Branża informatycznaWielkopolskie

Data System Group pomaga lokalizować samochody i wózki widłowe

Data System Group to poznańska firma, która w tym roku obchodziła swoje 15-lecie istnienia na rynku. Spółka, która od lat dostarcza swoim klientom usługi z zakresu monitoringu GPS i lokalizacji pojazdów, z biegiem czasu stała się liderem branży.

Data System Group nie tylko świadczy usługi lokalizacyjne, ale jest też producentem sprzętu. Wszystkie urządzenia konstruowane i produkowane są w Polsce, w Dziale Technicznym w Łodzi. Dzięki temu firma jest bardzo elastyczna w działaniu i dynamicznie reaguje na potrzeby swoich klientów.

W Poznaniu, gdzie mieści się centrala firmy, siedzibę ma Zarząd, Dział Handlowy, Operacyjny, IT oraz Biuro Obsługi Klienta, którego konsultanci są dostępni 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu.

Do największych firm współpracujących z Data System Group należą właściciel marki Biedronka – firma Jeronimo Martins, wypożyczalnia samochodów IKEA, PKN Orlen, Whirlpool, JYSK, Coca-Cola, Dębica, DELL, Bridgestone czy Kuehne+Nagel. Lista klientów jest jednak dużo dłuższa i zaliczają się do niej nie tylko duże korporacje, ale również niewielkie, lokalne biznesy. Wszystko dlatego, że elastyczność DSG pozwala na skrojenie usług na miarę, zarówno dla wielkich jak i małych przedsiębiorstw.

Podstawową usługą w ofercie Data System Group jest monitoring GPS pojazdów, z którego korzystają zarówno firmy transportowe jak i coraz większa rzesza przedsiębiorstw, które posiadają flotę samochodów osobowych i chcą efektywnie nią zarządzać. System DS Locate nie tylko informuje o bieżącym położeniu pojazdów, lecz także przekazuje dane na temat paliwa, informuje o przekroczeniach prędkości, przekroczeniach granic czy pozwala na rozdzielenie jazdy prywatnej i służbowej.

W przypadku pojazdów ciężarowych system również pozwala na zdalny odczyt danych z tachografu cyfrowego, bez konieczności powrotu do bazy. Lista funkcjonalności systemu jest dużo dłuższa i w zwykle wynika z potrzeb klientów.

Drugą flagową usługą w ofercie jest innowacyjny monitoring wózków widłowych, który jest jedynym takim rozwiązaniem na rynku. Prócz standardowej lokalizacji oferuje także urządzenia uczące operatorów bezpiecznej jazdy i szeroko pojętego eco-drvingu. Pomaga również w optymalnym zarządzaniu pracownikami, sprzętem, a co za tym idzie – w generowaniu oszczędności dla przedsiębiorstwa.

Co ciekawe usługi świadczone przez poznańską spółkę nie kończą się tylko na pojazdach i wózkach, ale mają zastosowanie zarówno w kontenerach jak i przestrzeniach magazynowych, np. tam gdzie konieczny jest stały monitoring temperatury.

Firma Data System Group świadczy usługi na najwyższym poziomie, o czym może świadczyć przyznawany rokrocznie certyfikat dla urządzenia lokalizacyjnego Satech 5, który został wyróżniony klasą EXTRA w wykazie przygotowywanym przez Laboratorium Elektrotechniki Pojazdowej Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej.

Więcej informacji o firmie, jej planach i usługach znajdą Państwo na stronie www.datasystem.pl

Data System Group Sp. z o.o. S.K.A. w Poznaniu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *