Branża spożywcza

Living Food produkuje ekologiczne preparaty probiotyczne

Firma Living Food Sp. z o.o. jest polskim producentem ekologicznych preparatów probiotycznych. Głównym produktem firmy są bezmleczne koncentraty i napoje probiotyczne marki JOY DAY.  Celem firmy jest uznanie wśród konsumentów i rozwój marki na rynkach Unii Europejskiej oraz spoza UE.

Firma Living Food Sp. z o.o. jest polskim producentem ekologicznych preparatów probiotycznych. Głównym produktem firmy są bezmleczne koncentraty i napoje probiotyczne marki JOY DAY.
Dzięki innowacyjnym wdrożeniom w stosowaniu naturalnej biotechnologii, w ciągu 7 lat działalności na rynku zyskała uznanie i zaufanie klientów. W roku 2012 otrzymała certyfikację ekologiczną i od tego czasu produkuje wyłącznie ekologiczne preparaty probiotyczne.
Produkty probiotyczne serii JOY DAY stały się już marką będącą gwarancją najwyższej jakości spożywczych produktów probiotycznych zawierających kompleks żywych kultur bakterii prozdrowotnych.
Produkty Living Food posiadają liczne wyróżnienia, w tym:
•    Przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu
•    Certyfikat nadany w konkursie „Nasze Dobre Lubuskie” za zajęcie I miejsca w konkursie produktów spożywczych
•    Certyfikat nadany przez Wielkopolski Instytut Jakości za doskonalenie swoich produktów w zakresie jakościowym w ramach projektu „Budowanie i wdrożenie proinnowacyjnych usług optymalizacji za MŚP opartych na zintegrowanym systemie eksperckim”
•    Certyfikat ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń Polskie”
•    Wyróżnienie I stopnia w konkursie XVI edycji „Wielkopolska Nagroda Jakości” za wdrążania koncepcji zarządzania przez jakość zgodnej z Modelem Polskiej Nagrody Jakości

Poprzez promocję prozdrowotnej profilaktyki będącej najpewniejszą drogą do zdrowia, Living Food bierze czynny udział w programach profilaktyki zdrowia.
Cały system produkcji i kontrola produktów oparte są o procedury obowiązujące we wdrożonych systemach GMP, GHP oraz HACAP. Nad prawidłowym systemem i jakością produkcji czuwa wykwalifikowany i sprawdzony personel.
Do tej pory firma Living Food opracowała i wdrążyła do produkcji i sprzedaży 18 produktów funkcjonalnych. Przykłada wielką wagę i uwagę do jakości produktów, bogactwa ich bioaktywnych składników a także do odtwarzania naturalnej witalności znajdujących się w produktach, żywych szczepów bakterii probiotycznych.

Posiada wyniki i raporty licznych badań, potwierdzających wskazywaną jakość, prozdrowotne właściwości i skład swoich produktów, przeprowadzanych w laboratoriach instytucji, z którymi współpracuje, m.in.:

•    Hamilton Poland Ltd. Sp. z o.o.
•    NUSCANA Biotechnika Laboratoryjna
•    Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa
•    Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno Spożywczego w Warszawie
•    Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku
•    Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Głównym celem firmy jest uznanie wśród konsumentów i rozwój marki na rynkach Unii Europejskiej oraz spoza UE.

Living Food Sp. z o.o.  została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *