Dolnośląskie

Inwestor powinen odczuć, że samorządowcy to profesjonaliści

"Na ostateczną decyzję inwestora wpływa wiele czynników. Trzeba umieć dostosować się do oczekiwań, a te mogą być czasem zaskakujące. Bardzo ważna jest dobra współpraca z inwestorami, którzy prowadzą już swoją  działalność w gminie", mówi Wanda Ostrowska, zastępca burmistrza Dzierżoniowa.

 
Wanda Ostrowska, zastępca burmistrza Dzierżoniowa:
 
Sprawdzonej recepty na sukces w przyciąganiu biznesu nie podam, bo wciąż, podobnie jak inne samorządy, zabiegamy o inwestorów. To bardzo złożony proces, zawierający  wiele  działań. W początkowych kontaktach jest bardzo ważne, aby inwestor odczuł, że po drugiej stronie ma i będzie miał  profesjonalistów, z którymi dobrze będzie układała się współpraca.
 
 
 
Na ostateczną decyzję inwestora wpływa wiele czynników. Trzeba umieć dostosować się do oczekiwań, a te mogą być czasem zaskakujące. Bardzo ważna jest dobra współpraca z inwestorami, którzy prowadzą już swoją  działalność w gminie. Dla nas to kluczowa sprawa, bo potencjalni inwestorzy zwracają na to dużą uwagę i na pewno uzyskują oceny od przedsiębiorców lokalnych. Opinia środowiska biznesowego o jakości współpracy, zaangażowaniu i chęci pomocy inwestorom ma olbrzymie znaczenie, mogę zapewnić, że to procentuje.  
 
Od wielu lat gmina nasza stosuje aktywne instrumenty wspierania przedsiębiorczości, co znajduje swój wyraz w Strategii Zrównoważonego Rozwoju Lokalnego oraz w Programie Rozwoju Przedsiębiorczości opracowanym z zaangażowaniem wszystkich stron zainteresowanych. 
 
 
Dzierżoniów został wyróżniony w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *