Branża budowlana

Fabryka Domów Mobilnych i Szkieletowych „Lark Leisure Homes” to Gepard Biznesu i Światowa Firma Worldwide Company 2019

Fabryka Domów Mobilnych i Szkieletowych „Lark Leisure Homes” Sp. z o.o.  w Darłowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019 i VII edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2019.

Fabryka Domów Mobilnych i Szkieletowych „Lark Leisure Homes” Sp. z o.o. rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów ze sprzedaży i zysku netto w latach 2017-2018 wyniosła w jej przypadku 30,4 proc.  To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2019.

Fabryka Domów Mobilnych i Szkieletowych „Lark Leisure Homes” Sp. z o.o. w Darłowie  eksportowała w 2019 r. do 15 krajów, dzięki czemu uzyskała tytuł Światowa Firma Worldwide Company 2019.

Przez ponad pięć lat założyciele firmy badali najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne dostępne w Europie. Przez wnikliwą analizę zoptymalizowali parametry i funkcjonalność domów mobilnych. Podeszli do tematu zupełnie na nowo, tworząc unikalne i wyjątkowo trwałe projekty. Sztab wysokiej klasy specjalistów firmy opatentował kilkanaście nowych rozwiązań, które do tej pory nie były stosowane w domach mobilnych, co w efekcie przełożyło się na wyjątkową wytrzymałość i komfort użytkowania. Projektanci i architekci firmy wprowadzili nową jakość do tego rodzaju wypoczynku. Dom wyprodukowany przez firmę z pewnością będzie cieszył swojego nowego właściciela wygodą i trwałością, a indywidualna konfiguracja pozwoli mu poczuć się “jak u siebie w domu”.

Firma dołożyła starań, aby zaoferować klientom produkty trwalsze i bardziej nowoczesne od tych, dostępnych na rynku. Jako pierwsza stworzyła domy mobilne odporne na wilgoć oraz zmienne warunki atmosferyczne, stosując w nich innowacyjny system wentylowanych ścian.

Wszystkie produkowane przez firmę modele dostępne są w 5 długościach (8, 9, 10, 11, 12 metrów) i szerokościach między 3,7 – 4 metry. Wnętrza domów są w pełni wyposażone i umeblowane. Materiały, z których je wykonano, są odporne na zabrudzenia (zwłaszcza podczas pobytu rodzin z dziećmi), jednocześnie zachowujące najwyższe standardy ekologiczne. Dzięki różnorodności wykończenia, odbiorcami jej produktów mogą być zarówno firmy prowadzące campingi, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, jak i również osoby prywatne, poszukujące nowoczesnego domu na działkę rekreacyjną.

Więcej informacji o firmie pod adresem: larkfactory.com/

Instytut Europejskiego Biznesu powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu.

Wydaje dzienniki internetowe EuropejskaFirma.pl, PolskieBrylanty.pl i GepardyBiznesu.pl. Organizuje Kongresy Nowoczesnej Gospodarki.

W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *