4Pomorskie

Radpol zyskuje dzięki nowoczesności

W ciągu ostatnich lat zbudowaliśmy prężną grupę kapitałową. Skupienie w niej kilku fabryk, wytwarzających najwyższej jakości produkty dla różnych gałęzi przemysłu, pozwala nam na osiąganie licznych biznesowych synergii’ mówi Krzysztof Pióro, prezes zarządu Radpol SA w Człuchowie.

 

Krzysztof Pióro, prezes zarządu Radpol SA w Człuchowie:

Radpol to firma, w której innowacyjność i nowoczesność wpisana jest w codzienną działalność. Jesteśmy znani na rynku zwłaszcza  jako producent wyrobów termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie wykorzystywanych chociażby w energetyce. Jednak dzięki rozwojowi organicznemu i udanym akwizycjom poczynionym w ostatnich latach znacznie się rozwinęliśmy i poszerzyliśmy ofertę.
 
 
 
Krzysztof Pióro, prezes zarządu Radpol SA w Człuchowie
 
Obecnie w skład naszej grupy wchodzi pięć nowoczesnych zakładów zlokalizowanych w całej Polsce. Radpol w Człuchowie wytwarza wyroby termokurczliwe sieciowane radiacyjnie, znajdujące zastosowanie przede wszystkim w ciepłownictwie i energetyce. Warszawski Finpol Rohr produkuje rury preizolowane dla ciepłownictwa, a podlubelski Rurgaz rury z tworzyw sztucznych przeznaczone do przesyłu wody, gazu i nieczystości kanalizacyjnych. Z kolei w produkcji strunobetonowych żerdzi wirowanych specjalizuje się Wirbet z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, zaś Elektroporcelana Ciechów dostarcza izolatory porcelanowe dla energetyki. Kluczowymi odbiorcami naszych produktów są sektory: energetyka, ciepłownictwo, dostawcy wody i gazu, przemysł maszynowy.
W ciągu ostatnich lat zbudowaliśmy prężną grupę kapitałową. Skupienie w niej kilku fabryk, wytwarzających najwyższej jakości produkty dla różnych gałęzi przemysłu, pozwala nam na osiąganie licznych biznesowych synergii. Z roku na rok zwiększamy skalę naszej działalności i notujemy systematyczny wzrost wyników. Przykładowo w 2013 roku osiągnęliśmy przychody ze sprzedaży w wysokości 178 mln zł, czyli czterokrotnie większe niż w roku 2008. To niewątpliwie efekt poczynionych inwestycji na kwotę przekraczającą 140 mln zł, dzięki którym nasze zakłady są w stanie wytwarzać produkty oparte na najnowszych technologiach, nierzadko unikatowych nie tylko w skali kraju, ale i za granicą. Jako jedyna firma w Polsce i jedna z nielicznych w Europie, posiadamy wykorzystywane na skalę przemysłową akceleratory elektronowe do sieciowania radiacyjnego polietylenu. Nowoczesne rozwiązania i asortyment pozwalają nam z powodzeniem budować renomowaną markę.
Produkty grupy Radpol trafiają obecnie do przedsiębiorstw w niemal całej Europie. W trzech pierwszych kwartałach 2014 roku naszymi głównymi rynkami eksportowymi były Włochy, Białoruś, Litwa, Estonia i Finlandia. Ponad połowa sprzedawanych poza Polską produktów trafiła właśnie do tych pięciu krajów. Nasze wyroby chętnie zamawiali też Czesi, Duńczycy, Niemcy, Słowacy czy Szwajcarzy. Największą popularnością wśród zagranicznych nabywców cieszyły się w tym okresie artykuły termokurczliwe, izolatory z porcelany elektrotechnicznej i systemy rurowe.
Z optymizmem patrzymy na kolejne lata. Mamy ambitne plany i zamierzamy je zrealizować.
 

Radpol SA w Człuchowie została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013, VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2013  i VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Potęgi Biznes 2013.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *