Mazowieckie

Jesteśmy dumni z naszych przedsiębiorców

„Za każdym razem, kiedy przedsiębiorcy przychodzą do urzędu, mogą liczyć na miłą, sympatyczną atmosferę i szybkie załatwienie sprawy. Cyklicznie organizujemy dla nich spotkania, które cieszą się coraz większą popularnością. Dbamy o infrastrukturę”, mówi Robert Perkowski, burmistrza miasta Ząbki.

 
 


Robert Perkowski, burmistrza miasta Ząbki:

    Po pierwsze, jesteśmy dumni z naszych przedsiębiorców. Za każdym razem, kiedy przedsiębiorcy przychodzą do urzędu, mogą liczyć na miłą, sympatyczną atmosferę i szybkie załatwienie sprawy.
Po drugie, mamy świadomość, że naszym lokalnym przedsiębiorcom potrzebna jest dobra infrastruktura, przede wszystkim drogowa, o którą, myślę, że mieszkańcy potwierdzą, staramy się dbać, szczególnie podczas ostatnich kilku lat. Niedawno powstało prawie 20 nowych  dróg w naszym mieście. Przedsiębiorcom zależy również na estetyce, na takich elementach, na których zależy miastu.
 
 
 
 
 
    Ponadto cyklicznie organizujemy spotkania dla naszych przedsiębiorców, które cieszą się coraz większą popularnością. Wręczamy na nich  statuetki dla „Ząbkowskiej Firmy Roku” oraz  grawertony dla nowych firm, które zaczynają uczestniczyć w akcjach organizowanych przez miasto Ząbki. Jedną z takich akcji jest „Zniżka za dowód”, z której korzystają wszyscy. Korzystają mieszkańcy Ząbek, ponieważ potencjalnie uzyskują zniżki przy zakupach i usługach. Korzystają na tym przedsiębiorcy,  ponieważ dzięki temu dystrybuujemy informację o punktach handlowych, przez media, którymi miasto Ząbki dysponuje.
Korzysta na tym także samo miasto, ponieważ zachęcamy w ten sposób do ujawniania się naszych mieszkańców i przedsiębiorców, którzy się jeszcze nie zameldowali, by to zrobili.
    Staramy się także organizować bezpłatne szkolenia dla lokalnych przedsiębiorców. Są to chociażby szkolenia z zakresu prawa, gdzie można uzyskać informacje, jaka forma działalności gospodarczej jest najlepsza, jak się rozliczać, jak prowadzić sprawę w przypadku znalezienia się w sądzie, jak powinno wyglądać wezwanie do zapłaty i jak powinna być skonstruowana poprawnie  umowa cywilno – prawna. Są to również szkolenia z zakresu autoprezentacji i wizerunku.
    Popieramy także i promujemy inne inicjatywy organizowane przez samych bezpośrednio zainteresowanych przedsiębiorców.


Miasto Ząbki zostało wyróżnione w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *