Branża handlowa

ENAP wspiera nowoczesną energetykę w Polsce i Europie

ENAP z małej lokalnej firmy przekształca się w firmę ogólnopolską, której celem jest dalszy rozwój, ekspansja geograficzna i tworzenie nowych miejsc pracy. Dzięki inwestycjom w sektorze energetycznym znajduje się w okresie dynamicznego rozwoju.

ENAP S.A. od 2001 roku jest jednym z wiodących dostawców specjalistycznych usług instalacyjno-montażowych z obszaru Aparatury Kontrolno-Pomiarowej i Automatyki (AKPiA). Działalność w tym obszarze firma wykonuje dla każdej gałęzi przemysłu, ze szczególnym uwzględnieniem elektroenergetyki, przemysłu chemicznego, rafineryjnego i petrochemicznego oraz papierniczego.

Drugą aktywnością Spółki jest prefabrykacja szaf automatyki i rozdzielnic niskiego napięcia. Firma jest także dystrybutorem produktów amerykańskiej firmy Electro Industries / GaugeTech- analizatorów  i rejestratorów zdarzeń w sieci SHARK oraz analizatorów jakości energii NEXUS 1500, opatrzonych certyfikatem pełnej klasy A , zgodnie z obowiązującą w Polsce normą EN61000-4-30 Class A. Aktywnością, skorelowaną z dystrybucją analizatorów jakości energii, jest kompensacja mocy biernej u odbiorców energii elektrycznej.
Firma oferuje kompletne rozwiązania w zakresie wytwarzania energii elektrycznej w oparciu o Odnawialne Źródła Energii (OZE) wykorzystując do tego celu przede wszystkim turbiny wiatrowe i ogniwa fotowoltaiczne.

 

ENAP jako spółka proekologiczna może pochwalić się elektrownią fotowoltaiczną o łącznej mocy 25 kWp, zainstalowaną na dachu własnej siedziby. Ważnym elementem dla stale rozwijającej się firmy jest posiadanie Laboratorium Wysokich Mocy, umożliwiającego testowanie urządzeń dużej mocy do 1000 kW w szerokim zakresie napięć i prądów
 Dzięki inwestycjom m.in. w sektorze energetycznym (budowa nowych bloków, instalacji odsiarczania i odazotowanie spalin), generującym zwiększone zapotrzebowanie na produkty i usługi firmy, można śmiało stwierdzić, że ENAP poprzez profil swojej działalności znajduje się w okresie dynamicznego rozwoju.
Rozwój Spółki oraz zwiększenie liczby kontraktów zarówno w kraju, jak i za granicą spowodował konieczność utworzenia dwóch nowych oddziałów firmy: Południe z siedzibą w Katowicach, oraz Północ w Gdańsku. To ukazuje jak ENAP z małej lokalnej firmy, przekształca się w firmę ogólnopolską, której celem jest dalszy rozwój, ekspansja geograficzna i tworzenie nowych miejsc pracy.
Potencjał wykonawczy i techniczny przedsiębiorstwa, długoletnia obecność w energetyce i w innych gałęziach przemysłu, wysoka jakość świadczonych usług, doświadczona kadra inżynieryjno-techniczna gwarantują najwyższy poziom oferowanych usług.

ENAP SA w Wilczkowicach Górnych została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, w VIII edycji  Konkursu Efektywna Firma 2015 i w III edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania – Strong Company 2015  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *