Łódzkie

RBS w Lututowie Gepardem Biznesu 2014

ImagePrzez ciągłą modernizację istniejących lokali i poprawę warunków obsługi klienta, jak też wdrażanie nowych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych, na bieżąco dążymy do podnoszenia obowiązujących standardów, mówi Marian Fita , Prezes Zarządu Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.

Marian Fita , Prezes Zarządu Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie:
 
Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie to bank o długoletniej tradycji spółdzielczej, działający na rynku usług finansowych od 1907 roku. Misję banku realizujemy przez „Świadczenie kompleksowych, profesjonalnych i efektywnych usług finansowych na rynku lokalnym oraz aktywne uczestniczenie w życiu środowisk lokalnych”. Zgodnie z hasłem przewodnim: „Bank któremu można zaufać”, Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie, to bank bezpieczny, o ustabilizowanej pozycji rynkowej wyłącznie z polskim kapitałem, ukierunkowany na klienta i jego potrzeby, który ciągle poszerza swoją ofertę produktową, aby sprostać potrzebom najbardziej wymagających klientów.   
 
 
Image
 
 
Prowadzimy działalność na terenie czterech powiatów: wieluńskiego, wieruszowskiego, sieradzkiego i ostrzeszowskiego, w dwóch województwach: łódzkim i wielkopolskim, posiadając centralę, 14 Oddziałów, 3 Filie, 5 Punktów Kasowych oraz
13 Agencji Bankowych. Jesteśmy zrzeszeni w Spółdzielczej Grupie Bankowej, a Bankiem Zrzeszającym jest SGB – Bank SA w Poznaniu.
Oferujemy szeroką gamę rachunków bankowych w złotych i w walucie oraz korzystne formy lokowania nadwyżki środków finansowych. Zapewniamy swobodne korzystanie ze zgromadzonych środków oferując szeroki wachlarz kart płatniczych sytemu Visa
i MasterCard, jak również poprzez rozwój sieci bankomatów (posiadamy 21 bankomatów). Prowadzimy obsługę walutową tj. skup i sprzedaż euro, dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego oraz rozliczenia zagraniczne.
W zakresie kredytów proponujemy szereg rozwiązań, które czynią naszą ofertę kredytową atrakcyjną i konkurencyjną. Posiadamy bogatą ofertę kredytów konsumenckich.                          
 
W placówkach można ubiegać się  o kredyt na dowolny cel konsumpcyjny, jak również kredyt studencki z dopłatą budżetu państwa oraz kredyty z dotacją Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Prowadzimy sprzedaż kredytów mieszkaniowych na bardzo atrakcyjnych warunkach. Dokładamy wszelkich starań, aby zaoferować klientom również produkty dające możliwość pozyskania tańszego źródła finansowania swojej działalności. Udzielamy kredytów inwestycyjnych i obrotowych z dopłatami do oprocentowania ze środków Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Staramy się zapewnić klientom jak najlepszy dostęp do wszystkich oferowanych produktów i usług oferując nowoczesne produkty bankowości elektronicznej, takie jak Internet Banking, również w wersji mobilnej za pomocą takich urządzeń, jak telefon komórkowy smartfon lub tablet oraz SMS Banking.
Zapewniamy klientom kompleksowość obsługi, nie tylko w zakresie usług bankowych, a także ubezpieczeniowych, leasingowych i doradczych. Swoją ofertę modyfikujemy i tworzymy pod kątem potrzeb zgłaszanych przez klienta.
   
Reagujemy na potrzeby społeczeństwa i staramy się przez sponsoring i darowizny wspierać działalność lokalnych instytucji i organizacji, często bezpośrednio przez dofinansowanie sportu, kultury i edukacji. Działania podejmowane w tym zakresie tworzą wizerunek banku jako przyjaciela lokalnej społeczności.
Jako podmiot działający lokalnie, podejmujemy szereg inicjatyw mających na celu właściwe kreowanie postaw młodego społeczeństwa. Współpracujemy z sześćdziesięcioma szkołami podstawowymi i gimnazjami, patronując Szkolnym Kasom Oszczędności wspólnie organizując różne konkursy wśród dzieci i młodzieży, między innymi: konkurs organizowany na szczeblu zrzeszenia „Dziś Oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”. Co roku organizowany jest również konkurs dla szkół podstawowych pt. „Grosik do grosika”.
   
W październiku 2014 r. przystąpiliśmy  do projektu „Gry ekonomicznej dla młodych – Nowa Generacja 2”, organizowany przez nasz bank zrzeszający,  przeznaczony dla młodych ludzi ze szkół gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych. Celem tego projektu jest przekazanie młodym ludziom wiedzy na temat bankowości spółdzielczej. Gracze będą mogli tę wiedzę sprawdzić w praktyce budując bank, łącząc się w grupy, podejmując wspólnie decyzje. Do zdobycia są atrakcyjne nagrody.
   
Naszym klientom zapewniamy poczucie bezpieczeństwa, przez ciągły rozwój i wzrost wyników z działalności banku, a także przez  dyspozycyjność, uczciwość, szybkość podejmowania decyzji, oraz profesjonalizm obsługi, którą zapewnia załoga
170 pracowników z bardzo wysokimi kwalifikacjami zawodowymi.
Przez ciągłą modernizację istniejących lokali i poprawę warunków obsługi klienta, jak też wdrażanie nowych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych, na bieżąco dążymy do podnoszenia obowiązujących standardów. Mimo dużej konkurencji występującej na rynku, to właśnie Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie postrzegany jest jako partner lokalny.  
    Od wielu lat osiągane wyniki finansowe, jak również dynamiczny rozwój banku plasują go wysoko wśród banków spółdzielczych w Polsce.
 
 

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie został wyróżniony w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2014.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *