Branża handlowa

Grupa OPONEO.PL w 2016 r. sprzedała rekordowe 2 mln opon

Grupa OPONEO.PL to internetowy dystrybutor opon i felg, którego początki sięgają roku 1999. Od wielu lat utrzymuje pozycję lidera na rynku internetowej sprzedaży opon w Polsce.  Od września 2007 roku spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Głównym portalem, będącym również marką spółki, jest Oponeo.pl. Sprzedaż realizowana jest za pomocą rozwiązań informatycznych opracowywanych samodzielnie przez rozbudowany Dział Informatyczny, będący integralną częścią Spółki.

OPONEO.PL S.A. posiada największą w Europie bazę dostarczającą informacji na temat jakości, kondycji, hurtowników i eksploatacji opon samochodowych.

Spółka wprowadziła pionierską usługę w Polsce umożliwiającą połączenie dostawy opon z ich montażem w ponad 1000 serwisach. Usługa ta jest dostępna również dla klientów sklepów OPONEO w Holandii, Włoszech, Hiszpanii, Francji i UK w prawie 4 300 stacjach montażowych.
Od 2009 roku firma prowadzi sprzedaż zagraniczną i obecnie posiada sklepy internetowe w kilkunastu państwach m.in. w Wielkiej Brytanii, Austrii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Turcji, Irlandii, Czechach, Słowacji, Belgii.

Celem OPONEO.PL jest przeniesienie modelu i sukcesu, jaki odniosła na polskim rynku, również w skali międzynarodowej, którego podstawą jest nie tylko przygotowanie kanału sprzedaży, ale też udostępnianie kierowcom fachowych informacji i opinii użytkowników.
W 2016 roku GK OPONEO.PL sprzedała rekordowe 2 mln opon.

 

Oponeo.pl S.A. w Bydgoszczy została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016  i w IV edycji Konkursu Światowa Firma 2016  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i Urzędów Celnych.

Oponeo Brandhouse Sp. z o.o. w Bydgoszczy została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016, IX edycji  Konkursu Efektywna Firma 2016 oraz IV edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania  2016 i na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *