4Pomorskie

Klimor – wiodący dostawca najwyższej klasy rozwiązań wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Firma Klimor została założona w 1967 roku w Gdyni. Początkowo związana z przemysłem stoczniowym, dziś jest wiodącym dostawcą najwyższej klasy rozwiązań wentylacyjnych i klimatyzacyjnych dedykowanych na wszystkie kluczowe rynki odbiorców.

Od 2010 roku Klimor z sukcesem rozwija swoją działalność biznesową w ramach Grupy KLIMA-THERM zwiększając od tego czasu ponad 3,5-krotne liczbę sprzedanych central wentylacyjno- klimatyzacyjnych. W 2017 roku Klimor obchodził Jubileusz 50-lecia swojego istnienia.

Za marką Klimor stoi przede wszystkim rozbudowany typoszereg nowoczesnych central klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, jak również grupa produktów sprofilowanych – dedykowanych tzw. technologiom czystym (szpitale, laboratoria) oraz przeznaczonych do pomieszczeń o dużym stopniu zawilgocenia (kryte pływalnie, hale produkcyjne). Ofertę podstawową uzupełniają rozwiązania dla przemysłu okrętowego tj. m.in. centrale jachtowe.

Systemy klimatyzacyjne i wentylacyjne z oferty Grupy Klima-Therm dbają o komfort powietrza w budynkach i obiektach o szerokim spektrum przeznaczenia – w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie. Na referencje marki Klimor składają się tysiące realizacji, wśród których znalazły się projekty wykonane dla Klientów reprezentujących największe globalne firmy i marki.

Jednym z elementów długofalowej strategii Grupy Klima-Therm jest intensyfikacja sprzedaży na rynkach zagranicznych w oparciu o portfel marek własnych oraz otwarcie na nowych klientów i nowe rynki zbytu. W 2016 roku firma prężnie wkroczyła na rynki Ameryki Północnej zakładając spółkę-córkę – Klimor USA Inc. z siedzibą w stanie Georgia. Z myślą o specyficznych potrzebach inwestorów w Ameryce Północnej, powstał dedykowany typoszereg produktów klimatyzacyjno-wentylacyjnych Klimor EVO.

Platformą debiutu Klimor w Ameryce Północnej były największe na świecie targi branży HVACR AHR Expo w Las Vegas i w Chicago. W Chicago spółka Klimor USA Inc. celebrowała pierwszą rocznicę obecności na rynku amerykańskim w gronie 50 kluczowych dystrybutorów marki. Natomiast debiut Grupy Klima-Therm na europejskiej arenie targowej miał miejsce w Mediolanie na Mostra Convegno Expocomfort, gdzie zaprezentowano najnowszą gamą rozwiązań klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.

W pierwszym kwartale 2018 roku firma Klimor dołączyła do Eurovent Association – stowarzyszenia branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej, chłodnictwa przemysłowego oraz spożywczego reprezentowanego przez producentów z ponad 30 krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Jako Eurovent Corresponding Member Klimor będzie rozwijać własne produkty, jak również czynnie uczestniczyć w projektach kreujących najlepsze unijne standardy w branży klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa.

Rosnący popyt na urządzenia marki Klimor, jak również plany producenta względem rozwoju nowych produktów i ekspansji na rynkach zagranicznych, pociągnęły za sobą decyzje o charakterze inwestycyjnym mające na celu zwiększenie mocy wytwórczych. W drugiej połowie 2019 roku na terenie zakładów Klimor w Gdyni do użytku oddana zostanie nowa hala produkcyjna o powierzchni 2 tys. m kw., przez co łączna powierzchnia produkcyjno-magazynowa zwiększy się do blisko 10 tys. m kw.

Fundamentem działalności Klimor jest budowa trwałych relacji z Klientami, oparte przede wszystkim na partnerstwie merytorycznym. Dlatego też klienci mogą skorzystać z profesjonalnych programów szkoleniowych. Szkolenia produktowe, techniczne i autoryzacyjne odbywają się w trzech ośrodkach edukacyjnych Akademii Grupy Klima-Therm zlokalizowanych w Gdańsku, Warszawie oraz w Katowicach.

Know-how, dobrze przemyślane portfolio urządzeń, rozwój produktu i nieustanna praca w sferze innowacji, nowoczesne zaplecze produkcyjne, działalność eksportowa, otwarcie się firmy na nowe rynki zbytu na czele z USA, wreszcie silny inwestor, jakim jest Grupa Klima-Therm – wszystkie te elementy tworzą podwaliny biznesowego sukcesu, na który firma Klimor pracowała przez wiele lat.

Klimor Sp. z o.o. sp.k. w Gdyni została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017,  X edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2017 i X edycji Konkursu Efektywne Firmy 2017  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *