowany, z dużą ilością kompleksów leśnych, jezior(26), m.in. lobeliowe i malowniczymi rzekami  Słupią, Łupawą i Skotawą.
Najbardziej znanym  terenem  tego obszaru  jest region jeziora Jasień z trzema miejscowościami letniskowymi: Jasieniem, Łupawskiem i Zawiatami znajdującymi się na terenie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Tworzą one atrakcyjny kompleks turystyczny z ośrodkami wypoczynkowymi.
Zapraszamy wszystkich do naszej gminy wiosną, latem, jesienią i zimą. Piękne zakątki naszej ziemi zapewnią Państwu ciszę, spokój, czyste powietrze, umożliwią bezpośredni kontakt z natura, zapewnią wspaniały wypoczynek, a liczne atrakcje nie pozwolą
 na nudę.
 Do największych atrakcji turystycznych gminy nalezą:
* Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”   
* Rezerwaty przyrodniczo-leśne: wodno-torfowiskowo-leśny ( jezioro Małe i Duże Sitno), ornitologiczno-leśny (gniazdo Orła Bielika)
* Jezioro Jasień z 7 wsypami, jeziora lobeliowe (Pomysko, Obrowo)
* Zabytkowe kościoły:  w Jasieniu z 1699r., w Mikorowie z 1815r.,
*Unikalne w skali Pomorza  wczesnośredniowieczne rzędowe cmentarzysko, odkryte w 1997r. w Mikorowie
* Ruiny mostu kolejowego oraz arboretum w Kozinie
* 500-letni dąb szypułkowy Wojsław –  pomnik przyrody w Mikorowie
* Ścieżki przyrodnicze szlakiem „ Karwieńskich uroczysk” w Karwnie i szlakiem Pięciu jezior(11km) w okolicach Łupawska, ścieżki rowerowe „Nad Łupawą” oraz „Nasypem kolejowym”, szlak turystyki pieszej, szlakiem zielonym „krajobrazów młodoglacjalnych” (38km) z Barnowca przez Kołczygłowy, Łupawsko do Czarnej Dąbrówki., szlak niebieski „krainy lasów i jezior” (42km) od Rekowa przez Bytów, Pomysk, Parchowo do Jasienia.
*trasy kajakowe rzekami Słupią i Łupawą oraz jeziorem  Jasień.

Rokity

Niewielka wieś sołecka, zlokalizowana w odległości 9 km od Czarnej Dąbrówki.
Pierwsze wzmianki o Rokitach pochodzą z 1377r. Wówczas wieś nosiła nazwę Rokitke. Od 1505r. do 1945r. wieś nazywano wielkimi Rokitami (Gross Rakitt) w celu odróżnienia od pobliskich Rokitek i Rokicin.
W Rokitach warto zobaczyć:
*Kościół sw. Andrzeja Boboli, murowany z cegły w latach 1907-1909.
*Murowaną z cegły pastorówkę z sala modłów z lat 20, znajdująca się przy kościele.
*Odrestaurowaną w 1996r. w stylu kaszubskim remizę strażacką.
We wsi znajdują się trzy gospodarstwa agroturystyczne oraz stadnina koni. Znajduje się tu również jezioro, które udostępnione jest dla wędkarzy.
Więcej informacji i aktualności dostępne są na stronie: www.rokity.pl


Łupawsko

Wieś typowo letniskowa, powstała w XVII w. jako osada rybacka. Położona przy zachodnim brzegu jeziora Jasień . Miejscowość ta tętni życiem w sezonie letnim, dzięki usytuowaniu tu największych ośrodków wypoczynkowych na terenie gminy oraz  pól namiotowo-caravaningowych.

Mikorowo

Wieś położona ok 12 km na północny zachód od Czarnej Dąbrówki. W XVIII w. został wzniesiony tu potężny pałac, po którym dziś pozostały jedynie zabudowania gospodarcze oraz zarośnięty park dworski z wieloma ponad stuletnimi dębami. W pobliskim jeziorze znajdują się źródliska rzek Pogorzelicy i Łeby. Jezioro to posiada niestrzeżoną plaże z pomostem i zjeżdżalnią, w którego obrębie można rozbić namioty.
W Mikorowie warto zobaczyć:
*Zabytkowy Kościół w. Kazimierza z 1815r. z barokowym ołtarzem  i ambona
*Zabytkowy dom  mieszkalny z XIX w. oraz zabytkowa stodoła z połowy XIX w.
* Ponad 500 letni dąb  szypułkowy Wojsław.
W 1997r. odkryto tu unikalne w skali Pomorza wczesnośredniowieczne rzędowe cmentarzysko szkieletowe.
Działają tu stadnina koni i gospodarstwa agroturystyczne  tj.:

Unichowo

Niewielka wieś położona przy głównej drodze z Lęborka do Bytowa. Pierwszy zapis o  Unichowie pochodzi z 1375r. W XIX w. powstał tu dwór Martwiza, niestety nie jest udostępniany dla turystów. Ciekawostka jest jezioro wiejskie w Unichowie, o którym, jako o specjalnym łowisku kręcony był program dla kanału Discovery.

Czarna Dąbrówka

Dawna wieś  szlachecka, która jest obecnie siedzibą gminy, lokowana przez Krzyżaków w 1346 roku jako Damerhof. Zamieszkiwana przez Kaszubów wyznania protestanckiego, niestety liczne pożary „strawiły” zabytki architektoniczne.  Kościół z roku 1936r.  jest jedną z ciekawszych  atrakcji wsi.  Znajduje się tu również pałac właścicieli niemieckich z XIX i XX wieku. Obecnie jest to własność prywatna. Przez Czarną Dąbrówkę przebiegała trasa linii kolejowej Lębork-Bytów-Miastko (obecnie nieistniejąca). Pozostałości linii kolejowej służą  dziś  jako ścieżka rowerowa „Nasypem kolejowym”, która łączy Czarną Dąbrówkę z Jasieniem.

Jasień

    Niewielka wieś o średniowiecznym rodowodzie, leząca na wschodnim brzegu jeziora o tej samej nazwie. Architektoniczną  atrakcja wsi jest szachulcowy kościołek z 1699r. z dachem krytym strzecha. Wewnątrz znajduje się  barokowy wystrój. Wyróżnia się tu ołtarz główny z XVII w. oraz chrzcielnica. Na wyposażeniu kościoła jest tez dzwon z końca XVI w.. Jezioro Jasień należy do największych  i najpiękniejszych akwenów na Kaszubach. Położone jest na wschodnim krańcu Parku Krajobrazowego Doliny Słupi. Posiada bardzo urozmaicona linie brzegowa oraz siedem wysp. Doskonale nadaje się do uprawiania sportów wodnych i rekreacji. Ośrodki wypoczynkowe z wypożyczalniami sprzętu wodnego znajdują się w Zawiatach oraz w Łupawsku. Akwen jest tez ostoja cennych gatunków ptactwa.

Karwno

Wieś położona na północnym stoku Doliny Łupawy. Pierwsze informacje dotyczące Karwna są z roku 1375r.,  kiedy to nazwa brzmiała Karwen.  W latach 1845-1887 działała tu huta szkła. Można tu zobaczyć gospodarstwo rolne państwa Bielińskich na którym znajduje się hodowla strusi. Zdecydowanie największą atrakcją tego regionu jest jezioro Karwno.

Kozy

Wzmianka o Kozach pojawia się w roku 1301 pod nazwą Kose. Obecnie jest to typowo rolnicza wieś. Atrakcją przykuwającą uwagę turystów XIX wieczny pałac  o cechach barokowych i klasycystycznych wraz z parkiem oraz położone w malowniczym miejscu w lesie jezioro Kozińskie.
Kozin

Wzmiankowana w 1305 roku jako Kosemuhl Koziński Młyn, ponieważ osada  ta wyrosła wokół młyna, założonego nad  rzeką Łupawą  w  XVI wieku. W 1784 znajdowały się  tu dwa młyny zbożowy i kowalski, karczma, kuźnia, huta szkła i składowisko drewna. Łączą się tu dwie rzeki Łupawa oraz Bukowina, które dalej płyną pod jedną nazwą, czyli jako rzeka  Łupawa.

W Kozinie warto zobaczyć:
– Ceglany Kościółek pw. Narodzenia NMP z 1928 roku,
– Prywatną elektrownie wodną z pstrągowymi stawami hodowlanymi,
– Stadninę koni,
– Leśnictwo Kozin z arboretum, unikalną szkółkę drzewek z całego świata
– Ruiny mostu kolejowego

Nożyno

    Wieś kaszubska, położona przy jeziorze Trzebierz. Pierwsze wzmianki o tej miejscowości pojawiają się w roku 1315 pod nazwą Nussyna.  Od czasów średniowiecza Nożyno jest wsią kościelną. Od roku 1802 kazania w świątyni głoszono tylko w języku Kaszubskim, obecnie już się tego nie praktykuje. Godnym obejrzenia jest tu kościół  neogotycki z 1902 roku, park dworski jeziora Trzebierz i Skotawsko.


Gmina Czarna Dąbrówka aktywnie, zabytkowo i kulturowo:

Ścieżka rowerowa „Nad Łupawą” – w większości przebiega wzdłuż rzeki Łupawy, lasami nadleśnictw Łupawa i Bytów, a w końcówce (7km) biegnie dawnym  nasypem  kolejowym. Ostatnimi czasy szlak został  reaktywowany. Początek a za razem  koniec ścieżki ma miejsce  na placu rekreacyjnym, nad  jeziorem wiejskim w Czarnej Dąbrówce. Prowadzi po terenach sołectw: Czarna Dąbrówka, Kozy, Dęby, Jerzkowice. Na trasie zawitamy m.in. do Kozina, gdzie można rozpocząć spływ kajakowy, albo skorzystać z prywatnego pola namiotowego. Przejeżdżamy także obok  kościoła neogotyckiego. Podczas wycieczki przejeżdżać będziemy obok tablic informacyjnych, które przybliżą nam  najważniejsze informacje dotyczące przebiegu trasy.

Ścieżka rowerowa „Nasypem  kolejowym”
Jest to historyczna trasa biegnąca dawnym nasypem kolejowym o całkowitej długości ok. 27 km. Trudna, doskonała na rower terenowy.  Nasyp kolejowy, pozostałość dawnej linii kolejowej Bytów-Lębork postanowiliśmy wykorzystać na urządzenie ścieżki rowerowej, która łączy Czarną Dąbrówkę z Jasieniem (i odwrotnie). Zależy nam , aby turysta pokonując trasę poznał walory krajobrazowo – przyrodnicze oraz historyczne naszego regionu. Przez 66 lat szlak kolejowy był niewykorzystywany. Postanowiliśmy na nim urządzić ścieżkę rowerową, oznakowaną. Trasa na terenie gminy Czarna Dąbrówka ma długość 11,16 km i w większości prowadzi dawnym  nasypem kolejowym, jedynie odcinek zalesiony trasy (ok. 700m) trzeba ominąć jadąc drogą leśną. W trakcie wędrówki rowerem na trasie można jeszcze spotkać pozostałości urządzeń  po dawnej linii kolejowej(słupski km, konstrukcja suwnicy, podkłady kolejowe, ruiny po stacji kolejowej Jasień, trzy przejścia pod nasypem).
„Szlakiem pięciu jezior” – ścieżka składa się z dwóch pętli: malej(6km) i dużej(12km). Mała pętla przeznaczona jest wyłącznie dla turystów pieszych, natomiast duża można pokonać rowerem lub samochodem. Na trasie malej pętli rozlokowano 11 przystanków  poświęconych osobliwościom przyrodniczym i kulturowym, takim  jak: jeziora lobeliowe, torfowiska wysokie, jezioro Jasień, odnowienie lasu, użytki ekologiczne, porosty, skutki zabudowy energetycznej, torfowiska niskie, Słupia, sosna zwyczajna, sukcesja jezior.
Pętla dłuższa biegnie wokół południowej części jeziora Jasień. Początek trasy znajduje się na leśnym parkingu nad jeziorem Modrym. Największą atrakcją  przyrodniczą  są jeziora lobeliowe: Obrowo Małe, Modre oraz Pomysko.  Oprócz nich możemy podziwiać torfowiska niskie, wysokie, bory sosnowe ze stanowiskami widlaków, bory chrobotkowe. Jeden z przystanków zlokalizowano nad największym jeziorem w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi” – Jasieniem,  którego powierzchnia wynosi ponad 577ha, a głębokość 32 m. To jezioro rynnowe, podzielone na dwie części: południową  i północną, oddzielone od siebie sztucznie usypaną grobla. Jezioro i jego okolice są jednym z najcenniejszych przyrodniczo i krajobrazowo terenów. Wyspy na jeziorze są miejscem  lęgowym różnych  ptaków, m.in.: traczy, nurogęsi, gągołów czy czernic. Dużą  atrakcją  przyrodniczą jest nieuregulowany fragment Słupi, zachowujący swój naturalny bieg. Często spotyka się tu powalone drzewa, podmyte skarpy i zakola. Ciekawostką  jest kanał – odcinek rzeki przekształcony przez człowieka na potrzeby jednej z najstarszych elektrowni wodnych w Europie – elektrowni wodnej Struga w Soszycy.

„Karweńskie uroczyska” – ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, przebiega  lasem  od jeziora Karwieńskiego do Kozińskiego.  Ścieżka o długości 13,4 km – posiada kształt ósemki, co daje możliwość skrócenia jej do 6, 4 km. Oparta na oznakowanej przez nadleśnictwo Łupawa ścieżce przyrodniczej, położonej w północno-zachodniej części gminy Czarna Dąbrówka. Ścieżka prezentuje najładniejsze zakątki nadleśnictwa Łupawa przebiegając przez tereny leśnictwa Flisów i umożliwia poznanie rodzimej fauny i flory. Przejście ścieżką zapoznaje nas z ekosystemami bagiennymi, jeziornymi, a przede wszystkim daje możliwość podziwiania jezior: Kozińskiego, Mikorowskiego i Karwieńskiego. Ścieżka przybliża nam  także skomplikowane procesy zachodzące w naturze i zapoznaje z pracą  leśnika. Na trasie ścieżki rowerowej rozmieszczono 14 punktów, na których umieszczono 36 tablic edukacyjnych. Punkty przystankowe:
1 – drzewostany sosnowe
2 – gospodarowanie w drzewostanach bukowych, daglezje, modrzewie, dęby
3 – pożyteczna i szkodliwa fauna lasów, drzewostany świerkowe
4 – proces kształtowania się jezior na przestrzeni tysiąclecia
5 – naturalna sukcesja roślinna, ochrona cennych formacji roślinnych
6 – sposoby pielęgnowania lasu
7 – jezioro Kozińskie, lasy wodochronne
8  – pomniki przyrody
9 – drzewostan olchowy
10 – jak człowiek kształtuje środowisko – Zalew Mikorowski
11 – przebudowa drzewostanów, ochrona lasu przed  zwierzyną
12 – podział lasu na oddziały
13 – poletko łowieckie i paśnik
14 – zagospodarowanie luk powstałych w drzewostanach świerkowych
Orientacyjny czas pieszego pokonania ścieżki to około 6 godzin

„ Pętla kaszubska „
„Pętla kaszubska” to szlak rowerowy w formie pętli wokół Bytowa, łączący gminy powiatu bytowskiego położone na obszarze Partnerstwa Dorzecze Słupi. Uzupełnieniem szlaku są 4 szlaki łącznikowe prowadzące z Bytowa do: Studzienic, Tuchomka, Krosnowa i Soszycy. Rowerowa pętla wokół Bytowa ma długość ok. 120 km, przebiega południowym skrajem gminy Bytów oraz przez teren sześciu okolicznych gmin – Tuchomie, Borzytuchom, Dębnica Kaszubska, Czarna Dąbrówka, Parchowo i Studzienice.
 
 „Słonecznikowy Trakt ”– ścieżka przyrodniczo – edukacyjna dzieli się na dwie trasy. Pierwsza z nich liczy 14,6 km, druga zaś 10 km. Ścieżka powstała przy współudziale wielu organizacji poza samorządowych i podmiotów prywatnych. Szlak rozpoczyna się przy szkole podstawowej w Nożynie, a kończy swój bieg w „ Słonecznikowej wsi ” Gogolewko. Ścieżka eksponuje niektóre elementy pracy leśnika, zasady prowadzenia gospodarki leśnej i odkrywa walory i historię wsi. Trasa ścieżki przebiega po ciekawych i atrakcyjnych terenach nadleśnictwa Łupawa oraz dwóch sąsiadujących gmin : Dębnica Kaszubska oraz Czarna Dąbrówka. Bardzo ciekawa i urozmaicona flora to przede wszystkim rzeka Skotawa, charakterystyczne jeziora lobeliowe spotykane jedynie w północno – zachodniej Polsce oraz dystroficzne jeziorka leśne w okolicach Nożyna. Jednocześnie jest to trasa zapoznająca nas z ciekawą historią miejscowości Nożyno, Nożynko i  Gogolewko, które znajdują się na jej przebiegu. Trasa duża podzielona jest na 13 przystanków :
1 – Nożyno
2 – Siedlisko rodu Marwitzów
3 – Skotawa
4 – Jezioro Lobeliowe
5 –Znikające jezioro
6 – W krainie buka
7 – Co lubią zwierzęta
8 – Zadbany las
9 – Dąb Napoleona
10 – Młody las
11 – Ptasie przedszkole
12 – Zapach sosny
13 – Słonecznikowa wieś
Na małej trasie wyznaczono 8 stacji postojowych :
1 – Nożyno
2 – Siedlisko rodu Marwitzów
3 – Skotawa
4 – Jezioro Lobeliowe
5 – Znikające jezioro
6 – W krainie buka
7 – Co lubią zwierzęta
8 – Zadbany las
Orientacyjny czas zwiedzania ścieżki pieszo – 3,5 godziny. Szczegółowe informacje o ścieżce
dostępne są na stronie : www.trakt.słoneczniki.org. 

Wykaz gospodarstw agroturystycznych i ośrodków wypoczynkowych


KARTKOWO

1)    ,,Dolina szczęścia" Ryszard i Bożena Dawidowscy
adres: Kartkowo  4/4, 77-116 Czarna Dąbrówka
Tel.: 500789653, 798725227
e-mail: kartkowo@kartkowo.pl
strona internetowa: www.kartkowo.pl

2)    ,,Gospodarstwo gościnne” Ewa Dąbrowska
adres: Kartkowo 7/2, 77-116 Czarna Dąbrówka
Tel.: 598211046, 511719227
e-mail: ewa.dabrowska6@neostrada.pl
strona internetowa: kartkowo_wczasy.republika.pl

3)    Gospodarstwo Agroturystyczne Roman Sikorski
adres: Kartkowo 6, 77-116 Czarna Dąbrówka
Tel.: 512112802
e-mail: sikorski-robert@o2.p
strona internetowa: www.kartkowo.eu

NOŻYNKO

4)    Gospodarstwo Agroturystyczne Grażyna Bulczak
adres: Nożynko 6, 77-116 Czarna Dąbrówka
Tel.: 604792457

UNICHOWO

5)    ,,Agroturystyka u Ali" – Alicja Patoka
adres:  Unichowo 42, 77-116 Czarna Dąbrówka                             
Tel.:59 8212603
e-mail: alicja_patoka@wp.pl
strona internetowa: www.agroturystykauali.pl

CZARNA DĄBRÓWKA

6)    Gospodarstwo Agroturystyczne ,,U Janki"  Janina Batóg
adres: ul. Bytowska 19 , 77-116 Czarna Dąbrówka
Tel.: 598212680, 660864738

MIKOROWO

7)    Stajnia Grażyny”  Król Grażyna
adres: Mikorowo 46, 76-243 Mikorowo
Tel.: 598212121, 60043511700
e-mail: stajniagrazyny@o2.pl
strona internetowa: stajniagrazyny.zabookuj.eu

8) Gospodarstwo Agroturystyczne Maria i Jan Bryjka
adres: Mikorowo 8, 76-243 Mikorowo
Tel.:  598212292, 507112025
strona internetowa: www.agro-bryjka.w.interia.pl

9)Gospodarstwo Agroturystyczne Henryka i Bogdan Sójka
adres: Mikorowo25 , 76-243 Mikorowo
Tel.:598212277, 667954292
e-mail : heniasojka@o2.pl

10)Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Rybakówka’’
adres: Mikorowo 45A, 76-243 Mikorowo
Tel.: 609114473
e-mail: rybakowka@op.pl
strona internetowa: www.rybakowka.republika.pl

11)Regina Linstedt

12)Gospodarstwo Agroturystyczne ,,U Lucka” Damian Lutz
Tel.: 721023155
adres: Mikorowo , 76-243 Mikorowo
e-mail: b_lozowska@op.pl

13) Gospodarstwo Agroturystyczne Feliks i Halina Stojek
Tel.: 598212268
adres : Mikorowo 17/2

KARWNO

14) Gospodarstwo Agroturystyczne Kazimierz Papuga 
adres: Karwno 1, 77-116 Czarna Dąbrówka
Tel.: 598212358

15) Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Juranka"- Jerzy i Anna Lichtenstein
adres: Karwno 9, 77-116 Czarna Dąbrówka
Tel.: :598212081,665456533,607285799
strona internetowa: www.karwno.eu

16) Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Gościnny dom” Wiesław i Teresa Maciaszek
adres: Karwno 26 , 77-116 Czarna Dąbrówka
tel.: 598212344 ,608227027
e-mail: t_m@onet.pl
strona internetowa: www.karno.pl

17) Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Pod Lasem"- Jolanta Papuga
adres: Karwno 1A, 77-116 Czarna Dąbrówka
Tel.: 601662976, 697660800,889271763
e-mail: rezerwacja@agpodlasem.pl
strona internetowa: www.agpodlasem.eu

18) Gospodarstwo Rolne ,,Polski Dwór” Jadwiga i Czesław Bielińscy
adres: Karwno 10, 77-116 Czarna Dąbrówka
Tel.: 598212549
strona internetowa: www.karwno.net

JASIEŃ

19)  Agroturystyka ,,Pod Bocianem"  Bronisław Stolc
adres: Jasień 29, 77-116 Czarna Dąbrówka                                                    
Tel.: 598232267

20)Gospodarstwo Agroturystyczne ,,U Ewy"- Ewa i Zbigniew Kosińscy
adres: Jasień 49B , 77-116 Czarna Dąbrówka
Tel.: 59 8212445
e-mail: zbigniew.kosa@gmail.com

21) gospodarstwo agroturystyczne Jereczek
Tel.: 5982322 14

22) Gospodarstwo Agroturystyczne Lublewscy
Tel.: 665162673
23) Cichosz Anna i Jarosław
Tel. 598232682
24) Elżbieta Bartelik
Adres Jasień 27/3
Tel. 880034717

ROKITY

25) Agroturystyka i Stadnina Koni ,,Ranczo rokity"- Ireneusz Gębski
adres: Rokity 64A, 77-123 Rokity
Tel.: 602-362-161
e-mail: igebski3@wp.pl
strona internetowa: www.ranczorokity.cba.pl

26)Gospodarstwo Agroturystyczne – Franciszek i Zdzisława Cyman
Adres: Rokity 28 , 77-123 Rokity
Tel.: 598212824

27)Gospodarstwo Agroturystyczne Krystyny i Krzysztofa Gruchała
adres: Rokity 30/A, 77-123 Rokity
Tel.: 598212888
strona internetowa: www.rokity.maxmedia.pl


OŚRODKI WYPOCZYNKOWE

Ośrodek Wypoczynkowy ,,Gościniec Skotawsko"-
adres: Skotawsko, 77-116 Czarna Dąbrówka
Tel.: 598212662 ,696086254
e-mail: skotawsko@onet.eu
strona internetowa: www.skotawsko.com

Ośrodek Wypoczynkowy ,,Zawiaty"
adres: Zawiaty 1, 77-116 czarna Dąbrówka
Tel.: 598212538, 783008783
e-mail: zawiaty@zawiaty.com
strona internetowa: www.zawiaty.com

Ośrodek Wypoczynkowy ,,SMW"- Łupawsko
adres: Łupawsko, 77-116 Czarna Dąbrówka
Tel.: 598495492
e-mail: socjalny@navship.pl
strona internetowa: osrodekwypoczynkowy.navship.pl

Ośrodek Wypoczynkowy ,,Wrzos"- Łupawsko
adres: Łupawsko, 77-116 Czarna Dąbrówka
Tel.: 598232672 , 334973003
strona internetowa: www.wrzos.com

DOMKI LETNISKOWE w Nożynie

1.    ,,Biały domek”- tel.598452007, 600143118
2.    ,,U Elżbiety”- tel. 703400550, 708477507
3.    Domek w Nożynie- tel. 664022310

DOMKI LETNISKOWE w Jasieniu

   1.,,Domek na Kaszubach” Jasień 75, 77-122  Jasień tel.5022520058
   2. Domek w Jasieniu  Jasień 36, 77-122 Jasień  tel. 664014593
 

 
Więcej informacji o gminie Czarna Dąbrówka:

http://www.czarnadabrowka.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *