Artykuły

OSM w Piątnicy wprowadziła na rynek jogurt Piątuś

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy wprowadziła na rynek jogurt typu greckiego Piątuś w 3 smakach. To jej pierwszy produkt opracowany z myślą o dzieciach, ale zapewne polubią go również kobiety i mężczyźni, bo któż nie lubi piąteczku, piątusia – dnia tuż przed weekendem. 

 
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy tak informuje o Piątusiu na swojej stronie internetowej. 
 
Mamy prawdziwą przyjemność zaprezentować pierwszy produkt opracowany z myślą o dzieciach.

Oto nowy jogurt o dźwięcznej nazwie Piątuś dostępny w 3 smakach – naturalnie truskawkowym, bananowym oraz z prawdziwą laską wanilii.

Produkowany jest z pysznego mleka, które podlega dwukrotnie wyższym normom niż  wymagają tego przepisy. 

Jest smaczny i pożywny, a dzięki optymalnej zawartości białka i tłuszczu może być traktowany jako deser albo pożywna przekąska. Piątuś owocowy zawiera mleko, żywe kultury dobroczynnych bakterii, delikatny przecier z owoców, cukier, błonnik cytrusowy, koncentrat soku z cytryny. Piątuś waniliowy zawdzięcza swój smak mielonej lasce wanilii.
 
Czego nie zawiera Piątuś? Mleka w proszku, żelatyny, zagęstników, sztucznych aromatów, barwników ani konserwantów, dlatego mogą go jeść dzieci młodsze oraz w wieku szkolnym. Z tego co wiemy Piątuś, smakuje też dorosłym.

Piątuś nie zawiera też syropu glukozowo- fruktozowego który zdaniem naukowców może przyczyniać  się do powstawania otyłości.

Historia Piątusia rozpoczyna się z datą 07 stycznia 2015 r. Dzięki charakterystycznej szacie graficznej, i dzieci, i dorośli  łatwo odnajdą go na półce. Smak truskawkowy reprezentowany jest  przez jeżyka,  bananowy przez pingwinka a waniliowy – sowę. Wszystkie smaki mają aksamitną konsystencję.  Zastosowanie przetartych owoców, a przez to brak kawałeczków i pesteczek spodoba się nawet największemu niejadkowi.

Tak oto mała drużyna Piątusia pod logo Piątnicy będzie dzielnie walczyć o  codzienny uśmiech i zdrowy sposób odżywiania naszych dzieci.

 
 
 
Jogurty Piątuś w trzech smakach (zdjęcie ze strony http://piatnica.com.pl )
 
 
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy została wyróżniona  przez Instytut Nowoczesnego Biznesu w IX edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2014, w VII edycji Konkursu Potęgi Biznesu 2014 i  III edycji Konkursu Wielcy Modernizatorzy Polski 2014.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *