Branża chemiczna

Boehringer Ingelheim inwestuje duże środki w badania i rozwój

Grupa Boehringer Ingelheim jest jedną z 15 wiodących firm farmaceutycznych na świecie i jedną z trzech najszybciej rozwijających się w Polsce.  W naszym portfolio znajdują się leki stosowane w chorobach układu oddechowego, chorobach serca czy udarach mózgu. Od niedawna mamy w ofercie kilka skutecznych doustnych leków przeciwcukrzycowych, mówi Oliver Koehncke, Dyrektor Generalny Boehringer Ingelheim w Polsce.


Rozmowa z Oliverem Koehncke, Dyrektorem Generalnym Boehringer Ingelheim w Polsce.

Czym zajmuje się Państwa firma?

Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. to polski oddział niemieckiej, rodzinnej  firmy farmaceutycznej, która działa na świecie od 130 lat, a w Polsce od 1993 r. Zależy nam, aby być partnerem pacjentów i zapewniać im dostęp do nowatorskich produktów, dzięki którym będą mogli cieszyć się lepszym zdrowiem.

 
Oliver Koehncke, Dyrektor Generalny Boehringer Ingelheim w Polsce
 
Grupa Boehringer Ingelheim jest jedną z 15 wiodących firm farmaceutycznych na świecie i jedną z trzech najszybciej rozwijających się w Polsce. W naszym portfolio znajdują się leki stosowane w chorobach układu oddechowego t.j. astma czy obturacyjna choroba płuc, w chorobach serca czy udarach mózgu. Od niedawna mamy w ofercie kilka skutecznych doustnych leków przeciwcukrzycowych, o bardzo wysokim profilu bezpieczeństwa. Prowadzone przez wiele lat badania w dziedzinie onkologii również przynoszą oczekiwane rezultaty w postaci leków już dostępnych na raka płuca.

Co jest podstawą Państwa sukcesów?

W codziennej pracy kierujemy się zasadą „Do nowych wartości poprzez innowacje”. Nasze otoczenie zmienia się dynamicznie, rynek jest bardzo konkurencyjny. Dzięki profesjonalnemu zespołowi i dobrej organizacji pracy jesteśmy w stanie na bieżąco i skutecznie reagować na te zmiany.  W ostatnich latach odnotowaliśmy szybki wzrost, który dodał nam skrzydeł, ale wymagał też pewnej reorganizacji, innej dyscypliny i znalezienia nowych rozwiązań. Musieliśmy nieco poprzestawiać nasze priorytety, ale dzięki tym działaniom doszliśmy do miejsca, w którym teraz jesteśmy.
Fundamentem naszej organizacji są z pewnością ludzie. Staramy się stwarzać naszym pracownikom dobre warunki pracy. W codziennej pracy towarzyszą nam wartości takie jak szacunek i zaufanie, które pozwalają nam słuchać siebie nawzajem, wspólnie się rozwijać i inspirować. Stawiamy na ludzi otwartych na nowe wyzwania, nie bojących się zmian i szybkiego tempa pracy. Nasi pracownicy cieszą się uznaniem wśród lekarzy za przygotowanie merytoryczne i etyczne zachowanie.
Realizujemy różnego rodzaju akcje edukacyjne. Zależy nam na dostarczaniu chorym leków, ale także wiedzy o lekach i schorzeniach. Dzięki tym spotkaniom zbliżamy się do pacjentów, poznajemy bliżej ich potrzeby  i mamy możliwość zwrócić ich uwagę na pewne zagrożenia i schorzenia, którym można zapobiegać. Zachęcamy ich do dbania o siebie i regularnych badań, które pozwolą wyeliminować albo opóźnić chorobę. Zakres tych działań z każdym kolejnym projektem rozszerza się.

Jakie są Państwa plany na przyszłość?

Stale szukamy nowych rozwiązań. Firma inwestuje duże środki w badania i rozwój. Od niedawna mamy w naszym portfolio leki przeciwcukrzycowe, w których widzimy duży potencjał. Nie omijamy trudnych tematów: prowadzimy badania nawet w zakresie chorób rzadziej występujących, jeśli widzimy, że istnieją w tych dziedzinach niezaspokojone potrzeby terapeutyczne. Tu przykładem może być samoistne włóknienie płuc. Uzyskaliśmy bardzo obiecujące wyniki III fazy badań klinicznych leku, który w znacznym stopniu spowalnia rozwój tej ciężkiej, bardzo wyniszczającej choroby. Myślę, że jest to zapowiedź pewnego przełomu w  jej leczeniu.
Nieustannie budujemy silny zespół oparty na szacunku i solidności. Wszystkie nasze działania przynoszą efekty, a to potwierdza tylko, że kierunek jaki obraliśmy jest właściwy.

Rozmawiał Jerzy Krajewski

Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. w Warszawie zdobyła tytuł Gepard Biznesu 2015, gdyż średnia z dynamiki przychodów netto ze sprzedaży, zysku netto i kapitału własnego w latach 2013-2014  wyniosła w jej przypadku 476,3 proc.

Boehringer Ingelheim Marketing Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014 oraz w III edycji ogólnopolskiego Konkursu Wielcy Modernizatorzy Polski  2014.

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *