Mazowieckie

Radom ma wykształconą kadrę techniczną

„Ważnym argumentem przemawiającym na korzyść lokowania biznesu w Radomiu jest wykwalifikowana kadra pracowników, stale podnoszący się poziom kształcenia technicznego oraz atrakcyjne udogodnienia inwestycyjne”, mówi Andrzej Kosztowniak, prezydent Radomia.

  
Andrzej Kosztowniak, prezydent Radomia
:

Radom należy do miast o liczącym się potencjale gospodarczym i wysokim poziomie wykształcenia mieszkańców. Leży na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych i jest coraz lepiej skomunikowany z innymi ośrodkami gospodarczymi naszego kraju. Znaczące inwestycje w poprawę infrastruktury drogowej czy wodociągowej, poszerzenie strefy ekonomicznej czy uzbrajanie nowych terenów pod inwestycje powodują, że miasto coraz prężniej się rozwija i jest coraz bardziej atrakcyjne gospodarczo.

 
 
 Ważnym argumentem przemawiającym na korzyść lokowania biznesu w Radomiu jest m.in. wykwalifikowana kadra pracowników oraz atrakcyjne udogodnienia inwestycyjne. Stale podnoszący się poziom kształcenia technicznego oraz bogata oferta rynku pracy są również poważnym argumentem za wyborem Radomia jako miejsca na rozpoczęcie lub poszerzenie działalności gospodarczej.
Przykładami może być np. budowa Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów czy rozbudowa Fabryki Broni „Łucznik” – Radom.

 Radom jest dobrym przykładem ekspansji sektora prywatnego oraz zmian zachodzących w strukturze własnościowej. Gospodarka miast oparta jest na rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w sferze produkcji, usług i handlu.
Ma silne zaplecze ekonomiczne w postaci ponad 25 000 podmiotów gospodarczych, wokół których funkcjonuje rozbudowana sieć instytucji około biznesowych, organizacji gospodarczych, banków, towarzystw ubezpieczeniowych oraz firm leasingowych.

Radom został wyróżniony w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.

 
 
Więcej informacji o inwestowaniu w Radomiu pod adresami:
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *