Artykuły

Misje handlowe ZPP: na start Białoruś i Gruzja

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców rusza z programem Misji Handlowych do różnych krajów. W pierwszym okresie aktywności misje będą skierowane na obszar byłych krajów komunistycznych, bo tam są największe możliwości dla polskich przedsiębiorców.

Pierwsza misja wyruszy w dniach 9-11 czerwca  na Białoruś.  Misja jest adresowana do głównie do firm z sektora budowlanego i pokrewnych. W programie misji są prezentacje dotyczące zasad prowadzenie biznesu oraz eksportu i importu oraz najważniejsze szereg spotkań z zainteresowanymi białoruskimi przedsiębiorcami.
Kilka dni później w dniach 15-18 czerwca planowana jest misja do Gruzji – tutaj ZPP zaprasza przedsiębiorców przede wszystkim z sektora rolno-spożywczego. Plan misji jest podobny – główną częścią programu są bezpośrednie spotkania z gruzińskimi przedsiębiorcami.
„Impulsem do uruchomienia tego programu były oczekiwania formułowane przez naszych członków. Firmy chcą się rozwijać, a Wschód to niejako naturalny kierunek ekspansji. Nasza oferta jest kierowana do średnich firm” – powiedział Prezes ZPP, Cezary Kaźmierczak.
W przygotowaniu są misję na Ukrainę, do Kazachstanu, Armenii oraz Królewca, które wyruszą jesienią. ZPP też bada zainteresowanie przedsiębiorców innymi kierunkami.
„Dzięki The Warsaw Network, projektowi naszej fundacji mamy znakomite kontakty na całym obszarze postsowieckim i właściwie wszędzie możemy zorganizować efektywny biznesowo wyjazd. Planujemy – w zależności od zapotrzebowania – organizować 4-8 misji rocznie” – powiedział Marcin Nowacki, dyrektor ds. relacji ZPP.
ZPP będzie również organizowało indywidualne, dedykowane wyjazdy na zlecenie pojedynczych firm.
 
Dodatkowe informacje:
Joanna Nowek
Tel/ 504-287-817
Email/ j.nowek@zpp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *