Spółdzielnia mleczarska

OSM w Kole jest Gepardem i Potęgą Biznesu, Wielkim Modernizatorem Polski i Światową Firmą

W 2006 roku OSM w Kole uruchomiła najnowocześniejszą linię produkcji masła w Polsce. W 2008 roku otworzyła największą proszkownię mleka w Europie. Ponad 60 proc. całkowitej produkcji eksportuje na rynki całego świata.

 
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole powstała w 1930 roku. Dziś to firma doświadczona, która kultywuje mleczarską tradycję z nowoczesnymi technologiami i wysoką jakością oferowanych produktów.
W 2006 roku uruchomiła najnowocześniejszą linię produkcji masła w Polsce. W 2008 roku otworzyła największą proszkownię mleka w Europie, która w ciągu doby może przerobić 1 milion litrów mleka i wyprodukować ponad 100 ton mleka w proszku. Ponad 60 proc. całkowitej produkcji eksportuje na rynki całego świata.
Sztandarowym towarem eksportowym jest mleko w proszku. Jego odbiorcami są kraje europejskie, bliskowschodnie, azjatyckie i afrykańskie. Na rynku krajowym najbardziej rozpoznawalny jest serek wiejski (cottage cheese) oraz cieszący się doskonałą opinią wśród konsumentów masło ekstra. Kolskie produkty posiadają liczne nagrody i wyróżnienia m.in. Złote Medale Targów Polagra Food, Godło Teraz Polska oraz znak Poznaj Dobrą Żywność.
Uzyskane certyfikaty: GB 10/10/81726.01 i GB/10/81675 potwierdzają, że system zarządzania
OSM w Kole spełnia wymagania zawarte w Global Standard for Food Safety i ISO 22000:2005.

Filozofia działania kolskiej spółdzielni opiera się na haśle: “Jakość, Smak, Zdrowie, Ekologia”.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole została wyróżniona przez Instytutu Nowoczesnego Biznesu w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014, VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Potęga Biznesu 2014, III edycji ogólnopolskiego Konkursu Wielcy Modernizatorzy Polski 2014 oraz II edycji ogólnopolskiego Konkursu Światowa Firma 2014.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *