Artykuły

Małgorzata Szturmowicz wschodzącą gwiazdą polskiego biznesu wg Rzeczpospolitej

Redakcja dziennika „Rzeczpospolita” z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet przygotowała szóstą edycję rankingu wschodzących gwiazd polskiego biznesu. Prezentuje w nim kobiety, których kariery dowodzą, że dobrze wykształcone Polki nie boją się sięgać po wysokie stanowiska w firmach. Laureatką rankingu jest Małgorzata Szturmowicz, członek zarządu Idea Banku, a zarazem najmłodsza kobieta zasiadająca w zarządzie banku w Polsce.

 
Dziennikarze „Rzeczpospolitej” z okazji Dnia Kobiet po raz szósty wybrali dziesięć ambitnych menedżerek, które mogą w najbliższych latach odegrać ważną rolę w biznesie. Redakcja była pod wrażeniem imponującej kariery 34-letniej Małgorzaty Szturmowicz, pełniącej funkcję członka zarządu Idea Banku.
 
 
 
Małgorzaty Szturmowicz, członkini zarządu Idea Banku. 
 
Dziennikarze podkreślili, że jest to tym większy sukces, że w Polsce kobiety mają trudniejszą drogę do awansu, a kierownictwa spółek giełdowych cierpią na znikomy udział pań – tylko co dziewiąty członek zarządu to kobieta.
W Grupie Idea Banku, która składa się ze ściśle współpracujących ze sobą spółek mających spójną strategię biznesową, Małgorzata Szturmowicz odpowiada przede wszystkim za opracowanie i realizację polityki finansowej. Z ramienia zarządu prowadzi też projekty o charakterze strategicznym, dotyczące m.in. rozwoju i rozbudowy Grupy. W 2014 roku, laureatka rankingu nadzorowała największą transakcję fuzji w sektorze finansowym – przejęcie spółki VB Leasing, dzięki której Grupa Idea Banku weszła do grona największych graczy na polskim rynku leasingowym. Uwzględniając dodatkowo ubiegłoroczne przejęcie przez Grupę Idea Banku spółek GetBeck oraz Idea Money, Małgorzata Szturmowicz prowadziła w sumie transakcje o wartości ok. 4 mld zł.

W 5-osobowym zarządzie Idea Banku, laureatka rankingu „Rzeczpospolitej” jest osobą o najszerszym zakresie kompetencji – podlega jej aż osiem departamentów, a zakres sprawowanego nadzoru obejmuje finanse i blisko związane z nimi controling i rachunkowość, ale też zasoby ludzkie, administracja oraz relacje inwestorskie. Ten ostatni obszar ma obecnie szczególną wagę w obowiązkach „najmłodszej kobiety polskiej bankowości” ze względu na ogłoszoną przez Idea Bank strategię, w której jednym z rozważanych kierunków jest debiut na GPW.

Jeszcze jako studentka SGH, „przyszła gwiazda polskiego biznesu” rozpoczęła pracę w Ernst&Young, w którym zajmowała się projektami świadczonymi na rzecz instytucji finansowych. W tych okolicznościach poznała Jarosława Augustyniaka – prezesa Idea Banku, który zaproponował jej pracę na stanowisku Dyrektora Finansowego Tax Care. Pełniła tę funkcję do 2012 r. szybko została Dyrektorem Finansowym Idea Banku, a w styczniu 2014 r. – członkiem zarządu.

Prywatnie Malgorzata Szturmowicz jest matką trójki dzieci. Osobiście uważa, że macierzyństwo nie tylko nie przeszkadza, ale wręcz pomaga w karierze. Dzięki świetnej organizacji z sukcesem godzi mnogość zawodowych i rodzinnych obowiązków. W wolnych chwilach biega. W Grupie Idea Banku stara się wspierać kobiety, pokazując im na własnym przykładzie, że godzenie obowiązków rodzinnych i zawodowych może dawać niezwykłe rezultaty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *