2Śląskie

P.H. i U.T. Foltrans-Center w Sośnicowicach Gepardem Biznesu 2015

Image

Przedsiębiorstwo Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach zdobyło tytuł Gepard Biznesu 2015, gdyż średnia z dynamiki sprzedaży i zysku netto w latach 2013-2014 wyniosła w jego przypadku 47,9  proc, czyli więcej niż  wymagane 10 proc.

 

Przedsiębiorstwo Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach wysłało swoje dane finansowe, by je ocenić w dziesiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu.

Instytut Nowoczesnego Biznesu ocenił rozwój tej firmy badając dynamikę dwóch parametrów: przychodów netto i zysku netto  w latach 2013-2014.

Okazało się, że średnia z dwóch dynamik wyniosła 47,9 proc. To oznacza, że Przedsiębiorstwo Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach rozwija się na tyle dynamicznie, że zostało wyróżnione w dziesiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2015 i może używać tytułu Gepard Biznesu 2015 bezpłatnie i bezterminowo na wszystkich nośnikach informacji.

W ankiecie konkursowej Paweł Folwaczny, odpowiedzialny za finanse Przedsiębiorstwa Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach przyznał 6 punktów Bankowi Spółdzielczemu  w Sośnicowicach, w którym jego firma ma swój główny rachunek.

“Podoba mi się w tym banku elastyczność w dopasowywaniu swojej oferty do klienta. Rzeczowość i konkretność w negocjacjach, wprowadzanie nowych produktów dopasowanych do klienta, szybkość działania i procesów decyzyjnych, miła obsługa”, napisał Paweł Folwaczny.

W ten sposób Bank Spółdzielczy w Sośnicowicach uzyskał  6 punktów w VII edycji Konkursu Bank Przyjazny Przedsiębiorczości 2015.

 

Image

Statuetka Gepard Biznesu zaprojektowana w 2006 r. przez Katarzynę Pągowską.

 

Wyniki finansowe Przedsiębiorstwa Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach 
Rok 2013 2014 Dynamika w proc.
Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi w tys. zł) 36 050 36 529 1,3
Zysk netto w tys. zł 272 529 94,5
Suma dynamiki sprzedaży i dynamiki zysku netto w latach 2013-2014 95,8
Średnia z dynamiki sprzedaży i zysku netto w latach 2013-2014 47,9

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie wyników finansowych Przedsiębiorstwa Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach za lata 2013-2014, podanych przez Przedsiębiorstwo Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach .

Historia Przedsiębiorstwa Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach

Przedsiębiorstwo “FOLTRANS-CENTER” zostało założone w styczniu 1972 roku. Wtedy to właściciel Jerzy Folwaczny posiadając jeden samochód IFA-Horch rozpoczął świadczenie usług w zakresie transportu wszelkiego rodzaju towarów, prowadząc swą firmę z początku obok firmy swego ojca.
Ze względu na ograniczenia ustrojowe uniemożliwiające rozwój prywatnych przedsiębiorstw dopiero rok 1988 uważa się za początek rozwoju działalności firmy.
Wtedy to zakupiono drugi samochód z przyczepą, a w roku 1989 jeszcze kolejne trzy zestawy samowyładowcze, ponieważ do głównych towarów wtedy przewożonych należały: materiały budowlane, kruszywo i opał, ale nie tylko.

W roku 1989 rozpoczęto starania o uzyskanie zezwolenia na transport międzynarodowy, a po jego uzyskaniu jako jedna z nielicznych firm świadczących usługi w transporcie międzynarodowym zakupiła kolejne dwa zestawy samochodowe o dużej ładowności  (samochód + przyczepa).
W tym też roku firma została członkiem Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Warszawie.

Wraz z upływem czasu zaczęły wzrastać wymagania ekologiczno-techniczne dotyczące taboru, tak więc w roku 1993 wymieniono starszy,wyeksploatowany tabor i zakupiono dwa nowe zestawy (ciągniki MAN, naczepy SCHMITZ) spełniające wszelkie wymagania ekologiczno-techniczne.

Wtedy też usługi rozszerzono o przewozy specjalistyczne tj. przewozy blachy w kręgach specjalniedo tego przystosowanymi naczepami wyposażonymi w tzw. coil-muldy.

W kolejnych latach, aż do roku 2002 zakupiono jeszcze dziewięć zespołów (ciągnik + naczepa) wymieniając regularnie stary sprzęt na nowy.
Do roku 1989 przedsiębiorstwo kształtowało swoją pozycję na rynku krajowym, natomiast w późniejszym okresie celem działalności stał się rynek międzynarodowy.
W roku 2002 właściciel Jerzy Folwaczny uzyskał licencję na prowadzenie działalności transportowej oraz Certyfikat Kompetencji Zawodowych.

Wzrost ilości taboru pociągnął za sobą rozwój całej infrastruktury firmy – zwiększono liczbę pracowników oraz powierzchnię biurową, zakupiono teren, na którym stworzono plac zajazdowy i zaplecze techniczne.

W roku 1995 firma zatrudniała 14 osób.

Foltrans – Center jest przedsiębiorstwem o charakterze rodzinnym. Jerzy Folwaczny jako jej założyciel i właściciel na samym początku nie tylko kierował działalnością, ale również szukał ładunków (klientów), sam jeździł jako kierowca. Jego żona Barbara nadzorowała prace biurowe oraz trudniła się dyspozycją aut.

W latach 2005 – 2010 nastąpił gwałtowny rozwój w znaczeniu ilościowym (podwojenie ilości użytkowanego sprzętu transportowego), jak i zasięgu rynku (obsługa całej Europy). Z biegiem czasu do wspólnej działalności dołączyli:  syn Piotr nadzorujący pracę spedycji, z  żoną Dagmarą- spedytorem. Syn Paweł nadzorujący dział finansów, oraz córka Sandra trudniąca się księgowością. Na dzień dzisiejszy firma zatrudnia 100 osób.

Obecnie celem firmy są szybkie, bezpieczne i niezawodne usługi samochodowego transportu międzynarodowego, co zmusza nas do dostosowywania się do potrzeb rynku w zakresie asortymentu i jakości. Szeroki asortyment oznacza przewóz wszelkich towarów, jakość natomiast fachowość i terminowość.
W 2012 roku rozpoczęła się budowa nowej siedziby firmy na działce przy ul. Kozielskiej w Sośnicowicach. Decyzja zapadła w wyniku spontanicznego rozwoju, wewnętrznej polityki, a także rosnących potrzeb powiększenia powierzchni biurowych, przystosowania zaplecza technicznego, oraz socjalnego firmy.
Symboliczna “łopata” została wbita w kwietniu 2012.
Budowa trwała… i trwała…
Aż zakończyła się z sukcesem przeprowadzką we wrześniu 2014.

Od 01.10 2014 do dyspozycji klientów oddaliśmy serwis oraz myjnię, a od 25.03.2015  Okręgową Stację Kontroli Pojazdów.

źródło: http://www.foltrans.com.pl

 

Ogólnopolski Konkurs Gepardy Biznesu prowadzony jest od 2006 r. przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie kilkuletnich wyników finansowych firm i banków.

Ogólnopolski Konkurs Bank Przyjazny Przedsiębiorczości prowadzony jest od 2009 r. przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie opinii klientów biznesowych banków. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *