Radom ma wykształconą kadrę techniczną
Andrzej Kosztowniak, prezydent Radomia:
Radom należy do miast o liczącym się potencjale gospodarczym i wysokim poziomie wykształcenia mieszkańców. Leży na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych i jest coraz lepiej skomunikowany z innymi ośrodkami gospodarczymi naszego kraju. Znaczące inwestycje w poprawę infrastruktury drogowej czy wodociągowej, poszerzenie strefy ekonomicznej czy uzbrajanie nowych terenów pod inwestycje powodują, że miasto coraz prężniej się rozwija i jest coraz bardziej atrakcyjne gospodarczo.
Przykładami może być np. budowa Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów czy rozbudowa Fabryki Broni „Łucznik” – Radom.
Radom jest dobrym przykładem ekspansji sektora prywatnego oraz zmian zachodzących w strukturze własnościowej. Gospodarka miast oparta jest na rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w sferze produkcji, usług i handlu.
Ma silne zaplecze ekonomiczne w postaci ponad 25 000 podmiotów gospodarczych, wokół których funkcjonuje rozbudowana sieć instytucji około biznesowych, organizacji gospodarczych, banków, towarzystw ubezpieczeniowych oraz firm leasingowych.
Radom został wyróżniony w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.