Artykuły

Zmarł dziennikarz ekonomiczny Tadeusz Mosz

Miesięcznik „Twój Pieniądz", którego byłem założycielem w 1999 r., przez rok wydawcą, a przez trzy lata redaktorem naczelnym, uhonorował Tadeusza Mosza tytułem „DZIENNIKARZ ROKU 2002”.

"To smutny dzień dla Telewizji Polskiej – nie żyje Tadeusz Mosz. Dziennikarz z prawdziwą pasją." – przekazała TVP Info na swoim profilu w serwisie Twitter.
 
Poznałem go osobiście w 2002 r., gdy miesięcznik „Twój Pieniądz", którego byłem założycielem w 1999 r., przez rok wydawcą, a przez trzy lata redaktorem naczelnym, uhonorował Tadeusza Mosza tytułem „DZIENNIKARZ ROKU 2002”.
 
Codziennie słuchałem jego audycji EKG w Radio TOK FM.
 
Był niezwykłym dziennikarzem ekonomicznym. Potrafił prostym językiem objaśniać skomplikowane zjawiska gospodarcze.
 
Jerzy Krajewski
 
 
Za Bankier.pl:

Tadeusz Mosz był publicystą ekonomicznym, pasjonatem tematyki gospodarczej, autorem ponad 3 tysięcy programów telewizyjnych i radiowych o tematyce społeczno-ekonomicznej. Od ponad 20 lat związany był z Telewizją Polską.

Był pomysłodawcą i autorem znanego magazynu ekonomiczno-finansowego „Plus Minus” w TVP, który przez pięć lat osobiście prowadził.

Był twórcą i autorem takich programów jak „Otwarte studio” czy „Giełda” – codziennego programu nt. rynku papierów wartościowych, współautorem i prowadzącym poranny magazyn „Kawa czy herbata”, a także autorem komentarzy ekonomicznych w telewizyjnej „Panoramie”. Pisał felietony do miesięcznika „Businessman Magazine” i tygodnika „BusinessWeek”.

Przez wiele lat był doradcą prezesa zarządu i kierownikiem zespołu analityków giełdowych w „Gazecie Giełdy PARKIET”. W latach 2003-2007 był autorem audycji „Co mnie dziwi” w radiu PIN 102 FM. Od jesieni 2007 r. był autorem codziennej audycji porannej „EKG” w radiu TOK FM.

Tadeusz Mosz był laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2003 r. program „Plus Minus” i jego twórca zostali uhonorowani Medalem Europejskim. W roku 2002 Tadeusz Mosz otrzymał „Ostre pióro” – prestiżową nagrodę BCC. W czasie swojej pracy trzykrotnie był także nagradzany przez Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji za koncepcję i realizację programów i widowisk telewizyjnych, w tym za widowisko „Otwarte studio”. Otrzymał nagrodę specjalną im. Eugeniusza Kwiatkowskiego Akademii Ekonomicznej w Krakowie, był laureatem tytułu „Solidna Firma”, a miesięcznik „Twój Pieniądz" uhonorował go tytułem „DZIENNIKARZ ROKU 2002”. W konkursie „Finansista Roku”, przeprowadzonym przez „Gazetę Finansową” uzyskał tytuł „DZIENNIKARZ GOSPODARCZY ROKU 2004”. W 2004 r. Tadeusz Mosz nominowany był do nagrody Wiktora.

IAR, TVP, hh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *