Kujawsko-Pomorskie

MAT-BUD – Brylant Polskiej Gospodarki z Rozgart

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „MAT-BUD” Sp. z o.o. Sp. k. w Rozgartach powstało w 1998 roku,  jest firmą rodzinną, proinwestycyjną, ukierunkowaną na wspieranie i rozwój polskiej gospodarki. Firma stara się udowodnić, że Polska jest dobrym krajem do inwestowania, lecz musi temu towarzyszyć dobra atmosfera i wspólnota celów nie tylko całej załogi, ale również dostawców i odbiorców.

 Specjalizuje się w sprzedaży hurtowej i detalicznej materiałów budowlanych, w produkcji betonu towarowego, prefabrykatów betonowych oraz w wydobyciu kruszyw budowlanych. Firma zapewnia szeroki dostęp do oferowanych przez siebie produktów i usług poprzez oddziały handlowe usytuowane w Rozgartach, w Złejwsi Małej, Bydgoszczy, Grudziądzu, Kowalach, Gdyni oraz Łodzi.

Mat-Bud bardzo aktywnie działa na rynku budowlanym i może poszczycić się bardzo dynamicznym rozwojem. Silne atuty firmy to profesjonalny zespól handlowców, wieloletnie doświadczenie na rynku budowlanym, elastyczność finansowa, otwartość na nowe pomysły, dążenie do wspólnego rozwiązywania problemów, wykorzystanie własnych, regionalnych surowców i zasobów ludzkich, pozwala na skuteczną walkę z konkurencją (firmy sieciowe, koncerny zagraniczne) oraz budowę wieloletnich relacji z kontrahentami.
MAT-BUD jest członkiem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Zakole Dolnej Wisły”, które wspiera rozwój obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz wspiera rozwój lokalny przy udziale lokalnej społeczności. Aktywnie udziela się w wielu organizacjach związanych z biznesem, szczególnie z branżą budowlaną. Są to między innymi Sieć Budowlana.pl,  Polskie Hurtownie Dachowe, Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa, a także jako Członek Wspierający, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAT-BUD Sp. z o.o. Sp. k. od 2015 roku znacząco zwiększyła swój potencjał handlowy i produkcyjny. Świadczą o tym wyniki:
•    Rok 2014- przychody netto ze sprzedaży 72.069.432,61, zysk 2.937.236,23
•    Rok 2015 – przychody netto ze sprzedaży 99.273.791,64, zysk 4.705.181,28
•    Rok 2016 – przychody netto ze sprzedaży 102.301.299,43, zysk 5.408.413,78 wzrost przychodu ze sprzedaży w stosunku do 2015 roku 3,05% wzrost zysku 14,95%.
 P.W. MAT-BUD na przestrzeni wielu lat dzięki dynamicznemu rozwojowi otrzymało wiele nagród oraz wyróżnień.  Do najważniejszych z pewnością należą:
•    Gepardy Biznesu  2007 Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
•    Wyróżnienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za rok 2016 w kategorii Gospodarka dla Prezesa Zarządu Komplementariusza Jacka Rutkowskiego.
•    Certyfikat Wiarygodności Biznesowej  przyznany przez firmę Bisnode Polska sp. z o.o. za najwyższą stabilność firmy w 2016r. Budowa na medal pomorza i kujaw 2016 za oddział handlowy nr 2 w kategorii Budownictwo Użyteczności publicznej handlowo-usługowe.
•    Finał konkursu Biznesmen 2016 r. dla Prezesa Zarządu Jacka Rutkowskiego.
•    Złota Kielnia maj 2017 r. przyznana przez Ogólnopolski dwumiesięcznik budowlany PROFILE za prawie 20 letnie parcie do sukcesów, za profesjonalne zarządzanie Firmą.

Od wielu lat Spółka chętnie i bezinteresownie wspiera działania różnych podmiotów działających na terenie gminy Zławieś Wielka (tu znajduje się siedziba firmy) m.in wspierała Gminne Przedszkole w Złejwsi Małej, Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Przysieku, Zespół Szkół w Górsku, Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.
Mat-Bud  wspiera także Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Urzędzie Gminy Zławieś Wielka, Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Zławieś Wielka. Bierze również udział w wielu akcjach charytatywnych oraz innych bieżących akcjach na rzecz potrzebujących z regionu.
Spółka wspiera sportowców. W 2016 roku, jak i w latach poprzednich, współfinansowała Okręgową Ligę Młodzików, drużynę piłkarską rywalizującą w ramach rozgrywek Football Areny, młodych karateków z Klubu Karate Kiritsu Górsk (mistrzów świata i Europy), a także uczestniczy w organizacji Mistrzostw Torunia w żużlu na lodzie.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „MAT-BUD” Sp. z o.o. Sp. k. w Rozgartach  została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 i  IX edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2016  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *