Branża materiałów budowlanychPodlaskie

Biuro Handlowe NETTO PLUS, producent płytek ceramicznych, to pierwsza europejska fabryka, która cały swój kapitał produkcyjny ulokowała w Indiach

Dzięki dynamicznemu rozwojowi firma w 2018 r została uhonorowana prestiżowymi nagrodami: Gepard Biznesu 2018 i Brylant Polskiej Gospodarki 2018 przyznanymi przez Instytut Europejskiego Biznesu.

Spółka jest spadkobierczynią i kontynuatorką wielokrotnie nagradzanej Cortiny S.A. Firma wraz z brandem Ceramica Santa Claus powstała wskutek oczekiwań obecnych i potencjalnych klientów, opartych na ponad 25-letnim doświadczeniu w branży. NETTO i Ceramica Santa Claus to synonim doskonałej jakości produktów. Misją NETTO jest zaproponowanie unikalnych wzorów płytek, oferując przy tym ceny poniżej wyobrażeń. Pasja, zaangażowanie i wiedza, w połączeniu z dbałością o szczegóły pozwala spełniać i zaspokajać oczekiwania klientów z rynku zarówno polskiego jak i zagranicznego.

W 2018 roku firma Netto odnosi liczne spektakularne  sukcesy, podpisując  wiele kontraktów na outsourcing dla europejskich fabryk. Wzbogaciła swoją ofertę o kilkanaście nowych produktów. Oprócz znanych i niezwykle popularnych gresów, w tym roku wprowadzono do oferty gresy wielkoformatowe. Nowe trendy w projektowaniu wnętrz  stawiają na lekkość, prostotę form i otwarte przestrzenie. Nowości marki wpasowują się w DNA firmy. Ponadto hitem okazało się innowacyjne wykończenie płytek CARVING (w postacie naturalnych wyżłobień), które zostało świetnie przyjęte przez architektów.

Płytki wielkoformatowe Travertino

Płytka MERCEDARIO GREY  w wykończeniu polished mat carving

Realizacja salonu kąpielowego z wykorzystaniem Super White Satuario

 

Nagrody w branżowych konkursach takich jak Perła Ceramiki UE za kolekcję Stardust, entuzjastycznie przyjęta przez polskich projektantów wnętrz oraz  wyróżnienie w konkursie Łazienka Wybór Roku 2018 za gresy drewnopodobne Boston, tylko potwierdzają najwyższy profesjonalizm firmy NETTO PLUS i ugruntowaną pozycję na rynku.

Iskrząca się Kolekcja Stardust wyróżniona w konkursie Perły Ceramiki UE 2018

Wyróżnienie Magazynu Łazienka z kolekcję Boston

Rok 2019 zapowiada się równie owocnie. Firma już w  lutym zaprezentuje swoją ofertę na targach budowlanych BUDMA w Poznaniu. Weźmie też udział w targach Cevisama w Hiszpanii i Cersaie we Włoszech.

Nowa siedziba przy ulicy Narodowych Sił Zbrojnych w Białymstoku daje nowe możliwości. Już w najbliższych miesiącach NETTO PLUS otworzy ekskluzywne atelier – architect studio z przeznaczeniem dla najbardziej wysublimowanych i wysmakowanych klientów.

Biuro Handlowe Netto Plus Sp. z o.o. S.K. została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2018, w XI edycji Konkursu Efektywna 2018, w XI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 oraz VI edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Biuro Handlowe Netto Plus Sp. z o.o. S.K. rozwija się bowiem dynamicznie (średnia z dynamik przychodów ze sprzedaży i zysku netto w latach 2015-2016 wyniosła w jej przypadku 62,6 proc.) i efektywnie (średni stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży w  latach 2015 i 2016 r. osiągnął poziom 5,2 proc). To przyniosło jej tytuły Gepard Biznesu 2018,  Efektywna 2018 i Mocna Firma Godna Zaufania 2018.

Wartość rynkowa Biuro Handlowe Netto Plus Sp. z o.o. S.K. w marcu 2017 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 17 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2018.

O Instytucie Europejskiego Biznesu.

Instytut Europejskiego Biznesu, który powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu. W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc.

Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *