Branża handlowa

Rosco Steel buduje instalacje dla przemysłu oraz wytwarzania energii i ochrony środowiska

Firma Rosco Steel Sp. z o.o. jest firmą inżyniersko-handlową, zajmującą się kompleksową obsługą w zakresie montażu i dostawy urządzeń ze stali.

Rosco Steel Sp. z o.o. powstała w wyniku decyzji o wyodrębnieniu kompletacji dostaw, montażu urządzeń i konstrukcji stalowych z zakresu działalności firmy Rosco Polska działającej na rynku europejskim od 1994 roku i przekazania ich do nowej spółki.

Głównym przedmiotem działalności jest kompleksowa obsługa w zakresie projektowania dostaw  i montażu urządzeń takich jak zbiorniki, silosy, filtry, cyklony, kominy, rurociągi, podajniki, suszarnie,  różnego rodzaju konstrukcje stalowe oraz wykonawstwo instalacji przemysłowych.

Wytwarzane produkty oferuje ze stali zwykłych, odpornych na ścieranie, jak też nierdzewnych i żaroodpornych.

Klientami spółki są duże firmy europejskie budujące „pod klucz” dla przemysłu cementowego, dla przemysłu przetwórstwa drewna, dysponujące know-how z zakresu ochrony środowiska, a także działające w przemyśle metalurgicznym i chemicznym.

Dostawcami natomiast są polskie firmy, z którymi Rosco Steel jest powiązana wieloletnią współpracą, a z niektórymi kapitałowo.

Od początku działalności kooperuje ze sprawdzonymi wykonawcami, oferując klientom najlepsze polskie wykonawstwo, poparte stałą kontrolą jakości. Dzięki długotrwałej i stałej współpracy z partnerami może zaoferować wysoki stopień skuteczności oraz kombinację najlepszej jakości wyrobów po atrakcyjnych cenach. Oferuje klientom kompleksową obsługę logistyczną oraz całkowitą regulację spraw finansowych związanych z kontraktem. Przeszkolona i doświadczona kadra pracownicza wraz z bogatym zapleczem technicznym pozwala zrealizować każdy kontrakt.

Wiele ważnych inwestycji

W ostatnich latach Rosco Steel zrealizowała wiele ważnych inwestycji:

– w latach 2013-2014 wykonała instalację energetyczną dla nowej linii wytwarzania forniru klejonego warstwowo na zlecenie niemieckiego klienta dla inwestora – firmy Pollmeier; zakres prac to dostawa i montaż 490 ton elementów instalacji oraz 190 ton konstrukcji stalowej,

– w latach 2016-2017 wykonała instalację energetyczną oraz instalację osuszania dla nowej linii wytwarzania płyt wiórowych na zlecenie niemieckiego klienta dla inwestora – firmy Forte w Suwałkach; zakres prac to dostawa i montaż 993 ton elementów instalacji oraz 410 ton konstrukcji stalowej,

– w 2018 roku zrealizowała jeszcze większy projekt – dostawy oraz montaż 1553 ton elementów instalacji oraz 1105 ton konstrukcji stalowej dla pierwszej fabryki firmy EGGER w Polsce w miejscowości Biskupiec, produkującej płyty wiórowe przeznaczone na rynek meblarski.

Firma Rosco Steel posiada certyfikat ISO 9001:2015 nadany przez niemiecką jednostkę certyfikującą TÜV SÜD Management Service Gmbh.

Polityka jakości konsekwentnie skierowana jest na doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością, dążąc do wysokiego poziomu jakości produktów i usług oraz zaspokojenia potrzeb klientów.

Konkurencyjną pozycję firmy na rynku wzmacnia terminowa i nienaganna jakościowo realizacja zleceń oraz dostosowana do wymagań rynku Unii Europejskiej oferta, co potwierdzają około 20-letnie zakupy dokonywane przez klientów zachodnich. Produkty Rosco Steel działają w Europie, Ameryce Północnej oraz Południowej, Azji, a nawet Australii.

Rosco Steel świadczy usługi w zakresie produkcji oraz montażu w następujących obszarach:

 • instalacje dla przemysłu chemicznego, drzewnego, szklanego, spożywczego, papierniczego i cementowego,
 • instalacje do wytwarzania energii i ochrony środowiska.

Rosco Steel wyróżniają:

 • konkurencyjne usługi po korzystnych cenach rynkowych,
 • certyfikat ISO 9001:2015 nadany przez niemiecką firmę TÜV Management Service,
 • elastyczne i terminowe dostosowywanie się do potrzeb indywidualnych klientów,
 • najlepsze rozwiązania logistyczne mimo znacznego oddalenia od klientów oraz wysoka jakość wyrobów.

Sukcesy  firmy

 1. Rosco Steel Sp. z o.o. w Rzeszowie została wyróżniona w XIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2018, w XI edycji Konkursu Efektywna Firma 2018, w XI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 oraz VI edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Rosco Steel Sp. z o.o. rozwija się bowiem dynamicznie (średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2015-2016 wyniosła 37,9 proc.) i efektywnie (średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2015 i 2016 r. osiągnął poziom 6,8 proc). To przyniosło jej tytuły Gepard Biznesu 2018,  Efektywna 2018 i Mocna Firma Godna Zaufania 2018.

Wartość rynkowa Rosco Steel Sp. z o.o. w marcu 2017 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez IEB na 23 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2018.

 1. Firma otrzymała Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za rok 2016, 2017 oraz 2018 od międzynarodowej wywiadowni gospodarczej Bisnode Polska.
  3. W 2014 roku firma wdrożyła system B2B dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PO IG Działania 8.2:
  „Wdrożenie systemu klasy B2B integrującego procesy dostawczo-rozliczeniowe Rosco Steel Sp. z o.o.
  i partnerów biznesowych”. Główne cele wdrożonego systemu to:

– zwiększenie innowacyjności naszej firmy na rynku,

– stymulowanie tworzenia wspólnych przedsięwzięć biznesowych, prowadzonych w formie elektronicznej, automatyzacja wymiany informacji.

 1. Gazele Biznesu – ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw, firma dołączyła do tego elitarnego grona w 2012 roku.

Wszystkich tych osiągnięć nie byłoby bez ofiarnej i rzetelnej pracy Zarządu Rosco Steel oraz wszystkich pracownic i pracowników tworzących zespół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *