Branża handlowa

LEMAR Electric to jedna z najszybciej rozwijających się hurtowni elektroinstalacyjnych na Śląsku. Dostarcza produkty elektrotechniczne i elektroinstalacyjne od ponad 20 lat.

LEMAR Electric Sp. z o.o. to mysłowicka firma, która w zeszłym roku obchodziła 20-lecie istnienia. Spółka dzięki wielu inwestycjom, wysokim standardom etyki biznesowej w prowadzeniu działalności handlowej oraz szerokiej ofercie produktów od czołowych producentów, stała się cenionym i wiarygodnym partnerem biznesowym.

Lemar Electric ukierunkowuje swoje działania na jak najlepsze dopasowanie się do indywidualnych potrzeb klientów. Dynamiczne reakcje na zlecone przez partnerów zapotrzebowania oraz elastyczność działań sprawiają, że firma oferuje wysokojakościowe produkty w konkurencyjnych cenach i szerokim asortymencie.

W ostatnich latach spółka rozwinęła swoją działalność poczynając od zmiany siedziby, przez otwarcie nowych oddziałów hurtowni, kończąc na inwestycji w nowoczesne kanały sprzedaży wpisując się tym samym w trendy rynkowe.

Na bazie tej strategii powstał firmowy sklep elektrozakupy.com.pl z szeroką ofertą produktów. Firma postanowiła również udostępnić swój asortyment na platformie zakupowej Allegro.

Spółka zadbała również o potrzeby zakupowe klientów detalicznych. W 2017 roku przy nowej siedzibie firmy powstał Elektromarket obsługujący klientów z Mysłowic i okolicznych miast.

 

W każdym momencie w magazynach LEMAR Electric znajduje się ponad 25 000 produktów z czego największą ilość stanowią produkty o szybkiej rotacji. Niezależnie tworzone są zapasy produktów „wrażliwych” dla kluczowych klientów. Stanowią one bufor bezpieczeństwa dla produktów niezbędnych dla jej kontrahentów.

 Lemar Electric Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2018

Lemar Electric Sp. z o.o. w Nakle Śląskim została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2018, XI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2018, XI edycji Konkursu Efektywna Firma 2018 oraz VI edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

 

Lemar Electric Sp. z o.o. rozwija się bowiem dynamicznie (średnia z dynamik przychodów ze sprzedaży i zysku netto w latach 2015-2016 wyniosła w jej przypadku 31,5 proc.) i efektywnie (średni stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży w  latach 2015 i 2016 r. osiągnął poziom 4,1 proc). To przyniosło jej tytuły Gepard Biznesu 2018,  Efektywna Firma 2018 i Mocna Firma Godna Zaufania 2018.

Wartość rynkowa Lemar Electric Sp. z o.o. w marcu 2017 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 47 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2018.

Więcej o firmie pod adresem:  www.lemarelectric.pl

Instytut Europejskiego Biznesu powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu. Wydaje dzienniki internetowe EuropejskaFirma.pl, PolskieBrylanty.pl i GepardyBiznesu.pl. Organizuje Kongresy Nowoczesnej Gospodarki.

W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *