Branża handlowa

ZIARN-POL buduje urządzenia do magazynowania zbóż i rzepaku

Inwestycje prowadzone przez spółkę ZIARN-POL stanowią realizację umów z ARiMR w ramach programu w zakresie poddziałania “Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”. Prowadzone są w Górkach i Dąbrówce.

 
Inwestycja w Górkach ma na celu wzrost sprzedaży poprzez zakup i montaż innowacyjnych urządzeń do magazynowania zbóż i rzepaku. Składają się na nią dwa zadania:
•    zakup i montaż silosów wraz z osprzętem – 4 silosy zbożowe płaskodenne  wykonane z blachy falistej ocynkowanej pokrytej powłoką SOLANO o wysokości 29,73m, średnicy 15,15 i pojemności 4896 m3 każdy, posiadające opatentowany system odprowadzania skroplin z dachu silosu , wraz z czyszczalnią do zboża ( czyszczalnia typu PROF – SEED 10048 do wstępnego czyszczenia wszystkich gatunków zbóż, roślin oleistych, kukurydzy, roślin strączkowych z unikalna funkcja polerowania ziarna dla efektywnej redukcji pleśni i grzybów), punkt przyjęciowy; o wydajności systemu transportującego 80t/h),
 
 
Dzięki zastosowaniu rozwiązania opartego na programowalnym sterowniku możliwa jest wizualizacja całego procesu transportu, zasypu i wydania ziarna. Ze względu na graficzne odwzorowanie nakranie monitora silosów, urządzeń czyszczących i transportowych operator niemalże intuicyjnie jest w stanie w pełni sterować drogami technologicznymi oraz pracą całego obiektu za pomocą myszki
komputerowej.
 
 
•    zakup i montaż linii nasiennictwa ( linia do czyszczenia nasion z przeznaczeniem ich jako materiał siewny o wydajności 10t/h);
Inwestycja w Dąbrówce ma na celu wzrost sprzedaży poprzez zakup i montaż silosów wraz z osprzętem. Będą to 3 silosy zbożowe płaskodenne wykonane z blachy płaskiej ocynkowanej o wysokości 22,39 m, średnicy 15,02m i pojemności 3259 m3 każdy; wydajność systemu transportującego 60t/h.
 
Nowy system sterowania oparty na PC zcentralizuje zarządzanie złożonym procesem technologicznym jaki występuje na elewatorze zbożowym. System zostanie wyposażony z grafikę, oprogramowanie oraz możliwość archiwizacji i zarządzania na PC z dwóch miejsc. Sterowanie procesami technologicznymi  obiektu możliwe będzie ze sterowni  oraz biura gdzie wszystkie informacje będą archiwizowane.
 
 
Całość obu inwestycji to ponad 7mln zł . W ramach programu PROW Spółka otrzyma 3mln zł dofinansowania.
 
 
Ziarn-Pol Sp. z o.o. w Górkach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.
 
Ziarn-Pol Sp. z o.o. w Górkach od lutego 2017 r. jest członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *