P.H. i U.T. Foltrans-Center w Sośnicowicach Gepardem Biznesu 2015

Image

Image

Przedsiębiorstwo Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach zdobyło tytuł Gepard Biznesu 2015, gdyż średnia z dynamiki sprzedaży i zysku netto w latach 2013-2014 wyniosła w jego przypadku 47,9  proc, czyli więcej niż  wymagane 10 proc.

 

Przedsiębiorstwo Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach wysłało swoje dane finansowe, by je ocenić w dziesiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu.

Instytut Nowoczesnego Biznesu ocenił rozwój tej firmy badając dynamikę dwóch parametrów: przychodów netto i zysku netto  w latach 2013-2014.

Okazało się, że średnia z dwóch dynamik wyniosła 47,9 proc. To oznacza, że Przedsiębiorstwo Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach rozwija się na tyle dynamicznie, że zostało wyróżnione w dziesiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2015 i może używać tytułu Gepard Biznesu 2015 bezpłatnie i bezterminowo na wszystkich nośnikach informacji.

W ankiecie konkursowej Paweł Folwaczny, odpowiedzialny za finanse Przedsiębiorstwa Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach przyznał 6 punktów Bankowi Spółdzielczemu  w Sośnicowicach, w którym jego firma ma swój główny rachunek.

“Podoba mi się w tym banku elastyczność w dopasowywaniu swojej oferty do klienta. Rzeczowość i konkretność w negocjacjach, wprowadzanie nowych produktów dopasowanych do klienta, szybkość działania i procesów decyzyjnych, miła obsługa”, napisał Paweł Folwaczny.

W ten sposób Bank Spółdzielczy w Sośnicowicach uzyskał  6 punktów w VII edycji Konkursu Bank Przyjazny Przedsiębiorczości 2015.

 

Image

Statuetka Gepard Biznesu zaprojektowana w 2006 r. przez Katarzynę Pągowską.

 

Wyniki finansowe Przedsiębiorstwa Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach 
Rok 2013 2014 Dynamika w proc.
Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi w tys. zł) 36 050 36 529 1,3
Zysk netto w tys. zł 272 529 94,5
Suma dynamiki sprzedaży i dynamiki zysku netto w latach 2013-2014 95,8
Średnia z dynamiki sprzedaży i zysku netto w latach 2013-2014 47,9

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie wyników finansowych Przedsiębiorstwa Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach za lata 2013-2014, podanych przez Przedsiębiorstwo Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach .

Historia Przedsiębiorstwa Handlu i Usług Transportowych  Foltrans-Center w Sośnicowicach

Przedsiębiorstwo “FOLTRANS-CENTER” zostało założone w styczniu 1972 roku. Wtedy to właściciel Jerzy Folwaczny posiadając jeden samochód IFA-Horch rozpoczął świadczenie usług w zakresie transportu wszelkiego rodzaju towarów, prowadząc swą firmę z początku obok firmy swego ojca.
Ze względu na ograniczenia ustrojowe uniemożliwiające rozwój prywatnych przedsiębiorstw dopiero rok 1988 uważa się za początek rozwoju działalności firmy.
Wtedy to zakupiono drugi samochód z przyczepą, a w roku 1989 jeszcze kolejne trzy zestawy samowyładowcze, ponieważ do głównych towarów wtedy przewożonych należały: materiały budowlane, kruszywo i opał, ale nie tylko.

W roku 1989 rozpoczęto starania o uzyskanie zezwolenia na transport międzynarodowy, a po jego uzyskaniu jako jedna z nielicznych firm świadczących usługi w transporcie międzynarodowym zakupiła kolejne dwa zestawy samochodowe o dużej ładowności  (samochód + przyczepa).
W tym też roku firma została członkiem Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Warszawie.

Wraz z upływem czasu zaczęły wzrastać wymagania ekologiczno-techniczne dotyczące taboru, tak więc w roku 1993 wymieniono starszy,wyeksploatowany tabor i zakupiono dwa nowe zestawy (ciągniki MAN, naczepy SCHMITZ) spełniające wszelkie wymagania ekologiczno-techniczne.

Wtedy też usługi rozszerzono o przewozy specjalistyczne tj. przewozy blachy w kręgach specjalniedo tego przystosowanymi naczepami wyposażonymi w tzw. coil-muldy.

W kolejnych latach, aż do roku 2002 zakupiono jeszcze dziewięć zespołów (ciągnik + naczepa) wymieniając regularnie stary sprzęt na nowy.
Do roku 1989 przedsiębiorstwo kształtowało swoją pozycję na rynku krajowym, natomiast w późniejszym okresie celem działalności stał się rynek międzynarodowy.
W roku 2002 właściciel Jerzy Folwaczny uzyskał licencję na prowadzenie działalności transportowej oraz Certyfikat Kompetencji Zawodowych.

Wzrost ilości taboru pociągnął za sobą rozwój całej infrastruktury firmy – zwiększono liczbę pracowników oraz powierzchnię biurową, zakupiono teren, na którym stworzono plac zajazdowy i zaplecze techniczne.

W roku 1995 firma zatrudniała 14 osób.

Foltrans – Center jest przedsiębiorstwem o charakterze rodzinnym. Jerzy Folwaczny jako jej założyciel i właściciel na samym początku nie tylko kierował działalnością, ale również szukał ładunków (klientów), sam jeździł jako kierowca. Jego żona Barbara nadzorowała prace biurowe oraz trudniła się dyspozycją aut.

W latach 2005 – 2010 nastąpił gwałtowny rozwój w znaczeniu ilościowym (podwojenie ilości użytkowanego sprzętu transportowego), jak i zasięgu rynku (obsługa całej Europy). Z biegiem czasu do wspólnej działalności dołączyli:  syn Piotr nadzorujący pracę spedycji, z  żoną Dagmarą- spedytorem. Syn Paweł nadzorujący dział finansów, oraz córka Sandra trudniąca się księgowością. Na dzień dzisiejszy firma zatrudnia 100 osób.

Obecnie celem firmy są szybkie, bezpieczne i niezawodne usługi samochodowego transportu międzynarodowego, co zmusza nas do dostosowywania się do potrzeb rynku w zakresie asortymentu i jakości. Szeroki asortyment oznacza przewóz wszelkich towarów, jakość natomiast fachowość i terminowość.
W 2012 roku rozpoczęła się budowa nowej siedziby firmy na działce przy ul. Kozielskiej w Sośnicowicach. Decyzja zapadła w wyniku spontanicznego rozwoju, wewnętrznej polityki, a także rosnących potrzeb powiększenia powierzchni biurowych, przystosowania zaplecza technicznego, oraz socjalnego firmy.
Symboliczna “łopata” została wbita w kwietniu 2012.
Budowa trwała… i trwała…
Aż zakończyła się z sukcesem przeprowadzką we wrześniu 2014.

Od 01.10 2014 do dyspozycji klientów oddaliśmy serwis oraz myjnię, a od 25.03.2015  Okręgową Stację Kontroli Pojazdów.

źródło: http://www.foltrans.com.pl

 

Ogólnopolski Konkurs Gepardy Biznesu prowadzony jest od 2006 r. przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie kilkuletnich wyników finansowych firm i banków.

Ogólnopolski Konkurs Bank Przyjazny Przedsiębiorczości prowadzony jest od 2009 r. przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie opinii klientów biznesowych banków. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *