Artykuły

Pierwszy Dzień Żony 27 sierpnia 2015 r.

ImageŻona to najważniejszy człowiek w życiu mężczyzny. Z nikim innym mężczyźni nie są bowiem tak długo i blisko jak z żonami. Dlatego mężczyźni, którzy to rozumieją i doświadczyli dobroczynnego działania towarzystwa żon w życiu, postanowili ustanowić Dzień Żony 27 sierpnia w dniu świętej Moniki, patronki żon.

 

Wiele badań naukowych wskazuje, że mężczyźni cieszący się w swoim życiu towarzystwem żon są zdrowsi i żyją dłużej niż ci mężczyźnie, u boku których nie ma żon.

Artykuł na ten temat jest pod adresem:

Żona wydłuża życie

Pomysłodawcą Dnia Żony 27 sierpnia jest Jerzy Krajewski, szczęśliwy mąż Elżbiety. Pomysł poparli jego ojciec Witold, mąż Janiny, i szwagier Paweł, mąż Justyny. 

27 sierpnia to dzień świętej Moniki, patronki żon, matki wybitnego filozofa i myśliciela  Augustyna, cenionego przez katolików i protestantów.

Wikipedia tak go przedstawia: Aureliusz Augustyn z Hippony, łac. Aurelius Augustinus (ur. 13 listopada 354 w Tagaście, zm. 28 sierpnia 430 w Hipponie) – filozof, teolog, organizator życia kościelnego, święty Kościoła katolickiego, jeden z ojców i doktorów Kościoła, znany jako doctor gratiae (doktor łaski), pisarz i błogosławiony prawosławny o berberyjskich korzeniach. Wielu protestantów uważa go również za duchowego przodka protestantyzmu, jako że jego pisma miały duży wpływ na nauki Lutra i Kalwina.

 

Image 

Jerzy i Elżbieta Krajewscy w strojach do ślubu cywilnego 25 lipca 1992 r. 

 

Promowania Dnia Żon podjęła się spółka ULAN, magazyn “Europejska Firma” oraz jej serwisy internetowe.

 

Profil Dzień Żony na Facebooku

Spółka ULAN, promująca Dzień Żony, ogłasza konkurs na najładniejsze zdjęcie ślubne, opublikowane na profilu Dzień Żony.

Podsumowanie konkursu będzie odbywało się w każdy piątek. Zwycięzcy otrzymają nagrody – prezenty dla żony – kosmetyki dobrych firm.

Zapraszamy do samodzielnego publikowania zdjęć ślubnych na Facebooku na profilu Dzień Żony.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *