Pozostałe branże

SEMA-PRINT Sp. z o.o. Sp.k. to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2019

SEMA-PRINT Sp. z o.o. Sp.k. w Krakowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019, XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019, XII edycji Konkursu Efektywna Firma 2019 i VII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2019 na podstawie danych finansowych.

SEMA-PRINT Sp. z o.o. Sp.k. rozwija się bowiem dynamicznie (średnia z dynamik przychodów ze sprzedaży i zysku netto w latach 2017-2018 wyniosła w jej przypadku 20,5 proc.) i efektywnie (średni stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży w  latach 2017 i 2018 r. osiągnął poziom 11,3 proc). To przyniosło jej tytuły Gepard Biznesu 2019,  Efektywna Firma 2019 i Mocna Firma Godna Zaufania 2019.

Wartość rynkowa SEMA-PRINT Sp. z o.o. Sp.k. w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 33 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

SEMA-PRINT działa na rynku od 1998 roku.  Oferuje szeroką gama tekstyliów reklamowych.

Jej oferta składa się głównie z zachodnioeuropejskich marek. Francuski SOL’S powierzył wyłącznie jej dystrybucję swoich produktów w Polsce. Brytyjska REGATTA oddała w jej ręce swoje kolekcje PROFESSIONAL i DARE 2B. Niemieccy producenci powiększyli jej asortyment o odzież promocyjną – JAMES & NICHOLSON, czapki – MYRTLE BEACH oraz wysokiej jakości o parasole marki FARE. Całość dopełnia duński LABEL FREE.

Od samego początku działalności firmy niesłabnącym zainteresowaniem jej klientów – zwłaszcza tych z krajów Unii Europejskiej – cieszy się odzież szyta na specjalne zamówienie – CUSTOM MADE TEXTILES. Od wielu lat z powodzeniem rozwija i udoskonala tą gałąź produkcji. Jej szwalnia i wzorcownia wyposażone są w rewolucyjne narzędzie projektowania odzieży INVENTEX. Ten całkowicie komputerowy system, oparty na technologii CAD, umożliwia w bardzo szybki i precyzyjny sposób projektować odzież, stopniować ją i przygotowywać szablony.

Na oferowanej odzieży SEMA-PRINT proponuje zdobienia wykonane różnorodnymi technikami ( sitodruk, nadruk transferowy, flock, sublimacja, haft komputerowy ). Posiada jedne z najnowocześniejszych maszyn drukujących i haftujących. Czternastokolorowe automaty sitodrukarskie oraz doświadczenie drukarzy firmy są gwarancją bardzo wysokiej jakości wykonywanych przez SEMA-PRINT zdobień.

Zaplecze maszynowe oraz kilkunastoletnie doświadczenie w produkcji odzieży reklamowej czynią z SEMA-PRINT niezwykle atrakcyjnego partnera.

Ma oddziały w Warszawie i Poznaniu.

Więcej o firmie pod adresem:  http://www.semaprint.com

Instytut Europejskiego Biznesu powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu. Wydaje dzienniki internetowe EuropejskaFirma.pl, PolskieBrylanty.pl i GepardyBiznesu.pl. Organizuje Kongresy Nowoczesnej Gospodarki.

W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *