Aktualności

Największe banki spółdzielcze w Polsce

Z danych finansowych zebranych przez redakcję Magazynu Przedsiębiorców “Europejska Firma” wynika, że największym bankiem spółdzielczym w Polsce 31 grudnia 2013 r. był SK bank. Na drugim miejscu był Podkarpacki Bank Spółdzielczy, a na trzecim  Krakowski Bank Spółdzielczy. Wszystkie zdobyły w poprzednich latach tytuł Gepard Biznesu.

Redakcji Magazynu Przedsiębiorców “Europejska Firma” udało się nieoficjalnie  uzyskać informacje o wynikach finansowych wszystkich banków spółdzielczych w 2013 r.

Wynika z nich, że pod względem wartości aktywów 31 grudnia 2013 r. na podium znalazły się  SK bank,  Podkarpacki Bank Spółdzielczy i  Krakowski Bank Spółdzielczy.

Publicznie podajemy  tylko dane oficjalnie opublikowane na stronie internetowej rynku Catalyst,  gdzie notowane są obligacje 18 banków spółdzielczych, które w raportach rocznych podają sukcesywnie swoje wyniki finansowe. Do końca maja 2014 r. powinny być opublikowane wszystkie raporty za 2013 r. Wtedy uzupełnimy dane. 

Aby znaleźć się w pierwszej setce największych banków spółdzielczych w Polsce trzeba był mieć w końcu 2013 r. aktywa wartości większej niż 227 mln zł.

 

Cały ranking jest pod adresem:

 

http://businessnow.pl/2963,najwieksze-banki-spoldzielcze-w-polsce.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *