Transport, magazyny, łączność

PKS International Cargo transportuje na terenie całej Europy i Azji

Trzy obszary naszej działalności – transport, spedycja oraz agencje celne, pozwalają nam na sprawną i kompleksową realizację zadań klientów w optymalnym czasie.  Wizytówką firmy jest nie tylko rozbudowana sieć jednostek terenowych, ale również profesjonalizm i zaangażowanie załogi oraz kadry kierowniczej, mówi Bogusław Leszczyński,  Specjalista ds. Marketingu PKS International Cargo SA w Opolu.


Bogusław Leszczyński,  Specjalista ds. Marketingu PKS International Cargo SA w Opolu:

PKS International Cargo S.A. świadczy usługi logistyczne oraz na rynku agencji celnych od 1995 roku. Trzy obszary naszej działalności – transport, spedycja oraz agencje celne, pozwalają nam na sprawną i kompleksową realizację zadań klientów w optymalnym czasie. Dzięki takiemu połączeniu wzajemnie dopełniających się usług, pełnimy rolę wszechstronnego partnera logistycznego nawet dla najbardziej wymagających Klientów.
Specjalizujemy się w drogowych i kolejowych przewozach oraz spedycji w kraju, Europie i Azji. Jako jedyni w Polsce posiadamy agencje celne zlokalizowane na wszystkich towarowych przejściach granicznych z krajami pozaunijnymi graniczącymi z Polską, a także w dużych ośrodkach w kraju. W naszych placówkach oferujemy pełny zakres usług we wszystkich procedurach celnych. Zapewniamy szybką, solidną i profesjonalną obsługę oraz pomoc w każdym postępowaniu przed Urzędem Celnym.
Wizytówką firmy jest nie tylko rozbudowana sieć jednostek terenowych, ale również profesjonalizm i zaangażowanie załogi oraz kadry kierowniczej. Głównym celem wszystkich naszych działań jest tworzenie wartości dodanej dla naszych Klientów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
{mosimage} 
Najwyższa jakość

Gwarancją wysokiej jakości naszych usług jest wdrożony w marcu 2003 roku i funkcjonujący w Spółce System Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008, potwierdzony certyfikatem wydanym przez Det Norske Veritas. Certyfikat obejmuje nasze usługi spedycyjne oraz krajowe oraz międzynarodowe drogowe przewozy towarów.
Od 11 września 2008 roku nieprzerwanie uczestniczymy w programie „Rzetelna Firma” i na życzenie Klientów udostępniamy szereg informacji świadczących o naszej wiarygodności. 17 czerwca 2009 roku dołączyliśmy również do grona posiadaczy uznawanego we wszystkich krajach Wspólnoty Europejskiej Świadectwa AEO, przyznawanego przez administrację celną. Dzięki niemu PKS International Cargo S.A. znajduje się w wąskiej grupie firm posiadających ten prestiżowy certyfikat.

Droga do sukcesu
Zorientowanie na potrzeby Klientów oraz kompleksowość usług to w opinii Klientów największe atuty firmy. Profesjonalną realizację usług zapewnia współpraca z wykwalifikowanymi specjalistami oraz sprawna komunikacja. Tworzenie wartości dodanej dla Klientów następuje poprzez dostarczanie efektywnych rozwiązań , które są indywidualnie dostosowywane do specyfiki i charakteru działalności Klientów.
Opierając się na zdobytym przez lata doświadczeniu konsekwentnie podnosimy poziom jakości naszych usług, tak aby móc dostosować się do zmieniających się przepisów oraz zróżnicowanych potrzeb Klientów prowadzących obrót towarowy w Polsce i za granicą.
Dynamiczny rozwój opiera się na stałym śledzeniu potrzeb uczestników rynku. Bacznie śledzimy plany uruchamiania kolejnych przejść granicznych, aby od początku zaistnieć tam z naszą kompleksową ofertą.

Nasza oferta
Specjalizujemy się w drogowym transporcie i spedycji realizując przewozy ładunków:
– ponadnormatywnych
– częściowych i całopojazdowych
– niebezpiecznych (ADR)
– chłodniczych.
Wykonujemy transporty krajowe i międzynarodowe na terenie całej Europy i Azji.
Bazując na wieloletnim doświadczeniu oferujemy Państwu usługę transportu ładunków ponadnormatywnych, których długość, szerokość, wysokość lub masa przekraczają wartości tolerancji dopuszczone odpowiednimi przepisami. W tym celu wykorzystujemy różnorodne ciągniki siodłowe oraz naczepy specjalistyczne typu: platforma, semi tele, tiefbet.
Realizując przewozy ponadnormatywne, PKS International Cargo S.A. przejmuje wszystkie obowiązki związane z kompleksową organizacją takiego transportu. Występujemy o uzyskanie wymaganych prawem specjalnych zezwoleń na tego typu przewozy, organizujemy pilotowanie cywilne, konwoje policyjne czy ekspertyzy obiektów mostowych.

Transport kolejowy

Dzięki wykorzystaniu sprawdzonych przewoźników krajowych i zagranicznych, PKS International Cargo S.A. oferuje kompleksową współpracę w zakresie transportu i spedycji kolejowej. Naszym Klientom udostępniamy punkty przeładunkowe i terminale szerokotorowe oraz normalnotorowe.
Dysponując podanymi przez Państwa informacjami o miejscu załadunku, przeznaczenia, jak również znając ogólną charakterystykę towaru i częstotliwość transportów, jesteśmy w stanie przygotować szczegółowy kosztorys realizacji zlecenia transportowego. W opracowaniu tym precyzyjnie określamy koszty spedycyjne, najkorzystniejszą trasę oraz warianty odprawy celnej.

Najciekawsze projekty
Wśród naszych sztandarowych działań transportowych była organizacja przewozu cywilnych urządzeń radarowych z Francji do Polski na lotniska Poznań-Ławica oraz Wrocław. Naszym obowiązkiem z uwagi na wielkość ładunku (szerokość 4,00 m wysokość oraz 3,80 m) była organizacja formalności związanych z wjazdem na teren lotniska (przepustki dla sprzętu i ludzi) a także rozładunek i objazdy trasy. Wykonujemy także zlecenia kontraktowe np. 40 transportów na trasie Norwegia- Austria z uwzględnieniem organizacji pozwoleń, przeprawy promowe oraz formalności celne.
Przeładunek i magazynowanie
Dysponujemy zróżnicowanym zapleczem magazynowym wraz z pełną infrastrukturą techniczną. Naszym Klientom oddajemy do dyspozycji składy celne, magazyny celne oraz inne miejsca uznane przez administrację celną, w których mogą składować towary wspólnotowe i niewspólnotowe. W miejscu styku linii kolejowych szerokotorowych z normalnotorowymi oferujemy infrastrukturę przystosowaną do przeładunku różnorodnych towarów, w tym jednostkowych i masowych.

PKS International Cargo SA w Opolu została wyróżniona w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2014, IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2014 oraz w  II edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2014.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *