Lubuskie

MB-PNEUMATYKA zdobywa zagraniczne rynki

W Europie w co drugiej naczepie są elementy pneumatyki zaprojektowane i wyprodukowane w spółce MB-PNEUMATYKA. Na najbliższe lata firma planuje ekspansję na rynek turecki.

Firma MB-PNEUMATYKA Sp. z o.o. z Sulechowa jest polską firmą produkcyjną należącą do Małgorzaty Bieniaszewskiej. Zatrudnia ponad 50 pracowników.  Od początku swej działalności, czyli od roku 2002, firma zajmuje się projektowaniem i produkcją elementów pneumatyki hamulcowej i zawieszeń pneumatycznych, głównie do pojazdów użytkowych (samochody ciężarowe, naczepy, przyczepy, autobusy, pojazdy rolnicze). Obecnie firma jest jedną z pięciu firm w Europie specjalizujących się w produkcji tego typu złącz. Są to elementy, które spełniają specyficzne wymagania techniczne i jakościowe, gdyż mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo poruszających się pojazdów i muszą być jednakowo sprawne we wszystkich strefach klimatycznych świata od koła podbiegunowego po kraje leżące na równiku, co jest nielada wyzwaniem do spełnienia dla większości firm. W Europie w co drugiej naczepie są elementy pneumatyki zaprojektowane i wyprodukowane w spółce MB-Pneumatyka.
Wyroby produkowane przez firmę są projektowane we własnym biurze konstrukcyjnym, a wiele z tych rozwiązań objętych jest ochroną patentową. Firma zatrudnia wysoko kwalifikowanych inżynierów, którzy zajmują się badaniem i rozwojem wyrobów produkowanych przez MB-Pneumatykę.
W procesie produkcji firma stosuje nowoczesne wysokowydajne technologie, między innymi obrabiarki sterowane numerycznie CNC i urządzenia kontrolno – montażowe wspomagane techniką mikroprocesorową.
Na początku roku 2014 spółka zakończyła budowę nowej siedziby firmy. Inwestycja ta pozwoliła na poprawę warunków pracy załogi i umożliwia dalszy rozwój produkcji zarówno istniejących jak i nowych wyrobów.
System złącz do pneumatycznych układów hamulcowych i zawieszeń pneumatycznych był nagrodzony Złotym Medalem Targów Poznańskich Motor Show już w 2003 roku. Firma była również nominowana do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w roku 2014.

Rynek polskich producentów jest dla spółki obecnie już za mały, aby gwarantować dalszy rozwój. MB-PNEUMATYKA dostarcza do około 95 proc. rynku polskich producentów pojazdów użytkowych. Odbiorcami wyrobów produkowanych przez firmę MB-PNEUMATYKA są obecnie największe światowe koncerny zajmujące się pneumatyką w pojazdach użytkowych. Wyroby MB-PNEUMATYKI trafiają za ich pośrednictwem na rynki całego świata. „W naszej branży najważniejsza jest myśl techniczna, wysoka jakość produktów i podejście nastawione na spełnienie specyficznych wymagań klientów. Jeśli udaje się spełnić oczekiwania klientów, opinie zadowolonych kontrahentów otwierają drzwi kolejnych rynków”, wyjaśnia Małgorzata  Bieniaszewska.
Na najbliższe lata firma planuje ekspansję na rynek turecki. „Już obecnie dostarczamy nasze wyroby do odbiorców z tego rynku, a planujemy zwiększyć nasze obroty w najbliższych dwóch latach”, mówi Bieniaszewska.

MB-PNEUMATYKA Sp. z o.o. w Sulechowie została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2013.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *