Branża chemiczna

Farmona Sp. z o.o. jest Mocną Firmą Godną Zaufania 2015

ImageLaboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. w Krakowie jest Mocną Firmą Godną Zaufania 2015.  Została  bowiem wyróżniona w X edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2015 i  VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2015, a to oznacza, że jest też laureatem III edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2015.

 
Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. w Krakowie wysłała swoje dane finansowe, by ją ocenić w konkursach Instytutu Nowoczesnego Biznesu.

Instytut Nowoczesnego Biznesu ocenił jej rozwój, badając dynamikę trzech parametrów: przychodów, zysku netto i kapitału własnego w latach 2013-2014.

Okazało się, że średnia z tych dynamik wyniosła 35 proc.  To oznacza, że  Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. w Krakowie rozwija się na tyle dynamicznie, że została wyróżniony w dziesiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2015 i może używać tytułu Gepard Biznesu 2015 bezpłatnie na wszystkich nośnikach informacji.
 
Instytut Nowoczesnego Biznesu przeanalizował też stosunek zysku netto do przychodów w latach 2013-2014.  Jego średnia w tych latach wyniosła 6 proc., a to oznacza, że  Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. w Krakowie działa tak efektywnie, że została wyróżniony w ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2015 i może używać tytułu Efektywna Firma 2015 bezpłatnie na wszystkich nośnikach informacji.
 
Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Instytut Nowoczesnego Biznesu firma wyróżniona tego samego roku zarówno w konkursie Gepardy Biznesu jak i Efektywna Firma zasługuje też na miano Mocna Firma Godna Zaufania, bo rozwija się i dynamicznie, i efektywnie.
  Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. w Krakowie została więc też laureatem III edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2015 i może używać tytułu Mocna Firma Godna Zaufania 2015 bezpłatnie na wszystkich nośnikach informacji.
Wyniki finansowe Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. w Krakowie
Rok 2013 2014 Dynamika w proc.
Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi w tys. zł 43963 56848 29
Zysk netto w tys. zł 2562 4062 59
Kapitał własny w tys. zł 23696 27758 17
Suma dynamiki sprzedaży, zysku netto i kapitału własnego w latach 2013-2014 105
Średnia z dynamiki sprzedaży, zysku netto i kapitału własnego w latach 2013-2014 35
Stosunek zysku netto do przychodów w 2013 r. w proc. 6    
Stosunek zysku netto do przychodów w 2014 r. w proc. 7    
Suma stosunku zysku netto do przychodów w latach 2013 i 2014 r. w proc. 13    
Średnia stosunku zysku netto do przychodów w latach 2013 i 2014 r. w proc. 6    

 

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie wyników finansowych za lata 2013-2014, podanych przez Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. w Krakowie

 

Farmona – kosmetyki tworzone z pasją

Produkty przyszłości

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona od 18 lat zapewnia kobietom wysokiej klasy produkty do holistycznej pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Korzystamy wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych składników roślinnych o wysokim stopniu czystości ekologicznej, idealnie łącząc je z najnowszą technologią. W swoich działaniach kierujemy się troską o znakomitą jakość naszych produktów, które oparte są na drogocennych darach natury. W naszej ofercie znajduje się ponad 450 kosmetyków. Jedne z najbardziej znanych linii to Tutti Frutti, Radical czy Jantar. Posiadamy również bogatą serię produktów profesjonalnych przeznaczoną do gabinetów kosmetycznych.

Moc tkwi w naturze

Podstawą wszystkich naszych produktów jest cenna górska woda źródlana, czerpana z własnego ujęcia. Naturalne kosmetyki to nie tylko naturalny skład, ale również odpowiedni proces produkcji. Korzystamy z rozwiązań, które są przyjazne środowisku jak np.: solary, energooszczędne i ekologiczne urządzenia czy wykorzystanie wody deszczowej.

Najwyższej klasy zaplecze naukowe

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona jest pionierem w swojej dziedzinie pod względem produkcji kosmetyków naturalnych. Jako nieliczni w Polsce, ale i w Europie posiadamy własne laboratorium badawczo-rozwojowe, ponieważ najlepsze jakościowo produkty wymagają najwyższej klasy zaplecza naukowego. Skrupulatnie łączymy takie składnik aktywne jak: kolagen, kwas hialuronowy, mocznik, ekstrakt z bursztynu, ceramidy, witaminy czy oleje roślinne z zaawansowanymi kompleksami: Tripeptyde Syn ®-Coll, BioLift Plus, Sensidin®DO, Pronalen Anti-Fatigue HSC, Aqua Moisture Complex. Wielokierunkowe i nowatorskie badania nad jakością, skutecznością i bezpieczeństwem dowodzą, że składniki użyte w naszych produktach spełniają najwyższe normy światowe, jeśli chodzi o produkcję kosmetyków naturalnych.

Farmona Hotel Business & SPA

W cichym, malowniczym zakątku na skraju miasta usytuowany jest Hotel Business & SPA. To idealne miejsce dla osób, które uwielbiają eleganckie i wysmakowane wnętrza, dyskretną opiekę personelu i troskę o wyjątkowość każdej chwili. Nasi goście mogą skorzystać z autorskich rytuałów piękna opracowanych specjalnie przez indonezyjskich mistrzów masażu. Natomiast  restauracja Magnifica, znajdująca się w Hotel Business & SPA zachwyca różnorodnością doskonałych potraw serwowanych przez najlepszych szefów kuchni.

 Maria Waliczek, prezes zarządu Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. w Krakowie, jest członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu. Jej firma od 18 lat zapewnia kobietom wysokiej klasy produkty do holistycznej pielęgnacji ciała, twarzy i włosów.  

Ogólnopolski Konkurs Gepardy Biznesu prowadzony jest od 2006 r. przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie wyników finansowych firm i banków.  Obecnie trwa dziesiąta edycja konkursu Gepardy Biznesu 2015.

Ogólnopolski Konkurs Efektywna Firma prowadzony jest od 2008 r. przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie wyników finansowych firm.  Obecnie trwa ósma edycja konkursu Efektywna Firma 2015.

Ogólnopolski Programu Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania prowadzony jest od 2013 r. przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie wyników finansowych firm.  Obecnie trwa III edycja Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *