Branża konsultingowa

CERI International - pierwszy wybór dla obsługi wrażliwych procesów

CERI International Sp. z o.o. świadczy usługi w zakresie procesów biznesowych dla banków oraz instytucji finansowych. Obecnie w firmie rozwija się Centrum Kompetencji Inżynierii Oprogramowania. Należąc do Grupy Delivery Center Commerzbanku CERI International jest atrakcyjnym partnerem biznesowym na arenie międzynarodowej oraz stabilnym pracodawcą w Łodzi i w Białymstoku. 

Uzyskane certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 27001 są potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług oraz bezpieczeństwa przetwarzanych danych. Firma jest członkiem Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), Polsko-Niemieckiej Izby Gospodarczej (AHK) oraz ICT Polska Centralna Klaster.   

 

 

Najdynamiczniejszy eksporter w województwie  

CERI International zaufało wiele firm działających w Polsce i zagranicą. Oprócz niemieckiego Commerzbanku Klientami firmy są m.in. Santander Consumer Bank, Getin Noble Bank, PaySquare czy Budimex. W 2015 r. CERI International zostało nagrodzone w konkursie „Dziennika Rzeczpospolita” i jako jedyna firma z branży outsourcingowej otrzymało tytuł „Najdynamiczniejszego eksportera w województwie łódzkim”.  Województwo Łódzkie w ubiegłym roku doceniło także „Ład korporacyjny i społeczną odpowiedzialność biznesu”, jakie realizowane są w CERI International, i właśnie w tej kategorii nominowało firmę do Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego.  

 

 
Rozwój firmy 

Pierwsze struktury obecnej firmy działały już w 1996 roku w ramach BRE Banku SA. CERI jako samodzielna firma rozpoczęło działalność siedem lat później. W 2012 roku Commerzbank przejął część przedsiębiorstwa odpowiedzialną za realizację procesów dla Klientów Zewnętrznych oraz dla Commerzbanku i zmienił nazwę firmy na CERI International, które obejmowało wówczas około 50 osób, zajmujących się przede wszystkim obszarem zarządzania dokumentami. W ciągu ostatnich czterech lat lawinowo rosła liczba świadczonych procesów zarówno dla Commerzbanku, jak i Klientów zewnętrznych. To właśnie w Łodzi Commerzbank zdecydował się założyć jedno z dwóch na świecie Trade Processing Center, gdzie realizowana jest m.in. obsługa akredytywy dokumentowej dla krajów europejskich oraz Bliskiego Wschodu. Firma sukcesywnie rozszerza portfel usług przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych międzynarodowych standardów w obszarze zarządzania jakością i bezpieczeństwem informacji oraz metodologii migracji procesów. 

 

 

W grudniu 2014 roku zostało otwarte Centrum Zarządzania Dokumentami – nowoczesne archiwum, które jest w stanie pomieścić 85 km bieżących dokumentacji oraz oferujące Klientom elektroniczne przeglądanie przechowywanych dokumentów.   W lipcu 2015 roku działalność rozpoczęło Centrum Operacyjne Białystok, co stanowiło kolejny krok milowy w rozwoju firmy i umożliwiło dalszy, dynamiczny rozwój całej spółki. W Białymstoku zatrudnionych jest już ponad sześćdziesiąt osób. Firma planuje w kolejnych latach zwiększyć zatrudnienie do około trzystu pracowników.

 

Obecnie CERI International posiada trzy lokalizacje – dwie w Łodzi oraz jedną w Białymstoku, gdzie zatrudnionych jest ponad 530 osób. 

CERI International Sp. z o.o. w Łodzi została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, w VIII edycji  Konkursu Efektywna Firma 2015 i VIII edycji  Konkursu Potęgi Biznesu 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *