Mazowieckie

Konsbud Audio Sp. z o.o. w Warszawie to Brylant Polskiej Gospodarki i Gepard Biznesu 2019

Konsbud Audio Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019 i XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019.

Konsbud Audio Sp. z o.o. rozwija się bowiem szybko – jej przychody w latach 2017-2018 wzrosły o 168,4 proc. do 43,4 mln zł. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2019.

Wartość rynkowa Konsbud Audio Sp. z o.o. w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 23 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Konsbud Audio to firma o ugruntowanej pozycji na rynku i silna marka będąca synonimem jakości. Jej doświadczenia to połączenie 30-letniej historii firmy dystrybucyjnej i blisko 19 lat działalności w zakresie integracji systemów.

Obecność na tych dwóch, jakże różnych obszarach rynku, sprawia, iż ma stały dostęp do najnowszych technologii, opracowywanych przez wiodących producentów, jak i możliwość weryfikacji doświadczeń w oparciu o realne potrzeby klientów.

Lata doświadczenia nauczyły firmę, że sukces jest owocem indywidualnego podejścia do klienta i wsłuchania się w jego potrzeby, a z drugiej strony szybkiej reakcji na dynamicznie zmieniające się  otoczenie.

Konsbud Audio była świadkiem  wielu rewolucyjnych zmian, które dokonały się na rynku pro audio i brała w nich czynny udział jako prekursor nowych rozwiązań i technologii. Dzięki elastyczności, umiejętności przewidywania trendów rynkowych i trafnym decyzjom strategicznym jest w czołówce firm działających w branży.

Oferta firmy obejmuje:

  • Projektowanie instalacji  elektroakustycznych, audiowizualnych, transmisyjnych i emisyjnych
  • Wykonawstwo i integracja systemów elektroakustycznych, audiowizualnych i broadcastowych
  • Kompleksowe rozwiązania dla rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych, w tym systemy playoutowe
  • Systemy audiowizualne, interaktywne i multimedialne
  • Pro audio i sprzęt nagłośnieniowy
  • Dystrybucję sprzętu audio
  • Systemy kinowe

Więcej informacji  o firmie pod adresami:

www.konsbud-audio.pl

www.technologiesceniczne.pl

Instytut Europejskiego Biznesu powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu.

Wydaje dzienniki internetowe EuropejskaFirma.pl, PolskieBrylanty.pl i GepardyBiznesu.pl. Organizuje Kongresy Nowoczesnej Gospodarki.

W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *