Wielkopolskie

7milowy – lider wdrożeń SAP w małych i średnich przedsiębiorstwach

Po 10 latach działalności nasza pozycja w sektorze MŚP jest niekwestionowana – jesteśmy wyspecjalizowanym partnerem SAP dla małych i średnich przedsiębiorstw. Nasza oferta się rozwija, ponieważ potrzeby firm z sektora MŚP zmieniają się nieustannie, podkreśla Adam Kozłowski, Prezes Zarządu 7milowy.

7milowy z Grupy BCC powstał jako konsekwencja obserwacji, że projekty wdrożeniowe SAP w firmach dużych oraz mniejszych znacznie się różnią, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i organizacyjnym. Z dzisiejszej perspektywy to stwierdzenie wydaje się banalne, ale 10 lat temu oferta 7milowego, przygotowana z myślą o potrzebach sektora MŚP, była nowością na rynku wdrożeń w Polsce. Swoją pozycję 7milowy zbudował na zasadzie, by – oprócz dostosowanego do potrzeb klientów średniej wielkości systemu SAP – „w pakiecie” wdrożeniowym oferować szereg komplementarnych usług dodatkowych:
•    doradztwo biznesowe na etapie wyboru rozwiązania i budowy koncepcji,
•    wartość dodaną w postaci gotowych, zaszytych w systemie wzorcowych procesów biznesowych, stanowiących odzwierciedlenie najlepszych praktyk, stosowanych w firmach na całym świecie,
•    kompleksową obsługę projektu wdrożeniowego (przy minimalnym zaangażowaniu czasu i zasobów klienta),
•    pakiet szkoleń dla użytkowników,
•    dalsze utrzymanie systemu (hosting i administrację) już po wdrożeniu lub dostarczenie platformy sprzętowej,
•    usługi serwisowe i rozwojowe po zakończeniu projektu.

„Po 10 latach działalności nasza pozycja w sektorze MŚP jest niekwestionowana – jesteśmy wyspecjalizowanym partnerem SAP dla małych i średnich przedsiębiorstw. Nasza oferta się rozwija, ponieważ potrzeby firm z sektora MŚP zmieniają się nieustannie. Mniejsze przedsiębiorstwa także chcą podnosić swoją sprawność organizacyjną poprzez wdrażanie renomowanych rozwiązań ERP” – podkreśla Adam Kozłowski, Prezes Zarządu 7milowy.

 
Adam Kozłowski, Prezes Zarządu 7Milowy Sp. z o.o. w Złotnikach
 
Słuszność takiego podejścia potwierdzają wyniki firmy. W 2013 r. 7milowy osiągnął rekordowy wzrost przychodów rok do roku. Było to efektem zwiększenia potencjału realizacyjnego oraz poszerzenia oferty systemów SAP. Firma została m.in. laureatem konkursu Gepardy Biznesu 2013.

„Nasze wyniki finansowe pokazują, że rozbudowa oferty o rozwiązanie SAP Business One była właściwą decyzją biznesową. Umocniliśmy pozycję lidera wdrożeń SAP na rynku MŚP i podkreśliliśmy specjalizację. Klienci to docenili. Bardzo cieszy nas także zaufanie, jakim obdarzają nas nowi klienci serwisowi. Zmiana partnera utrzymującego i rozwijającego system jest wyzwaniem. A takich kontraktów, na długotrwałą współpracę, mamy coraz więcej” – podkreśla Adam Kozłowski.

Dziś do Klientów 7milowy należą m.in. Herlitz, Poli-Eco, SM ROTR, Inter Metal, Normfest, Voit Polska, Belbal Polska, Agrifirm Polska, Minimax Polska, Aquila Yachts, Polska Dystrybucja Budowlana, Supon Białystok, mTP Met-Plast, Grupie Chic (właściciel sieci eSmoking World).

Dziś, w 2014 roku, 7milowy jest dostawcą pełnej linii biznesowej SAP dla sektora MŚP. Połączenie kompetencji z obszaru dwóch system ERP firmy SAP to niezwykły mariaż na rynku. Aktualnie żaden inny dostawca SAP w Polsce nie ma wiedzy i doświadczenia wdrożeniowego w zakresie obu systemów ERP firmowanych przez SAP. Takie kompetencje pozwalają 7milowemu służyć pomocą doradczą podczas rozmów o potrzebach biznesowych w zakresie ERP. Po poznaniu potrzeb klienta 7milowy rekomenduje rozwiązanie, które będzie właściwym kierunkiem inwestycji.

Zapytany o plany na kolejne dziesięć lat, Adam Kozłowski podsumowuje: „W ostatniej dekadzie wiele się w naszej ofercie zmieniło, ponieważ otoczenie biznesowe, możliwości techniczne, firmy z sektora MŚP mocno się rozwinęły i dojrzały. Ale równocześnie nasze cele strategiczne pozostały takie same – chcemy mieć najlepszą ofertę i utrzymać pozycję lidera na rynku wdrożeń SAP dla sektora MŚP. Podobna będzie też strategia ich osiągnięcia. Musimy pozostać elastyczni, uważnie rozglądać się po rynku, słuchać, czego oczekują klienci i szybko reagować na zmiany, zarówno w biznesie, jak i w technologiach”.

7Milowy Sp. z o.o. w Złotnikach została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013, VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2013 oraz  I edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2013.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *